anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z płatnością - Przelew Tradycyjny

MAMY ROZWIĄZANIE!
FeliskOkok
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dzisiaj pomiędzy godziną 11-12 zakupiłem kości Ram. W celu zrealizowania transakcji udałem się na pocztę aby wysłać przelew. Pieniądze wysłałem Przelewem Ekspresowym więc pieniądze dotarły do 10 minut, tyle że nie na konto sprzedawcy. Płatność przelewem tradycyjnym jest realizowana po przez PayU.

Do teraz się nie odezwali, a pieniędzy nie mam ja ani sprzedawca. Wszystkie dane zostały podane przeze mnie poprawnie, w dodatku piszę że płatność została anulowana. 

Nie mam pojęcia czy mam czekać na e-mail zwrotny od PayU czy może to do nich zgłosić.

Z góry za pomoc w wyjaśnieniu dziękuje. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Anulowana - Twoja wpłata może mieć status Anulowana w następujących przypadkach:

  • pieniądze nie zostały przez Ciebie wpłacone za pomocą Allegro Finanse w ciągu 10 dni od wybrania sposobu zapłaty (w przypadku płatności kartą - w ciągu 5 dni),
  • wpłata została przez Ciebie osobiście anulowana - wówczas zlecimy zwrot pieniędzy na rachunek bankowy, z którego została zrealizowana. Pamiętaj, że w takim przypadku sprzedający wciąż może oczekiwać od Ciebie dokończenia rozpoczętej transakcji. Dowiedz się o odstąpieniu od umowy.
  • bank nie autoryzował Twojej wpłaty,
  • pracownik PayU S.A. lub PayPro S.A. anulował Twoją wpłatę (w przypadku uzasadnionych podejrzeń dotyczących jej poprawności).

oznacz moderatorów
FeliskOkok
#7 Wielbiciel#

Nic nie pomogłeś, nie jestem sprzedawcą tylko kupującym, wpłata nie została przeze mnie anulowana, pracownik PayU jeśli anulował to ja tych pieniędzy nie otrzymam ponieważ nie posiadam konta na które mógłby to zwrócić.

oznacz moderatorów
bosarosa1
#7 Wielbiciel#

Ile masz lat ,że  masz takie klopoty? Może należy coś u siebie zmienić.Zachęcam!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@FeliskOkok Tak niestety bywa na Allegro. Zapłaciłeś na poczcie za ekspres na próżno, tej opłaty nikt Ci nie zwróci, a wpłata nie dotrze do sprzedawcy, tylko wróci na Twoje saldo Allegro Finanse, skąd będziesz ją mógł sobie wypłacić na własne konto bankowe lub przekazem pocztowym na adres zamieszkania. Druga opcja jest taka, że Allegro wyśle Ci maila z pytaniem, na jakie konto zwrócić wpłatę, a wtedy możesz podać dowolny numer konta, także innej osoby. Możesz napisać do Allegro i zapytać o losy tej wpłaty, być może po Twoim zgłoszeniu jednak przekierują ją do sprzedawcy. Pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów
FeliskOkok
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Właśnie odpisał mi konsultant, poprosił o zdjęcie potwierdzenia po czym skontaktuje się bezpośrednio z PayU

 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@FeliskOkok widzę w systemie, że płatność ma status "anulowana", anulacja wydarzyła się przed godziną 14:00, w tej sytuacji bardzo proszę Cię o bezpośredni kontakt z PayU, zrobisz to w tym miejscu. Proponuję skorzystać z czatu.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
bosarosa1
#7 Wielbiciel#

Prosze sprawdzić konto bankowe,czy pieniądze zostaly pobrane z konta.

Prosze sobie konta bankowe  elektronicznie zalożyc  przez swoj Bank.

Mam takie konto w smartfonie od 5 lat i nie latam na poczttę,tylko jednym klikiem wszystko zalatwię.Można poprosic wnuków. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
M6612
#1 Nowicjusz#

Widzę wypowiedź z 02.12.2021 "Prosze sprawdzić konto bankowe,czy pieniądze zostaly pobrane z konta." --???!!  -  uwaga -- !! Płatność przelewem tradycyjnym!! 

"Ile masz lat ,że masz takie klopoty? Może należy coś u siebie zmienić.Zachęcam!"

Zachęcam !! do powstrzymania się od wypowiedzi które nic nie wnoszą - nie pomagają , wybór formy płatności należy do kupującego i " latanie na poczttę <--" dodam ze nawet konto w smartfonie nie chroni przed niczym .  Tu wypadało by dodać  Ile masz lat  że tak pomagasz  - chatbot ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zgadzam się z Tobą każdy ma prawo wyboru sposobu płatności, ale często większe problemy są z przelewem tradycyjnym, niestety.

oznacz moderatorów