anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK a firmowy sklep Allegro...

eva_jt
#7 Wielbiciel#

Taka spotkała mnie historia:


25 marca - Dokonuje zakupu od Oficjalnego sklepu Allegro, nie byli najtańsi ale firmowy to firmowy. Zakup, płatność wszystko jak w innych sklepach.

28 marca - Niestety, nie ma żadnego postępu w realizacji zamówienia a dodatkowo obniżyli cenę o 25%. Nie rozpoczęli realizacji zamówienia, więc zgłaszam odstąpienie od umowy zakupu i czekam na zwrot wpłaty.

30 marca - Lekkie zaniepokojenie, piszą, że rozpoczęli realizować moje zamówienie. Rozpoczynam dyskusję, piszę, że było odstąpienie a Oni twardo, że zamówienie nie zostało anulowane i przygotowali przesyłkę dla kuriera (może nie widzą tego co pisze?)

30 marca (wieczorem) - "Sprzedający nadał przesyłkę DPD xxxxU" - trochę mnie wkurzyli ale czekam co będzie dalej.
Informacja od sklepu "...jako rozwiązanie proponuję, że skontaktuję się z DPD i poproszę o zawrócenie przesyłki.
" - chyba coś jednak odnotowali

31 marca - "Sprzedający wprowadził właśnie numer trackingowy DPD xxxxL" - myślę, dobrze jest, zawrócili paczkę.
Informacja od sklepu: "przesyłka wraca do naszego magazynu. Jak tylko ją otrzymamy, zwrócimy Pani pieniądze w ciągu kilku najbliższych dni roboczych"

8 kwietnia - moja cierpliwość się skończyła składam wniosek do POK może im uda się coś zdziałać. 9 godzin czekania i jest odpowiedź: "Wysłałem Sprzedającemu upomnienie. Liczę, że to pomoże w wyjaśnieniu sprawy." - duże rozczarowanie. Czytam to forum, zwykle odbywa się to inaczej...

11 kwietnia rano - nic się nie dzieje, piszę więc ponownie do POK - jak na razie odpowiedzi brak...


Liczę na Wasze opinie, jak ta historia się zakończy?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Gdyby to był inny sklep to poszło by ci sprawniej ale trafiłeś kijem w mrowisko .Duży sklep nie zawsze znaczy lepszy ,przed zakupem warto przejrzeć opinie a nie tylko kierować się ceną lub reklamą .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @eva_jt @medalik_2009 Należy unikać przy zakupie sklepu firmowego, nie muszą dotrzymywać czasu wysyłki, nie muszą odpowiadać w dyskusji, nie muszą anulować zakupu i wreszcie, nie muszą wypłacać z POK, może coś pominąłem...🤔

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 
nie muszą robić zdjęć i opisów bo je sobie "pożyczą" od użytkowników. Ewentualnie zamiast opisu użyją tylko parametrów z katalogu, stworzonego przez sprzedawców-frajerów i nadzorowanego przez nie mających pojęcia o oferowanym towarze wklejaczy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A przypomina mi to dzisiejszy polski grajdołek. 😞

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie muszą płacić prowizji .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eva_jt Cześć. Zweryfikuję tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@eva_jt znaczy się że rozpoczęłaś i zakończyłaś dyskusje jako nie rozwiązaną. I założyłaś wniosek o POK

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@eva_jt 
Pewnie podobnie jak przynajmniej 3253 podobne sprawy w ciągu ostatniego roku:
https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oceny?recommend=false&page=1

Kasę oddadzą za dzień, tydzień lub miesiąc i napiszą 
"Dziękujemy za wybór naszej oferty i przepraszamy za powstałe niedogodności. Dołożymy wszelkich starań, aby nie miały one miejsca w przyszłości."

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@medalik_2009 
Dołożymy wszelkich starań, aby nie miały one miejsca w przyszłości.

🤣🤣🤣
Jest jeszcze inna wersja :
"Zrobimy wszystko ... "

Ponad 3 tysiące "ofiar" na koncie tego "sprzedawcy" tylko w ciągu ostatniego roku (i w zdecydowanej większości sklep nie kwestionuje zasadności otrzymanych uwag i opinii).
Wstyd !

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@A3dam 

Kiedy patrzę na komentarze, zachowuję się jak rasowa alkoholiczka: interesują mnie tylko procenty😊

Nie licząc maluszków jak ja, którym jeden czy dwa negatywy mogą zdrowo zaszkodzić...

Ciekawa tylko jestem, ile byłoby tych negatywów, gdyby chodziło o innego sprzedawcę. Wielu może pomyśleć, że wystawienie nega Allegro na Allegro to trochę jak oskarżenie Prokuratora Krajowego o spowodowanie wypadku. Być może słuszne, na pewno ryzykowne.

[edit] Gdyby negów było tyle, że Allegro samo siebie musiałoby pozbawić Smarta, to dopiero byłaby heca🤣

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Kasiulki2 
interesują mnie tylko procenty

Procenty są ważne przy innych okazjach.

Oczywiście, nie wszystkie negatywne oceny na Allegro są "zasłużone".
Jak powszechnie wiadomo system ocen na Allegro osiągnął poziom bruku (m.in. ze względu na: możliwość oceniania transakcji uznanej prawnie za niebyłą, że "zupa była za słona", a nawet ze względu na niezgodność z samym regulaminem Allegro (sic!) - co już kiedyś tu zauważałem, etc.).

Dla zachowania resztek powagi sytuacji weźmy więc pod uwagę wyłącznie te negatywne oceny w których sprzedawca miał okazję do przedstawienia własnego punktu widzenia na przedstawiane przez kupujących zarzuty/uwagi/etc, a mimo to nie próbował zaprzeczać czy choćby polemizować z ich zasadnością.
Confessio pro iudicato est czy (jak kto woli): confessio est regina probationum.


Mark Twain napisał:
Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.

Jako obywatela (tu: kupującego) mniej interesuje mnie np. procent osób poszkodowanych przez konkretnego kierowcę w stosunku do ogółu uczestników ruchu drogowego, z którymi miał przyjemność spotkać się na drodze w podobnym miejscu i czasie, a którzy (cudem ?) nie doznali uszczerbku.
Bardziej interesująca (i wymowna) jest np. informacja ile razy ów kierowca dopuścił się spowodowania wypadków lub kolizji, ew. jak często siada za kierownicę pojazdu "pod wpływem" i każdorazowo przyznając się do zarzucanych mu czynów: obiecuje, że "dołoży starań" aby to był ostatni raz.

W kategorii innych "uchybień" wobec prawa nie rozlicza się oskarżonych z proporcji : np. osób oszukanych do nieoszukanych, okradzionych do nieokradzionych, zgwałconych do niezgwałconych, zabitych do niezabitych, etc.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

eva_jt - przed zakupem w OSA Allegro sugeruję przeczytanie ich komentarzy. Całkowicie już pomijam fakt, że stanowią konkurencję dla wielu swoich klientów (sprzedawców). Ten sklep powinien "błyszczeć" przykładem dla innych sprzedawców. Niestety, jest kompletnie inaczej. Ten sklep Allegro nie stanowi żadnego dobrego przykładu dla innych sprzedających. Patrząc natomiast na komentarze - są po prostu wręcz "zatrważające". Inni sprzedawcy za podobne sytuacje mieli po prostu blokowane konta sprzedażowe. A tutaj nic takiego nie ma. 

oznacz moderatorów

eva_jt
#7 Wielbiciel#

Kolejne dwa za nami i co? i nic.

Sprzedawca olał temat i nie odpisuje, POK nie odpisuje, moderator forum nie odpisuje...

Ciemno to widzę....

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eva_jt Paczka nie wróciła do magazynu i nie mamy podstaw do zwrotu środków. Przewoźnik przekazał nam informację, że przesyłka została odebrana. Sprawa wciąż jest weryfikowana z DPD. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka no, zaraz się okaże, że paczka została odebrana... przez Was lub obsługującą Was firmę w dropie. 😎

@eva_jt możesz wrzucić tu numer tej przesyłki? Z chęcią luknę sobie na tracking...

oznacz moderatorów

eva_jt
#7 Wielbiciel#

O proszę czyli jednak coś wiadomo, ciekawe rzeczy piszesz... zwrotu pieniędzy nie ma bo szukacie z DPD paczki, którą zawróciliście...

Odpowiedź mi jeszcze proszę dlaczego sprzedawca nie odpisuje w dyskusji? dlaczego osoby odpowiedzialne za moderację dyskusji ze strony Allegro nie odpisują? i trzeba publicznie na forum prosić o jakikolwiek kontakt. To taki nowy 'Standard Allegro'?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@eva_jt Bo to jest taki "Folwark zwierzęcy" Wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 

A KTO jest równiejszy?

Prawidłowa odpowiedź brzmi "wiem ale nie powiem, bo mnie pozwą"😂

PS. Fajny awatar. Wygląda na wkurzonego...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Czytałaś "Folwark zwierzęcy" Jak nie to polecam. A wiesz, że jest ciąg dalszy "Nigel Bryant - Folwark zwierzęcy. Reaktywacja"

A orzełek gra w koszykówkę, tylko piłkę, którą miał pod nogą wytarłem, i był w oryginale czarno biały. Dzięki za pochwałę.

oznacz moderatorów