anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomoc przedmiot niezgodny z opisem

skols0802
#7 Wielbiciel#

IMG_20220601_180329.jpg

Witam. Chciałbym się doradzić forumowiczów. Przedstawię problem jaki mam z jednym sprzedającym. Zainteresowalem się  ogłoszeniem wystawione na allegro lokalne dotycząca watch GT2 e.Treść ogloszenia  była następująca"W jednym miejscu małe zarysowanie. Zegarek w pełni sprawny" a na  zdjęciach nie widać żadnych rys, dlatego postanowiłem zakupić. No okazalo że zegarek jest bardzo mocno zarysowany, troszkę się wkurzyłem , postanowiłem  otworzyłem spór na allegro. Sprzedawca tłumaczył że to normalne ślady użytkowania itp. Mimo wszystko sprzedający napisał do allegro na temat tej sprawy. Pracownik allegro napisał że mam zwrócić zegarek a sprzedający po otrzymaniu zegarka spłaci mi koszt zwrotu. Zapytałem w dyskusji kto  poniesie koszty wysyłki. Odpowiedz allegro że kupujący czyli ja. Ogólne nie zgadzam się na opłacenie kosztu wysyłki ponieważ jestem poszkodowany w tej sprawie. Proszę o pomoc.

Ps w załączniku zegarek który otrzymałem od sprzedawcy

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL przy zakupie od osoby prywatnej nie ma zwrotów, jest reklamacja i teraz zgodziliście się na zwrot a więc ty jako kupujący odsyłasz na własny koszt. Zawsze kupujący odsyła na własny koszt, tylko są wyjątki że jest to za darmo Smart, paczkomaty, nawet na reklamację kupujący odsyła na własny koszt dopiero po rozpatrzeniu sprzedający zwraca koszty odesłania. Możesz składać reklamację(rękojmia) jak uważasz że jest niezgodny z opisem i żądać tam zwrotu środków ale sprzedający może naprawić albo coś zaproponować, wówczas sprzedający zwraca Ci koszty odesłania.

oznacz moderatorów

skols0802
#7 Wielbiciel#

No tak rozumiem wszystko ale moim zdaniem sprzedawca powinien być ukarany w jakiś stopniu przez allegro np. ban konta. Myślałem że w allegro jest większy porządek ale sie myliłem. Rozumiem że każdy może na przykład dać ogłoszenie że ma piękny wizualny bez rys telefon a tak naprawdę ma straszne rysy i nikt by nie kupił. Jedyna konsekwencja dla niego będzie   odpisanie na kilka wiadomości i tyle. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@skols0802 Zgodził się na przyjęcie zwrotu to Allegro go nie ukaże, jak Ci zegarek odpowiada to reklamuj z tytułu rękojmi i sprzedajacy musi usunąć usterki a jak nie jest wstanie tego zrobić to albo zaproponuje obniżenie ceny, albo zwróci środki wraz z odesłaniem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@skols0802 w ofercie jest informacja o zarysowaniu , dla jednego jest to mała rysa , a dla drugiego ślad dyskwalifikujący przedmiot z użytku . Było dopytać sprzedawcy przed zakupem ,

oznacz moderatorów

skols0802
#7 Wielbiciel#

No spoko, czyli rozumiem można wystawiać zniszczone wizualne przedmioty  np zegarki , telefony , smartwatche itp. Wstawic zdjęcia które nie widać żadnych zarysowań a ogłoszeniu napisać że mają jedną małą ryske. Pozdrawiam 

 

 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@skols0802 To może jeszcze oprócz "bana" pręgierz 24 h na środku rynku ? Trochę przesadziłeś z tym karaniem za 1 błąd. Dostaniesz zwrot kasy i jeszcze Ci mało ?

oznacz moderatorów

skols0802
#7 Wielbiciel#

Ciekawe jak ty zachowalbys na moim miejscu? Masz rację powinien dziękować Bogu że dostałem taką szansę że zegarek. Przecież mogłem dostać niedziałający albo pęknięty szkiełko 

oznacz moderatorów

skols0802
#7 Wielbiciel#

Ciekawe jak ty zachowalbys na moim miejscu? Masz rację powinien dziękować Bogu że dostałem taką szansę że otrzymalem taki zegarek. Przecież mogłem dostać niedziałający albo pęknięty szkiełkiem który nic nie widać.pozdrawiwam

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@skols0802 Nie rozumiem o co Ci właściwie chodzi > dostaniesz zwrot pieniędzy > nic na tym nie stracisz > więc po co się nakręcasz ? Zawsze możesz dogadać się ze sprzedającym > niech zapłaci za wymianę szkiełka > pójdziesz do zegarmistrza i wymienisz.

oznacz moderatorów

skols0802
#7 Wielbiciel#

A o co Tobie chodzi? Jak nic nie stracilem? Stracilem czas i pieniądze. 15 zł zapłacę za wysyłkę za to że cwaniaczek chciał oszukać na zegarku. Może ty lubić jak ciebie ktoś robi w bambuko i nie masz tym problemu ale ja mam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 15 zł zapłacę za wysyłkę 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@skols0802 Po złożeniu reklamacji jako "przedmiot niezgodny z opisem" sprzedający zwraca Ci koszty przedmiotu + przesyłka + przesyłka zwrotna (także te 15 zł tez odzyskasz) Strasznie jestes nerwowy > nie doczytasz do końca co CI napisał @LEW433 tylko się ciskasz. Straciłeś tylko trochę "cennego" czasu.

oznacz moderatorów