anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z płatnością kartą Curve

warynski10b
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś z Was miał problem z płatnością za rzeczy za pomocą karty Curve? PayU*Allegro chyba nie honoruje tych kart. Tylko dlaczego, skoro jest to karta MasterCard?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@warynski10b To pytanie zadaj w odpowiednim dziale Allegro, który zajmuje się kartami; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a6fe4e24-acd7-4b52-b57f-1abd203cbd12

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

Allegro honuruje bez problemu karty Curve.

Sprawdź czy na podpiętej karcie do Curve masz wystarczające środki lub czy nie masz zablokowanych płatności internetowych. Zobacz też czy po wybraniu innej karty w aplikacji będziesz mógł zapłacić.

oznacz moderatorów

warynski10b
#7 Wielbiciel#

Mam odpowiednio wystarczające limity na karcie. Może mam złe ustawienia w samej aplikacji Curve. 
Mam przypisaną jedną kartę kredytową właśnie żeby sprawdzić jej działanie i nie działa. 
Dziwne jest to że przy płatności kartą Curve przez Allegro (płatność karta kredytowa) system PayU*Allegro prosi o podanie kodu CVC. Taki podałem i automatycznie dostałem info z aplikacji Curve żeby potwierdzić płatność. Potwierdziłem i nic. Nie ma jej w zestawieniu Transakcji Curve a w Allegro płatność figuruje jako nieudana. 

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

Coś musisz robić źle. Sprawdź czy poprawnie aktywowałeś kartę w Curve.

Obciążają niewielką kwotą (nie pamiętam czy to jest 1 zł czy też 1 euro) podpiętą kartę i w aplikacji musisz podać kod który jest w opisie transakcji lub też drugi (dłuższy) sposób - odczekać aż transakcja zostanie rozliczona.

Acha i podajesz kod CVC Curve a nie karty kredytowej?

oznacz moderatorów

warynski10b
#7 Wielbiciel#

Poprawnie. Pobrano i zwrócona mi z karty 0,24zl. Aktywowałem ją kodem z transakcji C-....... który był w nazwie transakcji. 
Przy płatności w Allegro, oczywiście podałem CVC karty Curve, tej którą płaciłem za zakup. Jak napisałem wcześniej aplikacja Curve poprosiła o potwierdzenie transakcji i tak tez zrobiłem, a transakcji nie widać na kocie Curve

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

A aktywowałeś poprawnie kartę Curve? Z tego co pamiętam to do aktywacji musi być transakcja z fizyczną obecnością karty i użyciem PIN-u, czyli musiałbyś zapłacić nią w jakimś sklepie stacjonarnym.

oznacz moderatorów

warynski10b
#7 Wielbiciel#

I tu może być pies pogrzebany. 
Karty fizycznie jeszcze nie otrzymałem. W aplikacji gdzie ją aktywowałem, widnieje informacja ze karta jest gotowa do użycie, i tym się zasugerowałem. 
Jezeli warunkiem jej działania jest fizyczne aktywowanie poprzez wpisanie PINu to sprawa jest rozwiązana. 
Jednak dziwi mnie sam fakt braku jakiegokolwiek śladu po transakcji Allegro na koncie karty Curve, mimo tego ze autoryzowane transakcje w aplikacji. 

oznacz moderatorów

javai
#7 Wielbiciel#

Mam podobny problem.

Przy płatności Curve wyskakuje okienko ID check do podania kodu który dostałem SMS, potem okienko do CVV. Ale weryfikacja nie przechodzi. Ta sama karta użyta bezpośrednio na allegro działa.

Zgłosiłem to do Curve, czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów

kubafi1
#8 Zapaleniec#

Cześć, czy udało Ci się otrzymać jakąś odpowiedź w tej sprawie? Mam identyczny problem.

 

oznacz moderatorów

warynski10b
#7 Wielbiciel#

Problem z płatnością leżał po stronie banku. Nie zaakceptowali mojego prawa jazdy jako dok. kwalifikowanego i w chwili kiedy przesłałem im dowód osobisty sprawa sie „naprawiła”. Sprawdź status swojej karty może masz podobny problem. 

oznacz moderatorów

kubafi1
#8 Zapaleniec#

Problem po stronie banku czyli Curve? Napisałem do nich, aby sprawdzili powód odrzucenia. Nie robiłem jeszcze żadnej transakcji fizyczną kartą, może z tego wynika problem... dam znać. 

oznacz moderatorów

irek6662
#7 Wielbiciel#

@kubafi1  Hej. Udało Ci się rozwiązać problem?

oznacz moderatorów