anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozew za komentarz dla kupującego

Client:61578492
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie czy mogę dostać pozew sądowy za wystawienie złej opinii i napisania komentarza ,Nie polecam, po tym jak przedmiot który kupiłem nie działał firma mówiła mi że niby dziala i jeszcze nie zwrócili mi kosztów przesyłki A po prozbach po 3 dniach dostałem przelew 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Vryko
#18 Luminarz#

Pozew możesz dostać zawsze. Ale akurat na Allegro cwaniaczki - sprzedający próbują wymuszać usunięcie komentarza negatywnego właśnie w taki sposób. Masz pełne prawo do oceny przedmiotu oraz transakcji -  żaden sąd nie będzie sę w to mieszał. Pozwu można spodziewać się w przypadku napsania komentarza grożącego, czy zniesławiającego. Przykład: "Uwaga, oszust!". 

Załóż sprzedającemu dyskusję, w której poproś o zwrot kosztów wysyłki, jako że Ci sie należą - pracownicy Allegro błyskawicznie wytłumaczą delikwentowi jego obowiązki względem sprzedającego. A jak będzie się stawiał, skończy z zawieszonym kontem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

hocoTECH
#8 Zapaleniec#

CWANIACZKÓW wśród Kupujących również nie brakuje... dostanie jakiś produkt i pisze zakładając DYSKUSJĘ: Dostałem połamany, uszkodzony, nie działający... OK, proszę odesłać i wykonać zwrot... WYMIENIMY... nooo i nieee odsyła... ZACZAŁ DZIAŁAĆ? SAM SIE SKLEIŁ? Bez żartów...

A co Szanowny Pan powie na taką sytuację:

KUPUJĄCY zamówił 2 sztuki, dostał 1 ...

Założył dyskusję z tezą... NIE ZAMAWIAŁAM W INPOST [Prawo Pocztowe zakłada reklamacje co do zawartości przesyłki od ADRESATA, nie WYSYŁAJĄCEGO], OCZEKUJĘ DRUGIEGO BO NEGATYW...

Prosze złożyć reklamację w Inpost... NIE NIE BĘDĘ, zamawiałam u Pana więc prosze wysłac bo negatyw...

ALLEGRO oddało a ona i tak wystawiła negatyw... i ja mam się z takim podejściem godzić?! Mam dac **piiip** każdemu Kupującemu by nie wystawił... ?! PROSZĘ NIE ZARTOWAĆ A ZACZĄĆ SPRZEDAWAC... pogadamy wtedy...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak jak napisał Vryko, teraz wielu sprzedawców zastrasza sądem za wystawienie negatywnej oceny, ponieważ nie mają już możliwości wystawienia komentarza odwetowego kupującemu. Jeśli Twój komentarz nie zawiera nieprawdy, kłamstw, jest zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji, absolutnie nie masz się czego obawiać. Nie daj się zastraszyć i nie usuwaj go. Komentarze są po to, aby ostrzegać innych przed problemami transakcyjnymi.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:61578492 Jeśli produkt nie działa, bubel czy coś innego możesz go ocenić negatywnie na karcie produktu, a nie jako negatyw dla sprzedawcy 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak najbardziej może napisać na karcie sprzedawcy, że otrzymał niedziałający bubel. Za towar odpowiada sprzedawca.

oznacz moderatorów

hocoTECH
#8 Zapaleniec#

Jak kupujesz uchwyt magnetyczny do telefonu na kratkę za 10 zł TO CZEGO SIĘ SPODZIEWASZ?! Kosmosu?

PRODUKT I JEGO JAKOŚĆ POWINNA BYC OCENIANIA NA KARCIE PRODUKTU...

OBSŁUGA KUPUJĄCEGO I CAŁY PRZEBIEG TRANSAKCJI [czas wysyłki zgodny z deklaracją itd.] W FORMIE KOMENTARZA...

oznacz moderatorów