anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponowna wysyłka od sprzedającego

szery
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Mam pytanie, jak nie udało mi się odebrać przesyłki na czas z paczkomatu i wróciła do nadawcy to jest jakaś opcja ponownej wysyłki? 

Szczerze zdarzyło mi się to pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie mam tutaj opcje. 

Dzięki za pomoc. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_Likos_
#21 Demiurg#

@szery  napisz do sprzedającego i ustalcie to wspólnie.

Generalnie są dwie opcje

1) doplacisz za kolejną przesyłke i sprzedający wyśle paczke ponownie

2) odstąpisz od umowy . Sprzedający zwróci Ci za zakup i dokonasz zakupu ponownie jeśłi masz smart wówczas nie bedzie musial dopłacac do kosztó wysyłki

Powodzenia

oznacz moderatorów

szery
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie odpowiada od 3 dni i niby nie ma info o urlopie dlatego.

Poczekam do piątku i najwyżej wtedy będę ogarniał zwort kasy. 

Dzięki za pomoc. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

szery - sprzedawca przebywa na urlopie - założysz mu dyskusję, nie odpowie, bo przebywa na urlopie, wyślesz e-mail, też nie odpowie - w obydwu przypadkach będzie ponosił sankcje od Allegro o ile za odpowiednią kasę nie wykupi sobie "automatycznych odpowiadaczy".

Koszt ponownej wysyłki z tytułu niewywiązania się z zawartej umowy (a Twojej winy) to 8,99 zł.

Oczywiście możesz odstąpić od zawartej umowy (ciekawe, jaki powód podasz), obciążyć jednocześnie sprzedawcę kosztami, wykazać się brakiem szacunki dla pracy sprzedawcy  i zamówić towar ponownie (jak zdążysz przed dodaniem Ciebie do czarnej listy przez sprzedającego).

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

szery
#7 Wielbiciel#

Dlatego napisałem do nich aby mi wysłali jeszcze raz, nie mam problemu aby zapłacić za wysyłkę bo oczywiście ja nie byłem w stanie odebrac. 

Inna sprawa że sprzedawca podał czas wysyłki 1,2 dni roboczych a wysłał po ponad tygodniu się tłumacząc z opóźnien. Wszystko jestem w stanie zrozumieć ale to ze jestem olewany przez sprzedawcę to nie.

Dlatego pytam jakie mam opcje przed założeniem sporu o zwrot kasy. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szery Nie zwracaj uwagi na urlop sprzedawcy, tylko zrób zwrot towaru w zakładce Moje zakupy. Sprzedawca będzie Ci musiał oddać całą wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni niezależnie od tego, czy ma urlop. Jego urlop nie wydłuża terminów na zwrot środków. Niczego Ci nie potrąci, bo zwroty paczkomatem są bezpłatne, a koszt wysyłki do Ciebie musi Ci oddać przy zwrocie towaru.

Potem kup to samo u niego lub u innego sprzedawcy, nie będziesz wtedy dwa razy płacił za wysyłkę.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_Likos_ 
Za InPost:
Wszystkie paczki zamówione do Paczkomatów czekają na odbiór przez 48 h. Bez wcześniejszego przedłużenia, nie ma możliwości odebrania przesyłki po upływie wspomnianego terminu – po tym czasie wszystkie nieodebrane przesyłki są odsyłane do Oddziału InPost (jak do tej pory) i zwracane bezpośrednio do Nadawcy na jego koszt.

Skąd pewność, że była to przesyłka paczkomatowa Allegro (ze zwrotem do Nadawcy wliczonym w cenę usługi) ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@A3dam  ponieważ nmimo ze czasem sie zdarzało że paczki do mnie wracały to nigdy taka usługa nie była ujęta na FV z Inpost

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_Likos_ 
Czyli u Ciebie można nie odbierać przesyłek bez żadnych "konsekwencji"

A poważnie: chodzi o to, żeby Kupujący miał świadomość że nie jest to zasada ogólna i istnieje poważne ryzyko że będzie jednak musiał ponieść koszt nieodebranej przesyłki (żeby później nie było rozczarowania i frustracji odbijającej się czkawką na Allegro). Chyba lepiej, żeby był (w razie czego) mile zaskoczony ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@szery 
Żeby odzyskać kasę wystarczy (ale również: należy) odstąpić skutecznie od umowy z Art 27 Uopk (np. wysyłając Sprzedawcy stosowne oświadczenie) bo towar do Sprzedawcy już wrócił. Założenie sporu może być potrzebne gdyby Sprzedawca opóźniał zwrot środków, jednak nie zastąpi oświadczenia o odstąpieniu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Sprzedający zwróci Ci za zakup i dokonasz zakupu ponownie jeśłi masz smart wówczas nie bedzie musial dopłacac do kosztó wysyłki

Sprzedający może jednak pomniejszyć zwrot o koszt nieodebranej przesyłki powrotnej

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@A3dam  przesyłki zwrotne z paczkomatów  są bezpłatne. Wiec sprzedający może pomniejszyć zwrot o 0 zł.

oznacz moderatorów