anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zakupem przedmiotu i płatnością ratami PayU

macma8
#8 Zapaleniec#

Witam

Dziś zachęcony ceną dokonałem zakupu telefonu w formie rat (kredytu udzielał Mbank)

Jestem przekonany, że sprzedający jest oszustem, po przelaniu pieniędzy nie odpowiada na wiadomości, konto zostało zawieszone i to by było na tyle z kupna mojego telefonu po rewelacyjnej cenie, wracając do tematu, zgłosiłem reklamację do Mbanku i dostałem odpowiedź, że muszę przesłać im kopie dokumentów z organów ścigania, ze wskazaniem numeru reklamacji, ale czy ja jakieś dokumenty dostanę z komendy, jak to ogólnie wygląda, może miał ktoś z Was podobny problem. Tyle lat na Allegro a dałem się zrobić jak dziecko, masakra.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Procedura z bankiem może trwać długo. Proponuję skorzystać z POK, ale to dopiero 14 dni od zakupu. Jeśli w tym czasie nie otrzymasz przedmiotu, złóż wniosek bez zgłaszania sprawy na policję. Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni. Jeśli otrzymasz rekompensatę, pieniądze z POK wrócą do banku, a Ty rozwiążesz z bankiem umowę kredytową.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

macma8
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem się już z Allegro w sprawie zawieszenia konta tego użytkownika, oczywiście informacji mi nie udzielili, poradzili tylko, żeby złożyć reklamację w banku.

Czyli pomimo, że były to raty i naliczona prowizja, to nie ma to znaczenia i wszystkie pieniążki wrócą do Banku?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dziwne, że Allegro odsyła Cię do banku. Przecież gwarantują bezpieczne zakupy i chwalą się POK-iem. Masz prawo skorzystać z POK i zrób to, to moim zdaniem szybsza procedura i raczej odmowy zwrotu wpłaty nie dostaniesz. Były tu już opisywane przypadki, gdy po zwrocie wpłaty z POK pieniądze trafiały do banku.

oznacz moderatorów

macma8
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że pewnie zwrócone zostaną mi koszty zakupu, ale odsetki za przyznany kredyt już nie i w sumie zgłoszenie sprawy na policję mnie nie ominie.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@macma8 Możesz też otworzyć dyskusję- może to coś da. Po 24h pomoże ci pracownik Allegro i cię dalej poprowadzi.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

macma8
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, już ją wcześniej rozpocząłem.

Ogólnie to jestem w plecy 2300zł. i jeśli dostanę tą rekompensatę, to jak działa ten program, mam nadzieję, że zostanie jakieś postępowanie wszczęte, bo nie chciałbym aby uszło mu to fartem

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@macma8 działaj dalej jak ci pisał xyz96

oznacz moderatorów

macma8
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie zrobię.Dzięki, że można na Was liczyć

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@macma8 Wczoraj otrzymałeś wiadomość mailową od nas, w której nasz pracownik zachęcił Cię do skorzystania z Programu Ochrony Kupujących oraz poinformował Cię, że po otrzymaniu rekompensaty będziesz mógł dokonać zwrotu środków dla banku. Otrzymałeś również informację, że jeśli pomimo tego konieczne będzie uzyskanie potwierdzenia zgłoszenia sprawy na policję,  zgłoszenia musisz dokonać we własnym zakresie, ponieważ my jako serwis nie możemy tego zrobić za Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

macma8
#8 Zapaleniec#

Tak zgadza się druga wiadomość, która otrzymałem była tej treści. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@macma8 Czyli za pierwszym razem jednak Allegro odesłało Cię do banku.

Poza tym; Jeśli zgłoszenie dotyczy przedmiotu, który do Ciebie nie dotarł, możesz złożyć zawiadomienie samodzielnie lub poprosić nas, abyśmy to zrobili. Pamiętaj, że jeśli to my zgłosimy sprawę, policja wciąż może Cię wezwać w celu złożenia wyjaśnień.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

oznacz moderatorów

macma8
#8 Zapaleniec#

Tak, napisałem z jakiego powodu konto użytkownika zostało zawieszone, bo trochę późno, ale zaczęło do mnie docierać, że coś jest nie tak, w odpowiedzi otrzymałem wiadomość, że z wiadomych przyczyn nie mogą mi udzielić informacji i sugerują odstąpienie od umowy w banku.

oznacz moderatorów