anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedawcą

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Mam podobny problem ze sprzedawcą. W lipcu kupiłem na raty pewną rzecz dostawa miała być za 2-3 dni robocze.Po złożeniu zamówienia okazało się ze jest to przedsprzedaż i dostawa będzie w 25-27 sierpnia. Po upływie tego terminu jakimś cudem udało mi się dodzwonić do sprzedawcy. Jeden z numerów w ogóle nie odpowiadał. Sprzedawca poinformował mnie ,że są problemy z dostwaą towaru z powodu rozładunku w porcie i stąd to opóźnienie. Ponieważ fabryka znajduje się w Chinach. Mija już prawie drugi miesiąc a zamówionego towaru nie mam. Moje pytanie brzmi . Co mogę zrobić w takim przypadku? Jak mogę zblokować raty jeśli nie dostane zamówionego towaru. Dziękuje za odpowiedz.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Rozpocznij dyskusję z sprzedawcą przez Allegro m a24 godz na odpowiedź:,https://allegro.pl/dyskusje/nowa możesz także złożyć wniosek do POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuje za odpowiedz .Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpuszczaj.Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

A co jeśli  sprzedawca nie wyśle mi mego zamówienia a zaznaczam ze kupiłem tą żecz na raty nie chciał bym spłacać coś czego nie dostałem. Czy bank może zawiesić jakoś moje raty?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bank Ci zawiesi raty gdy sprzedawca odda pieniądze.

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Witam. W dalszym ciągu nie dostałem zamówionej przesyłki (kabina prysznicowa) dyskutowałem z sprzedajacym przez allegro za Twoją radą. Sprzedający za każdym razem odpowiada ze zamówienie jest w realizacji i dostane towar 25-27 września. Pisałem do sprzedającego w sobotę, obiecał ze da znać co z przesyłką do poniedziałku. Jak dotąd nie mam od niego odpowiedzi tj od poniedziałku a mamy już środę. Za twoja radą złożyłem wniosek w POK. . Od 15 lipca do dnia dzisiejszego jednak minęło trochę czasu. Zobaczymy jak to się potoczy dalej

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich KOLEGÓW i KOLEŻANKI którzy mi pomogli przy rozwiązaniu  sprawy ze sprzedającym który ociągał się w sprawie mego zamówienia.

Sprawa zakończyła się tak, że sprzedający oddał wpłacone pieniądze na jego konto w chwili gdy złożyłem wniosek do POK i każda rozmowę prowadziłem pisemnie przez Allegro. Jestem zadowolony z tak rozwiązanego mego problemu.

Bardzo dziękuje za konkretne podpowiedzi z Waszej strony .Pozdrawiam Jarek.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jarek5255 Skoro termin dostawy podany w aukcji minął, a Ty masz płacić raty i nie masz towaru, otwórz Dyskusję https://allegro.pl/dyskusje/nowa i napisz w niej, że odstępujesz od umowy ze względu na przekroczenie terminu dostawy, na podstawie art. 5431 Kc i zażądaj niezwłocznego zwrotu wpłaty. W Dyskusji możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro, gdyby sprzedawca stwarzał problem. Po zwrocie wpłaty przez Allegro Finanse pieniądze trafią do banku, a Ty rozwiążesz z bankiem umowę kredytową. Nie musisz odstępować od umowy, możesz nadal czekać na towar jeśli chcesz, ale raty trzeba będzie płacić nawet wtedy, gdy towaru jeszcze nie będzie.

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Naprawdę pomocna .Dzięki. Jutro jeszcze raz spróbuje skontaktować się ze sprzedającym zobaczymy co powie z jakiego powodu są opóźnienia.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Jarek5255 najprościej odstąpić od umowy i niech sobie sprzedawca szuka jelenia gdzie indziej. Kup u innego. Tylko nie wiem jak rozwiązać problem rat, bo nigdy w ten sposób nie kupowałem na Allegro.

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Dziękuje kolego zobaczę jutro jeśli się dodzwonie. Pierwszy raz coś takiego mam taką niespodziankę. Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jarek5255 Nie załatwiaj tego przez telefon, otwórz Dyskusję. Wtedy sprzedawca zacznie inaczej z Tobą rozmawiać i nie będzie Cię dalej zwodził.

oznacz moderatorów

Jarek5255
#8 Zapaleniec#

Dziękuję . Właśnie się nad tym zastanawiałem czy lepiej dzwonić i rozmawiać czy otworzyć dyskursie. Wielkie dzięki kolego. Chciałem nadmenić ze zamówienie złożyłem 15 lipca , towar miał być dostarczony 25-27 sierpnia.Po telefonie do sprzedawcy poinformował mnie że u nich w firmie będzie 4-5 sierpnia.  Trochę to długo trwa ta dostawa.

Za twoją radą jutro rozpoczynam dyskursie z nim przez Allegro.

oznacz moderatorów