anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Portal Allegro zablokowany przez zewnętrzne skrypty

Martin-Er
#7 Wielbiciel#

Weszłem na Wszystkie przedmioty sprzedającego, wyświetliła się lista, ale bez większości obrazków. TCP-table wykazało, że przeglądarka oczekuje na ngasm.com.

Nie wnikam czyja to wina - pewnie skryptu html, ale jakieś priorytety sieciowe powinny być.

Tak że notatka dla kolejnego serwisu internetowego Allegro.pl: nigdy nie ufaj zewnętrznym zasobom, unikaj jak ognia. Serwer zniknie, lub zawiesi się, a Twoja strona przestanie działać.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderator
Moderator

@Martin-Er Możesz sprawdzić czy ten problem pojawia się, kiedy korzystasz z innej przeglądarki i przesłać zrzuty ekranu, na których będzie widoczny?

   Natalia
   Moderator

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Martin-Er
#7 Wielbiciel#

Problem występuje (chwilę przed napisaniem posta) w natywnym Edge x64 90.0.818.66 na aktualnym Windows 10 z domyślnymi ustawieniami sterownika TCPIP, ale dobry komputerowiec da sobie radę, ręcznie, lub automatycznie. Nie występuje w mobilnym Chrome, ani Samsung Internet na Androidzie.

Podczas występowania problemu - na statusbarze widać napis nawiązywanie połączenia, lub łączenie z ngasm.com... a w programiku TCPView (z Sysinternals) widać długotrwały stan SYN dla połączenia z tym serwerem. Zamknięcie połączenia powoduje natychmiastowe załadowanie wszystkich brakujących obrazków.

Na drugim identycznym komputerze z tym samym systemem, nie jestem w stanie odtworzyć problemu w tej chwili, ani w Edge, ani w Chrome. Możliwe, że to było czasowe zapchanie serwera, czyli wyczerpanie możliwej/dopuszczalnej ilości współistniejących połączeń.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Martin-Er U siebie w ogóle nie widzę takiego żądania sieciowego o jakim piszesz, co najwyżej żądanie skryptu js z ngastatic.com (które i tak jest wycinane przez uBlocka).
Może to wina Edge'a, a nie allegro?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów