anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powrót do konta prywatnego z firmowego

tomaszbiernat
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Ratunku dobrzy ludzie. Nie wiem co mnie pokusiło, żeby zmienić konto na firmowe. Prowadzę działalność gospodarczą, ale nie jest związana z handlem. Wpisałem NIP, bo myślałem, ze będzie łatwiej podczas zakupów otrzymywać fakturę. Teraz jest ode mnie wymagana weryfikacja konta , której nie mogę dokonać. Nie mogę też sprzedać kilku swoich rzeczy z kolekcji retro audio na allegrolokalnie. Czy istnieje w drodze wyjątku możliwość przywrócenia zwykłego konta? Obsługa mailowa allegro twierdzi, że nie gdyż uwaga:

"Przekształcenie konta firmowego w zwykłe nie jest możliwe. Dostosowujemy się do wymagań regulacji AML - to angielski skrót od Anti-money Laundering Procedure, czyli procedury dotyczącej przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Procedura ma na celu zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom."

Proponują założenie nowego konta, ale po podaniu tego samego maila jest  to oczywiście niemożliwe, a innego nie mam:) Liczę na czyjąś pomoc w tej sprawie.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak jest w regulaminie, ale tu piszą że jak uzasadnisz to jest to możliwe po kontakcie: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6a7ab6d0-2364-4a46-86ff-3aafcca487ab

oznacz moderatorów

tomaszbiernat
#7 Wielbiciel#

Starałem się uzasadnić, ale niestety otrzymałem kopiuj wklej o praniu pieniędzy 😐

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dlaczego nie możesz zrobić weryfikacji? Każdemu to narzucają i trwa to parę dni jak wszystko się zgadza. Drugie ,prywatne konto też możesz założyć dopisując do niego inny adres meilowy (sam mam kilka i prywatne i firmowe) .

oznacz moderatorów

tomaszbiernat
#7 Wielbiciel#

Nie przechodzę weryfikacji gdyż konto które posiadam nie jest kontem firmowym. Drugi mail musiałbym założyć specjalnie pod drugie konto , a z obecnego zrezygnować lub usunąć, może to jest jakiś trop, ale pewnie nie można usunąć istniejącego konta.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Można usunąć istniejące konto, rozwiązując umowę z Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/jak-zakonczyc-dzialalnosc-w-allegro-...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz i uzasadnij, może się uda powrót.

oznacz moderatorów

tomaszbiernat
#7 Wielbiciel#

Próbowałem, dostałem taką odpowiedź:

"Dzień dobry,

dziękuję Panu za wiadomość.

Przekształcenie konta firmowego w zwykłe nie jest możliwe.

Dostosowujemy się do wymagań regulacji AML - to angielski skrót od Anti-money Laundering Procedure, czyli procedury dotyczącej przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Procedura ma na celu zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.

Operatorzy płatności, z którymi współpracujemy, opierają się na procedurze AML, gdy weryfikują sprzedających na Allegro.

Takie przekształcenie mogłoby utrudniać operatorom płatności skuteczne monitorowanie użytkowników - mógłby on być raz osobą fizyczną, a raz firmą, co wpływa na ocenę jego ryzyka. Chcemy też być platformą przejrzystą, na której kupujący wie, czy dokonuje zakupu u osoby prywatnej, czy firmy.

Może Pan zarejestrować nowe konto zwykłe na tej stronie."


Pozdrawiam
// xxxxxxxx
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czasem sie udawało, są tu takie wpisy, załóż nowe albo rozwiąż umowę na tamto to uwolni się adres mailowy.

oznacz moderatorów