anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem w wypłata z Allegro Protect niby techniczny a raczej ściema

g_art_poznan
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie czy to tylko moje spostrzeżenie czy też macie problem z uzyskaniem odszkodowania od Allegro Protect. Jak to w życiu bywa czasem tak bywa że nie można dojść do porozumienia ze sprzedającym w kwestii reklamacji pomimo tego że przepisy mówią jedno a życie drugie.

Z racji tego że nie udało się dojść do porozumienia ze sprzedającym zostało zaproponowane przez Allegro żeby skorzystać z Allegro Protect wszystko ładnie pięknie ale tylko jako reklama przy próbie wypełnienia wniosku wszystko niby ok po czym w chwili naciśnięcia zakładki do zatwierdzenia wniosku nagle pojawia się informacją pt. nieoczekiwany błąd spróbuj ponownie a tym samym wniosek nie zostaje przesłany dalej. Nie zliczę ile już wysłałem mail do Allegro Pomoc z opisem sytuacji oraz zrzutem ekranu i nic z tym nie zrobili do tej pory a mija już 5 dzień. Czasem odpiszą twierdząc że nie ma żadnego problemu albo podają jakiś link do formularza po czym nagle się okazuje że link nie istnieje albo został usunięty.

Wszystko wskazuję na to że to tylko reklama Allegro Protect nie mająca nic wspólnego z nazwą.

Co zrobiłem do tej pory:

Próbowałem z różnych urządzeń wypełnić wniosek w różnych miejscach z różnych przeglądarek a każda próba wypełnienia wniosku kończyła się dokładnie tym samym błędem.

Sprawa dotyczy:   CABERG KASK INTEGRALNY AVALON HAWK M

(10982591411)
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@g_art_poznan Cześć. Prześlij mi proszę zrzut ekranu z widocznym komunikatem, datą, godziną oraz adresem URL. Wyjaśnię tę sytuację. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

g_art_poznan
#7 Wielbiciel#

w jaki sposób i gdzie mogę przesłać potrzebne informację do rozwiązania mojego problemu?. Są tam dane personalne oraz numer konta nie chciał bym tego oficjalnie zamieszczać do wglądu osób postronnych 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@g_art_poznan Prześlij na spolecznosc@allegro.pl i załącz proszę link do tego wątku w wiadomości. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@g_art_poznan Wiem, że udało Ci się już złożyć wniosek poprawnie. Przepraszam, że tyle to trwało, ale szukaliśmy powodu tych problemów — były one przejściowe i nie powinny się już powtórzyć. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli miał rację że to wasza wina....🙂

oznacz moderatorów

g_art_poznan
#7 Wielbiciel#

Tak w końcu udało się złożyć wniosek przypuszczam ze gdyby nie było możliwości opisania tego problemu na forum i problem nie ujrzał by światła dziennego to do tej pory dalej bym się borykał z tym samym problemem. Wniosek w końcu złożony ciekawe z czym teraz będzie problem zakładam że jak to w życiu bywa nagle się okaże że będzie problem z wyplata odszkodowania 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Trudno mi tu coś potwierdzić gdyż nigdy nie musiałem korzystać z Allegro Protect a pojedyncze przypadki z problemem po zakupie zawsze udawało mi się rozwiązać ze sprzedawcą bez kłopotów i obrzucaniem się jakimiś subiektywnymi ocenami .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 to fajnie

mój 22 letni okres bez żadnego tego typu problemu skończył się w tym roku

niestety z tego co widzę allegro preferuje wrzask i chamstwo  zamiast cywilizowanej wymiany argumentów

przestałem się dziwić tutaj, że lepiej krzyczeć oszust, naciągacz, wyłudził pieniądze, doprowadził do niekorzystnego zarządzania pieniędzmi - wypłata z pok leci

bo spokojne - proszę doprowadzić przedmiot do zgodności z umową, naprawić, wymienić lub

jestem otwarty na propozycje kończy się tym co opisywałem w innych wątkach - żądaniem allegro by wycenić jako kupujący koszta naprawy bo inaczej nie będzie wypłaty z pok

 

oznacz moderatorów

g_art_poznan
#7 Wielbiciel#

No i jest tak jak od początku zakładałem Allegro Protect jak sama nazwa mówi chroni ale niestety interesy Allegro a nie kupującego. Mój wniosek został odrzucony ponieważ kupujący zaproponował 20 procent zniżki na zakupiony towar czego nie mogłem zaakceptować ponieważ sprawa dotyczyła jakości wykonania kasku motocyklowego chciałem wymiany na towar wolny od wad ponieważ jest to element bezpieczeństwa i nikt raczej nie chciał by się przekonać na własnej skurzę czy taki kas spełni swoje zadanie skoro jego jakość wykonania w stosunku do innych sztuk tego samego producenta i modelu pozostawiała wiele do życzenia .

Allegro uważa że jeśli kupujący wyraża chęć obniżenia ceny to nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania. Morał z tej sytuacji płynie taki że jeśli sprzedający zaproponuje jakąkolwiek rekompensatę nawet nie współmierną do wad to jest to podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania. Inaczej sie ma ta sprawa ze strony Powiatowego Rzecznika Ochrony Praw konsumenta który po wysłuchaniu opisanej sytuacji i opisaniu wad jednoznacznie uznał że moje roszczenia są uzasadnione i nie powinna mieć miejsca w ogóle taka sytuacja.

Szkoda że człowiek płaci w chwili zakupu czy sprzedaży przedmiotu z tytułu programu Allegro Protect  więcej za bezpieczeństwo a jak mógł by skorzystać z programu to allegro wymyśli milion powodów żeby tylko nie wypłacić odszkodowania 

oznacz moderatorów