anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z płatnością przelewem tradycyjnym

niezgubiona83
#1 Nowicjusz#

Mam spory problem . Dokonałam wpłaty za towar przelewem tradycyjnym (bank) przez PayU . Na dane jakie dostałam z allegro.  Sprzedający wpłaty nie otrzymał A ja nie mam ani towaru ani pieniędzy.  Myślę że wpłacając przez PayU to allegro przekazuje wpłatę więc teraz nie wiem nawet jak się z nimi kontaktować w tej sprawie?  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Przelew tradycyjny przez PayU idzie bardzo długo, kilka dni, bo przekazywane są pieniądze, a nie tylko informacja o wpłacie, która dociera błyskawicznie jeśli nie płacimy przez PayU tradycyjnym. Możesz skontaktować się z Allegro przez formularz w tej sprawie lub telefonicznie;

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f



oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Nie podajesz najważniejszych informacji:
1. Ile czasu minęło od zakupu i wypełnienia FOD do wpłaty (kody są ważne chyba tylko 7 dni)
2. Ile czasu minęło od wpłaty (tym systemem może iść 2-3 dni)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@niezgubiona83 Na razie nie musisz robić nic, ponieważ Twoja płatność ma status nieudanej, środki automatycznie wrócą na Twój rachunek w przeciągu kilku dni roboczych. Wciąż możesz opłacić to zamówienie. W tym celu kliknij proszę w przycisk [Ponów płatność], następnie wybierz ponownie opcję dostawy oraz metodę płatności.

Aby pomóc innym osobom, które być może będą szukały tutaj rozwiązania podobnego problemu, zmieniłam nieznacznie tytuł tego wątku. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@niezgrubiona83 Oprócz tego co pisze HolaOla jest jedna możliwość. Zanim wypełnisz do końca FOD zawsze możesz spytać się czy jest szansa że po wybraniu sposobu wysyłki byłaby możliwa bezpośrednia na konto bankowe. Czy sprzedający zgodzi się to już inna sprawa, ale przynajmniej będzie jasność.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jeżeli przelew był zrobiony na druku wypisanym ręcznie i np: na poczcie lub w pośrednictwie typu grosik - mogła wystąpić literówka

to ma Pani problem i nie jest prawdą że środki wrócą na konto bo jest to niemożliwe

proszę męczyć allegro w pytaniach by poprawnie zaksięgowali środki

i ewentualnie podesłać im skan potwierdzenia przelewu

 

kiedyś takie przelewy trafiały bezpośredni na konto sprzedawcy i nie było problemu ale allegro jest pazerne i chce zarabiać na odsetkach więc teraz jest na ich konto

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED autorka tego wątku napisała, że zapłaciła przelewem w banku, więc nie korzystała z usług poczty czy innych placówek, o których piszesz. 

Nie mogę zgodzić się z Twoim stwierdzeniem, że powrót środków na konto jest niemożliwy. To zupełnie standardowa procedura stosowana przez  banki i operatorów płatności. 

Myślę, że aby wyjaśnić wątpliwośći najlepiej będzie, jeśli zapytamy samą autorkę. @niezgubiona83 czy środki wróciły już na Twoje konto? 

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ W banku można też zapłacić tak jak na poczcie, gotówką, nie mając konta. W takiej sytuacji pieniądze wracają na subkonto PayU kupującego, który może je sobie wypłacić przekazem. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Owszem, taka możliwość również istnieje, więc masz rację. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie takiej sytuacji, proponuję abyśmy poczekali jeszcze na wypowiedź Niezgubionej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów