anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem ze sprzedającym

paula6553
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem ze sprzedającym...

kupiłam u pana kapsułki i poprosiłam we wiadomości dołączonej do oferty o wystawienie faktury na firmę, dla której ten zakup był zrobiony.

Pan milczał kilka dni, więc wysłałam wiadomość z zapytaniem czy wysłał towar. Po kilku dniach otrzymałam wiadomość, że był na wakacjach, że miał problem z telefonem i że przeprasza, ale dopiero wysłał moje zamówienie. Zamówienie otrzymałam, ale bez faktury. Napisałam więc prośbę o przesłanie jej do mnie. Pan odpisał, że zawarł w ogłoszeniu informację, że nie wystawia faktury bo nie prowadzi firmy. Nigdzie takiej informacji w ofercie tego Pana nie ma. Uważam, że Pan przed wysłaniem towaru powinien poinformować mnie, że nie wystawia faktury bo przecież widział moją wiadomość z prośbą o wystawienie jej. Przesyłkę zamówiłam za pobraniem i dopiero, kiedy do mnie dotarła Pan napisał mi o wakacjach i o tym telefonie... mam wrażenie, że celowo mnie nie poinformował i teraz stara się wykręcić. Czy zgłoszenie do allegro mi coś da?

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Client:44052296
#21 Demiurg#

@paula6553 w parametrach oferty powinna być informacja czy wystawia fakture czy nie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak dokonaj zwrotu towaru, możesz także dyskutować ale skoro nie wystawia FV to z pewnością nic nie da. Jak nie przyjmuje zwrotu to wówczas tylko dyskusja może go nakłonić do przyjęcia zwrotu. Tylko tak możesz odzyskać kasę.

oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

jestem załamana, jak się teraz okazało tabletki zostały już otwarte przez pracowników więc nie mam możliwości zwrotu, więc nic już nie zdziałam 😕 dziękuję wszystkim za pomoc

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zostaje komentarz odpowiedni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 za co ??? autorka nie czyta ofert ? że kupiła od przedawcy nie prowadzącego firmy ?

Jaj ma zrobić zwrot osobie prywatnej ? jak nie przyjmie to dyskusja ?????

________
Κώστας
oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nie jest przedsiębiorcą, więc nie chroni Cię prawo konsumenckie, np. nie zwrócisz zakupu bez zgody sprzedającego. TO JEST TA INFORMACJA, ŻE NIE WYSTAWIA FAKTURY???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pytała zauważyłeś, a do tego nie napisałem jaki komentarz?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kostas11 Jak to za co? > tylko za to, że w ogóle jest sprzedawcą > kiciusiowi jest obojętne czy  ktoś ma rację czy nie > ważne aby podpuścić do awantury lub negatywa > ten typ już tak ma.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Sprzedawca (także prywatny) ma obowiązek wystawić dowód sprzedaży (rachunek lub fakturę (nie mylić z fakturą VAT)) na żądanie kupującego. 

W tym przypadku, jak sprzedawcą jest osoba prywatna nieprowadząca działalności gospodarczej (w tym nierejestrowanej), to powinna na twoją prośbę wystawić rachunek (właściwie to musi, bo za niewystawienie są sankcje).

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Skoro kupująca chciała fakturę na firmę to oczywiste ze prywatny sprzedawca jej nie wystawi faktury VAT. Negatywny komentarz byłby przegięciem - skoro oferta jest wystawiona prze osobę prywatna to wiadomo ze taka nie wystawia faktury i w parametrach oferty na pewno taka informacja była - kupująca nie doczytala, jej błąd. 

oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

fakt, mój błąd i nie mam o to do sprzedającego pretensji, tylko w momencie kiedy zamawiam przesyłkę za pobraniem i proszę o fakturę to powinien napisać że nie wystawia faktury a on wysłał mi za pobraniem przesyłkę i odeawał się w po moim odbiorze, trochę nie tak to powinno wyglądać z jego strony,nie ma co już dyskutować finalnie wina jest moja. miłego weekendu dla wsztskich

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ale może wystawić rachunek. Potem na podstawie takiego dokumentu można zaksięgować zakup, ale nie odliczy się VAT-u od takiego zakupu.

Natomiast na sprzedający prowadzi działalność gospodarczą (w rozumieniu ustawy o VAT, a nie prawa przedsiębiorców), to normalnie wystawia fakturę (jak nie jest VAT-owcem to bez VAT). 

Definicja działalności z ustawy o VAT (nie ma tu znaczenia czy ma się zarejestrowaną firmę, czy nie):
Działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody. Działalność gospodarcza obejmuje w szczególności czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych (art. 15 ust. 2 ustawy o VAT).

 

oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

poprosiłam o rachunek, ale on nie chce mi wystawić...

oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

sprzedawca najpierw mnie zwodził 3 tyg że wyśle rachunek, a  teraz każe mi zamknąć dyskusję i nie wracać do niej! a ja w dalszym ciągu nie mam jak przedstawić pracodawcy dokumentu który potwierdzi, że robiłam zakup na firmę

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@paula6553 pewnie sprzedawca prywatny. Jeśli faktycznie nie wystawia faktur ani rachunków, to ma ci wystawić umowę kupna-sprzedaży. Idź do księgowości, jak są ogarnięte, to powiedzą ci co napisać do sprzedawcy, żeby w zębach na kolanach dostarczył ci ten dokument, bo inaczej zawita do niego skarbówka.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

ok, tak zrobię bo chyba się z nim nie dogadam

oznacz moderatorów