anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiadomienia o rozpoczęciu zwrotu płatności przez sprzedającego

kajajezabel
#8 Zapaleniec#

Zapłaciłem przez PayU a następnego dnia sprzedający powiadomił mnie o dokonaniu zwrotu płatości w związku z niemożnością dokonania wysyłki. Jednak nie otrzymałem od Allegro ani od PayU żadnej wiadmomości o rozpoczęciu transakcji zwrotnej. Wg sprzedającego pieniądze ''pewnie'' będą za kilka dni na koncie. Sądziłem, że natychmiast po zleceniu zwrotu przez PayU generowana jest wiadomość do beneficjenta. Myliłem się?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

To działa tak, że sprzedawca zleca zwrot wpłaty do Allegro, ale Allegro jeszcze trochę ją przetrzymuje i dopiero jak samo zleci zwrot, wtedy otrzymasz komunikat. W sumie trwa to aż 2-3 dni robocze, podczas gdy normalny przelew idzie z dnia na dzień.

oznacz moderatorów

kajajezabel
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem na Allegro!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

tak jak odpowiedział @xyz96  +

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.

Jeśli kupujący korzystał z Allegro Smart! lub kuponu, wówczas zwrot zostanie automatycznie pomniejszony o wykorzystane przez niego zniżki.

Kupujący otrzyma powiadomienie dotyczące zwrotu i informację o sposobie przekazania środków.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kajajezabel
#8 Zapaleniec#

Tak, to jest jasne. Mnie dziwiło tylko, że od razu, gdy sprzedający napisał, że dokonał zwrotu, ja nie otrzymałem żadnego powiadomienia systemowego.

oznacz moderatorów