anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupnem na allegro przez payu

MAMY ROZWIĄZANIE!
lukasz12548
#8 Zapaleniec#

Witam, wczoraj nie mogłem nic kupić na allegro. Zawsze biorę "kupuje i płace" poczym przekierowuje mnie na stronę iPKO i dalej robię operacje. Teraz klikając "kupuje..." Wyskakuję mi alert "Połączenie nie nie prywatne" a strona to: secure.payu.com. W czym jest problem? Przeglądarka, allegro, PayU, iPKO, wirus? Działam na Mozilla, ale spróbowałem na Chrome i udało się coś kupić jak zawsze. Teraz chciałem sprawdzić na telefonie i znów to samo. Na telefonie mam Chrome. Oczywiście pozmieniałem hasła w razie czego. Co mam zrobic żebym wrócić do komfortu kupowania jak znałem?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
ZibiK30
#18 Luminarz#

@lukasz12548 zaktualizuj przeglądarkę i spróbuj ponownie. Ewentualnie spróbuj ma innej, wyczyść pliki cookie, wyloguj się i zaloguj ponownie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@lukasz12548 Moim zdaniem nie jest to wirus, może zaktualizowałeś Win albo przeglądarkę, wyczyść jak Ci radzi @ZibiK30 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@lukasz12548 może powoduje to twój antywirus, ale równie dobrze właściciel strony mógł zapomnieć o przedłużeniu certyfikatu SSL, a to w przypadku banku może być niepokojące.

oznacz moderatorów
lukasz12548
#8 Zapaleniec#
  • Ok, jutro odinstaluje i zainstaluję ponownie Mozillę. Bardziej mnie interesuje, że na Chrome w komputerze było ok natomiast na telefonie już nie. Teraz patrzyłem jeszcze na apke i ponawiam płatność. Niestety trwa to w nieskończoność i nie przekierowuje mnie do banku. O co chodzi z tym certyfikatem? Bo była tam informacja o własnym certyfikacie czy coś takiego.
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@lukasz12548 Certyfikat payu jest ok bo sprawdzałem. to certyfikat bezpiecznego połaczenia Twojego urządzenia ze stroną na której dokonujesz płatności i inne. U Ciebie może być brak wymaganych aktualizacji , głównie przeglądarki lub składników systemu. Ewentualnie połączenie internetowe niechronione

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
lukasz12548
#8 Zapaleniec#

Sprawdziłem na telefonie wyłączając Wi-Fi i użyłem internetu Orange. Zakup się udał. Sprawdziłem jeszcze z innym kupnem i wszystko ok. W takim razie mój dostawca internetu kończąc działalność zaprzestał że wszystkim i wychodzi na to że połączenie już mam nie chronione. Muszę jak najszybciej zmienić dostawcę i sprawdzić czy to jest powód. Jeszcze raz dzięki.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@lukasz12548 Ostatnio ktoś miał bardzo podobny problem i okazało się, że jakiś syf podmienił mu DNS-y w routerze.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/problem-z-certyfikatem-payu/td-p/114101

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów
lukasz12548
#8 Zapaleniec#

Hmm... Właśnie mi się przypomniało że mój dostawca internetowy kończy działalność w raz 1kwietnia. To może być powód że moje połączenie internetowe może być nie chronione? Jesteście bardzo pomocni i coś czuję że zaraz rozwiążecie mój problem. Dzięki.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@lukasz12548 Nie powinno, gdyż jeszcze nie ma 1 kwietnia. Możesz to sprawdzić łącząc się przez inny internet, wi-fi np z telefonu poprzez internet operatora i zobaczyć czy nadal problem istnieje, ale też trzeba potem co najmniej trzeba odświeżyć stronę.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Mademoiselle_An
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem - zarówno na laptopie, jak i telefonie.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Mademoiselle_An Spróbuj się połączyć przez inny internet i zobacz czy nadal wystepuje

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Mademoiselle_An
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, pomogło! 🙂

Dodam tylko, że istniało też inne wyjście - pozostać przy tym samym internecie, ale wybrać inny bank, jeśli się dodatkowo korzysta. 

Wcześniej próbowałam przez mBank - bez powodzenia, udało się dopiero przez Bank Pocztowy. Dziwne to wszystko 🤔

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Mademoiselle_An Problem może być w zawirusowanym routerze i może infekcja jest ukierunkowana na konkretne banki a nie wszystkie, stąd jeden ok inny nie. Ewentualnie inne banki mogą mieć słabsze zabezpieczenia stąd nie ma problemu 😉

Polecam wszystko zaktualizować i przeskanować włącznie z routerem , np https://www.f-secure.com/pl/home/free-tools/router-checker i innymi 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Mademoiselle_An
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za link. Przeskanowałam sam router i jest ok, ale żeby sprawdzić urządzenia, strona karze mi zakładać konto.

 

"Ewentualnie inne banki mogą mieć słabsze zabezpieczenia stąd nie ma problemu"

- mam nadzieję, że nie zrobiłam głupoty płacąc mimo wszystko przez Pocztowy ☹️😨

 

oznacz moderatorów