anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem transakcyjny - podejrzany sprzedawca

anya-a2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Wczoraj zakupiłam i zapłaciłam za telefon. Także wczoraj zaczęły pojawiać się na  koncie sprzedającego niepokojące komentarze. Wiem że bywają kupujący, którzy wysyłają komentarze negatywne po dobie od zakupu ale sytuacja co najmniej dziwna biorąc pod uwagę, że zniknęły wszystkie inne aukcje sprzedającego. Telefon sprzedającego nie odpowiada - słychać komunikat ze skrzynka zapełniona, więc nawet nie można nagrać wiadomości, mail pozostał bez odpowiedzi choć sprzedający loguje się co kilak godzin.

Opinie były ok, kilka negatywów na kilkaset pozytywów...

Jestem w kropce, pierwszy raz taka sytuacja, telefon nie był tani...

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

@anya-a2 Napisz do sprzedającego przez Allegro a jak nie otwórz dyskusję poprzez   https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Jeśli sprzedawca nie wystawił listu przewozowego lub nie zmienił statusu zamówienia, prawdopodobnie można jeszcze anulować zakup, podejrzewam że po zalogowaniu się na Allegro, w zakładce kupione

oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedzi, tak zrobię - dziś wpłynął kolejny negatywny komentarz .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@anya-a2 wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie wnioskować o zwrot wpłaty z POK, przygotuj się na to. W niektórych przypadkach kupujący jedynie wypełnia wniosek i nie musi zgłaszać sprawy na policję;

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

jak dotąd sprzedawca milczy choć loguje sie na allegro kilka razy dziennie, towaru nie ma zwrotu pieniedzy również, przybyło mu 12 negatywów pod rząd i o dziwo ze dwa pozytywy

 

oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

a czy jezeli anulowałam zakup to mogę skorzystac z POK?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@anya-a2 Tak, możesz. Nie musisz się przedtem kontaktować z Allegro. Jeśli od zakupu minęło 14 dni, wypełniasz wniosek.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

zanim anulowałam załozyłam dyskusję - jest w toku, niestety sprzedawca milczy natomiast allegro jak na razie chyba wrzuca automatyczne wiadomości

dziekuję za pomoc, tyle lat jestem na allegro, tyle zakupów, wydawało mi się że wszystko sprawdziłam, łącznie z wygooglowaniem sprzedawcy i taki kanał

oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

Ciąg dalszy sprawy - w dniu dzisiejszym otrzymałam info od allegro, że konto sprzedawcy zostało zawieszone i że mam wystąpić do pok o zwrot.

Po czym po paru minutach odezwał się sprzedawca, że ma zablokowane konto i prosi o podanie nr konta do zwrotu pieniędzy.  Zwrot w ratach bo covid i kłopoty finansowe i uwaga - że prosi o wyrozumiałość...

Dla mnie to wygląda na ciąg dalszy szwindla. Nie mam zamiaru się na to godzić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@anya-a2 Złóż wniosek w ramach POK a on niech się dogaduje z Allegro !!!

oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za pomoc, sprawa zakończona pomyślnie, od momentu złożenia wniosku do POK do zwrotu pieniędzy nie upłynęła nawet doba. Także ekspresowe załatwienie sprawy. Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@anya-a2 

To pocieszające, że POK w Allegro działa coraz szybciej. Gdyby jeszcze równie szybko eliminowali takich "biznesmenów" ze swojego portalu...

Domyślam się, że sprzedawca wystawiał aukcje jako osoba prywatna?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

anya-a2
#8 Zapaleniec#

sprzedawca miał konto firmowe

pozdrawiam

oznacz moderatorów