anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potrzebny filtr wyszukiwania na licytacje bez ceny minimalnej / bez "kup teraz".

spaghettiztofu
#1 Nowicjusz#

W niektórych kategoriach po ustawieniu filtra wyszukiwania na "licytacje" całe kategorie są zasypane ofertami od firm, które ustawiają taką samą cenę minimalną jak cenę z "kup teraz". Np. płyta CD na licytacji od 34,99zł, a z "kup teraz"... też 34,99zł. To potrafi być nawet kilkaset ogłoszeń od jednej firmy/jednego sprzedającego i jest niesamowicie upierdliwe kiedy chce się znaleźć prawdziwe licytacje, a nie sztuczne tylko dla podbicia "zasięgów". Dlaczego allegro w ogóle pozwala to w ten sposób ustawić? Czy ja czegoś tutaj nie rozumiem, czy to jest po prostu totalnie bez sensu? Dlaczego miałbym licytować cokolwiek co mogę w dokładnie tej samej cenie kupić korzystając z TEJ SAMEJ oferty? Logiczne wydaje mi się, że powinna być jakaś blokada dla takich praktyk, dla mnie podchodzi to pod zwykły spam. Inni sprzedający uczciwie opłacają promowanie ogłoszeń, a nie korzystają z jakichś irytujących praktyk, które nie służą ani kupującym ani samej platformie. Jakiś pomysł? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@spaghettiztofu czy możesz podesłać przykład takiej oferty?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

spaghettiztofu
#1 Nowicjusz#

Pierwsza z brzegu:

https://allegro.pl/oferta/need-for-speed-rivals-x-box-one-16567124013

 

Wrzucam screeny żeby było wiadomo o co chodzi jak już się skończy licytacja.

Screenshot_2024-09-29-15-29-12-984_pl.allegro.jpg

Screenshot_2024-09-29-15-29-17-671_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@spaghettiztofu Sam tak nie wystawiam ,choć mam na wszystkich kontach na tym portalu wszystko w licytacji ale patrząc okiem klienta to jakoś mi to nie przeszkadza . Klikając taką pozycję mam ten towar (o ile cena mi odpowiada) za cenę startową a sprzedawcę pozbawiam możliwości sprzedania danego przedmiotu za wyższą kwotę. Mnie brakuje na portalu opcji "zaproponuj cenę" ,którą by była fajnym rozwiązaniem dla wystawiających w opcji "kup teraz" ,gdzie każdy zainteresowany widząc ofertę może złożyć swoją a sprzedawca ma określony czas na zatwierdzenie ,odrzucenie lub dodanie swojej innej. Mam to na innym portalu i dobrze się sprawdza.

oznacz moderatorów

spaghettiztofu
#1 Nowicjusz#

@kolekcjoner608 

Tylko sprzedawca w takiej sytuacji i tak nie sprzeda takiego przedmiotu drożej, bo kto miałby licytować przedmiot na cenę wyższą niż ta z opcją "kup teraz"? Nie ma powodu żeby licytować płytę wystawioną przez kup teraz za 34,99zł na 35,99, bo przecież mogę ją po prostu kupić w tej niższej cenie. To w praktyce są po prostu oferty działające jak zwykłe oferty kup teraz, ale wyświetlające się też przy filtrze licytacje i to w ilości naprawdę upierdliwej. Co do dalszej części to się zgadzam, ale chyba allegro uznaje, że propozycje ceny pasują do ogłoszeń jedynie prywatnych i stąd jest okienko "do negocjacji" na allegro lokalnie, a na zwykłym już nie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@spaghettiztofu dziękuję! Sprzedający mogą ustalać ceny oraz ceny minimalne w licytacjach, więc nie jest to działanie niezgodne z naszym regulaminem, ale przekażę Twoją sugestię dotyczącą filtra do odpowiedniego działu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów