anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z reklamacją

Auto_OK
#1 Nowicjusz#

04.01.2022 zakupiłem tutaj: 11233423913, prowadzę JDG więc wziąłem FV na ten zakup. Obecnie od zakupu minął ponad rok. Sprzęt przestał działać ale sprzedawca odmówił mi przyjecia reklamacji twierdząc że dla przedsiębiorców jest tylko 12mc. Jednak 01.01.2021 zmieniły się przepisy i osoba prowadząca JDG jest traktowana jak zwykły konsument pod warunkiem że przedmiot który nabył nie jest związany z działalnością którą prowadzi. Niestety sprzedawca tu zasłonił się klauzulą w aukcji o wyłączeniu rękojmi dla przedsiębiorców. Pytanie czy taka klauzula dotyczy każdej formy działalności czy tylko tych niebędących JDG?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zostaną objęci ochroną przewidzianą dla konsumentów, ale tylko w zakresie stosowania klauzul abuzywnych, rękojmi za wady oraz w zakresie prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.

Jesli przedmiot nie miał dla Ciebie charakteru zawodowego masz pelne prawo do rękojmi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jest to towar związany z twoją działalnością?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Czuje LEF , że tu jest pies pogrzebany , autor wątku handluje na Lokalnie częściami z rozbierznych aut , a przedmiotem reklamacji jest myjka ciśnieniowa .

oznacz moderatorów