anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z sprzedającym nie znającym polskiego i zasad allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
betty222
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem ze sprzedającym z którym trudno się porozumieć, otóż jest to firma z chin która korzysta z translatora prawdopodobnie. Zamówiłam pewnego dnia buty, dzień później anulowałam,bo znalazłam to czego konkretnie szukałam, jednak sprzedający wysłał buty, więc napisałam do nich po co mi je wysłali, skoro anulowałam zakup, i owszem pieniądze mi zwrócili, ale powiedzieli mi żebym je zwróciła, po. pierwsze gdzie bo adres jest chiński i telefon też, a po drugie to dlaczego mam zwracać za swoje pieniądze ? Tym bardziej że buty za około 30 zł, a przesyłka będzie 15 zł. Co mogę w tej sytuacji zrobić ?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
mwmonety
#21 Demiurg#

No nie wiem czy za 15 zł uda ci się wysłać paczkę do Chin . Napisz mu że niech sam pokryje koszty zwrotu lub sam sobie je od ciebie odbierze osobiście ,a za czas na ich odebranie doliczysz mu koszty magazynowania.

oznacz moderatorów
Client:65300220
#10 Popularyzator#

Koszt zwrotu pokrywa kupujący.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

A dostałaś już te buty?

oznacz moderatorów
betty222
#8 Zapaleniec#

Tak dostałam buty

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@betty222  trzeba było nie przyjmowac przesyłki, wtedy wraca ona do sprzedawcy na jego koszt.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska  Z tym przyjmowaniem to tez jest różnie. Kurierzy podrzucają paczkę pod drzwi i róbta co chceta.  Podobno tak mogą bo  przepisy covidowe.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@betty222  Dawno nie odbierałem nic  z Chin  ale podobno w myśl najnowszych przepisów Urząd celny poprosi cię najpierw o zapłacenie podatku VAT  23%  od 30 zł  to bedzie chyba około 7 zł.

Jeśli nie zapłacisz to buty prawdopodobnie będą zniszczone więc raczej ich nie odeślesz.

Mam prośbę, poinformuj nas tutaj o postępach w tej transakcji,  bardzo to interesujący temat a nie chcemy sprawdzać tych procedur na sobie.

Co możesz zrobić?  Chyba na razie nic. Nie ma butów, nie ma problemu. Napisz że podejmiesz decyzję gdy buty przekroczą granicę. Jeśli przekroczą ją kiedykolwiek.

oznacz moderatorów
betty222
#8 Zapaleniec#

Ale buty przyszły szybko prawdopodobnie z Polski , więc gdzieś w Polsce mają magazyn, muszę spytać o adres i telefon Polski

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@betty222  Nie, nie  ty nie musisz  nic pytać sprzedającego.  Zgłaszasz problem z zakupem na stronie Kontakt,  to sprzedający ma podać ci adres w Polsce.  Nie możesz wysyłać butów do Chin, nie jesteś eksporterem i nie możesz rozpoczynać  karuzeli Vat.  Te  vatowskie karuzele  rząd już dawno wyeliminował.

Zgłosiłaś anulowanie zakupu, sprzedający powinien ci oddać wpłacone pieniądze.  Butów nigdzie nie wysyłaj, no chyba że zapłaci osobno za wysyłkę na polski adres.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
betty222
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@betty222, czy anulowałaś zakup za pośrednictwem Allegro? Czy na pewno zrobiłaś to przed tym, jak sprzedający rozpoczął realizację zamówienia? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
betty222
#8 Zapaleniec#

Tak anulowałam przez allegro i zanim sprzedający wysłał mi buty.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@betty222, czy możesz podać numer tego zamówienia? 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
betty222
#8 Zapaleniec#

Tak nr. 4eaf65a2-026a-11ed-a4e0-f72759e6cc09

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@betty222, super, dziękuję. 🙂 Widzę, że skontaktowaliśmy się z Tobą mejlowo - sprzedający podał polski adres do zwrotu. Przyznaliśmy Ci 20 Monet - jeśli koszty zwrotu będą wyższe, pokryjemy tę kwotę. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
betty222
#8 Zapaleniec#

Mam prawo zrezygnować czy kupuje na allegro czy w zwykłym sklepie, bo np znalazłam coś bardziej mi pasującego, chyba nie jest to zabronione, sporo osób używa tej opcji w różnych sytuacjach, chyba to nie zbrodnia?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@betty222 Zbrodnia jeszcze nie. Ale już narażanie sprzedającego na dodatkowe koszty. A wystarczyło by przed kliknięciem "kup teraz" przeczytać dostępne zakładki, usiąść i chwilę pomyśleć. 

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Wystarczyło też, aby sprzedawca przed wysłaniem sprawdził status zamówienia, a nie wysyłał na ślepo nawet jak ktoś towaru nie chce. Klient ma prawo przed wysłaniem anulować zamówienie, a że sprzedawca czuje się narażony na dodatkowe koszty to jest jego problem - i ten problem musi nauczyć się rozwiązywać po jego stronie, żeby dodatkowych kosztów nie było. Nie zgadzam się na obarczanie winą kupującego, który ma prawo się rozmyślić. 

oznacz moderatorów