anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze zwrotem, sprzedawca nie chce zwrócić ani pieniędzy ani towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
tamago88
#7 Wielbiciel#

Nie wiem gdzie napisać, więc jeśli jest w złym miejscu napisane to proszę o przeniesie tematu. Chodzi o problem ze sprzedawcą, zakupem, zwrotem pieniędzy i zwrotem towaru. Parę miesięcy temu kupiłem 2x3 pary bokserek, łącznie 6 par marki pesail rozmiar 7 xl. Jeśli chodzi o zwrot nie było, żadnych ograniczeń typu ograniczone prawo odstąpienia od umowy. Bokserki miały być nowe - nie były, nie miały etykietek, większość nie miała metek, były nowawe. Część pachniała chemią, 2-3 pary były leciutko sprane, były wrzucone byle jak do paczki. Już to powinno mi dać do myślenia. Oczywiście tylko ze 2 pary 7xl, reszta to 5xl i 6xl. Niektóre trudno mi powiedzieć bo miały odcięte metki. Zaznaczam, że pary 5xl i 6xl mają niższą cenę. Art.  134.  [Oszustwo gospodarcze]

§  1. 
Kto przy sprzedaży towaru lub świadczeniu usług oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ten paragraf może tu mieć zastosowanie. Sprzedawca odmówił zwrotu a w odpowiedziach chamsko się do mnie odnosi. Odmawia zwrotu, w związku z tym, że bokserki były zużyte. Ja już ze 2 pary conajmniej dostałem lekko znoszone. Nie przeczę, że mogłem pogłębić stan znoszenia podczas przymierzania, ale było związane to z tym, że nie miały metek i nie byłem pewien czy chce je zachować lub zwrócić. Ja zaproponowałem 3 rozwiązania: odesłanie do najtańszego paczkomatu - czyli orlen paczki za 12zł, odesłanie wraz z innym zamówieniem smart oraz pomniejszenie kosztów zwrotu, w związku ze znoszeniem. Żadna para nie ma dziur czy plam, tylko są lekko zblednięte co do koloru. Taki stan już w pewnym stopniu występował na bokserkach, które dostałem, nie mogę tego udowodnić bo nie pomyślałem o tym, nie robiłem zdjęć. Zamiast próby załatwienia sprawy to mam jakieś dziwne chamskie odzywki, straszenie sądem - w związku z tym że powiedziałem, że to wygląda jak oszustwo - bo tak to wygląda. Ja odesłałem wszystkie 6 par, bez plam, bez dziur. Przypominam nie było ograniczeń zwrotu. I musiałem intensywniej niż zwykle przymierzać, bo metki były pousuwane. Najpierw sprzedawca chciał żebym wysłał na konto 30zł, to mi odeśle towar. Potem zażądał 39,99zł. Nie mówi dokładnie na co, po usilnym dopytywaniu, twierdzi, że to wysyłka, ale żadna wysyłka tyle nie kosztuje, nawet kurier tyle nie kosztuje, nawet z zagranicy.

Nie wiem czy mogę ujawniać kto jest sprzedającym, ale to zrobię, najwyżej proszę o edycję posta to StudioAlice.

Bokserki to pesail rozmiar 7xl. To tyle nakreślania sytuacji. Ja nie zamierzam wysyłać pieniędzy, bo nikomu tak poprostu na konto nie wysyłam pieniędzy, bez żadnego tytułu. To wygląda jak przekręt na nigeryjskiego księcia.

Wydaje mi się, że sprzedający nie może tak po prostu zażądać ode mnie zapłaty za wydanie rzeczy, lub za wysyłkę, zwłaszcza, że żadna tyle nie kosztuje i nie wyjaśnił dokładnie za co. Nie mówiąc, że cała sytuacja jest z winy sprzedającego, bo to on wysłał błędne zamówienie, błędne rozmiary, czemu zresztą nie zaprzeczył. Powinien mi za darmo to odesłać. Więc 3 opcje jakie ja przewidywałem jak powtarzam to albo wysłać najtańszą przesyłką, albo zwrócić pomniejszoną kwotę pieniędzy, albo odesłać z innym zakupem na smarta. Jest oczywiście jeszcze droga sądowa tylko z sądami to jest u nas tak, że są bardzo uciążliwe, sprawy się przeciągają i są drogie. Dla mnie sprawa jest oczywista bo to sprzedawca wystawił błędne zamówienie, z obciętymi metkami, ja zwróciłem na czas i w stanie nie zniszczonym, choć to dyskusyjne czy nie nienaruszonym. Tylko to z tego co się orientuję są wstępne koszty sądowe minimum 30zł, potem być może koszty biegłych i wydania i nawet jak wygram to mnie wyjdzie drożej niż za te majtki. Ja za 6 par zapłaciłem 75zł. Nie mogę niestety wystawić negatywnej oceny, chociaż mam podstawy bo minęło 90 dni od zakupu. Nie sprawdzałem wcześniej, bo zawsze wszyscy mi zwracali pieniądze jak musiałem dokonać zwrotu. Jeśli ktoś jeszcze to czyta to mam kilka pytań. 1)Ile w praktyce kosztuje minimum taka rozprawa cywilna gdybym ją wygrał? Wolę oczywiście nie chodzić do sądu. 2)Czy allegro może powstrzymać żądania dodatkowych opłat zwrotowych, do których moim zdaniem nie prawa, rzeczy o ile rozumiem cały czas są moją własnością tylko są przetrzymywanie i te 30zł czy 39,99zł to characz 3)Czy można zmusić jakoś sprzedającego do wysyłki najtańszą możliwą opcją do mnie, ja nie jestem wybredny

4)Czy można zmusić sprzedającego do zwrotu pieniędzy choćby w pomniejszonej(nieznacznie) kwocie

Teraz to wygląda tak, że nie mam ani majtek ani 75zł i to wygląda dla mnie jak złodziejstwo i wyłudzenie - nie mówię, że tak jest - tak to wygląda. Nie wiem skąd ta agresywność i nieuprzejmość sprzedającego, szczęśliwy klient to powracający klient.

5)Czy allegro może jakoś ukarać sprzedającego, ewidentnie nie chce mi zwrócić ani przysłanego wcześniej towaru, ani pieniędzy. Ja już jestem gotów przeboleć, że tylko 2 pary były 7xl i chodzić w za małych byleby mi to zwrócono, mimo że zakup był niezgodny z zamówieniem. Myślę, że lekkim spraniem sprzedający chce się wymigać od zwrotu pieniędzy, co jest bardzo słabe. Czy jest wogóle coś co mogę zrobić? Ile wogóle mogłaby taka sprawa cywilna trwać, bo moim zdaniem kilka lat conajmniej. W tym układzie wychodzi na to, że nie ujrzę ani pieniędzy ani bokserek, a napewno komuś nie będe od tak 40zł przesyłać na konto, właszcza, że to ponad połowa ceny tych bokserek.

 

 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
tamago88
#7 Wielbiciel#

Jeszcze tylko dodam i powtórzę, towar nie miał ograniczonego zwrotu, nie był w higienicznym opakowaniu tylko wrzucone luzem wszystkie pary, nie było etykietek, nie było nawet metek - były wyprute, sprzedawca przyznał się w dyskusji, że to u niego na magazynie mogli wypruwać. Wiadomo to jest kwestia kontrowersyjna czy bokserki są dobrym towarem do zwrotu, ale nie były brudne czy dziurawe, w najgorszym razie mogłem minimalnie pogłębić zblednięcie i zmechacenie, które już było obecne(w mniejszym stopniu) na 2 parach, które dostałem. Niestety nie robiłem zdjęć. https://poradnikpracownika.pl/-zwrot-towaru-czy-sprzedawca-moze-odmowic, https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-reklamacji-i-zwrotu-towaru/kiedy-sprzedajacy-moze-odm... https://smsplatnosc.pl/ecommerce/zapoznaj-sie-z-informacjami-na-temat-odmowy-zwrotu-towaru/, analizuję różne artykuły i moim zdaniem sprzedawca nie podstaw, żeby odmówić zwrotu, zwłaszcza, że wystawiony towar i zamówiony nie był zgodny z tym co przyszło. z 6 par tylko 2 to 7xl. Należy się moim zdaniem i zwrot i reklamacja w związku z wadliwym produktem. Lekkie wyblaknięcie nie powinno być powodem odmowy zwrotu, nawet zdanie sprzedawcy występuje ono jedynie na 3 parach. Ja te bokserki tylko trochę ponosiłem w ramach testu, jedne były przeprane, które mi się mocniej przepociły. Czy rzecznik praw konsumenta może mi pomóc? Sprzedawca ciągle podnosi haracz czy okup za oddanie moich rzeczy, nie mam zwrotu pieniędzy czy mogę tylko pisać na Berdyczów, bo 75zł to za mała kwota aby kogoś zainteresować. Być może jak tylko zauważyłem, że coś jest nie tak to powinienem zrobić zdjęcie i nie czekać z wysyłką tylko odrazu odesłać.

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@tamago88 zacznijmy od tego że sprzedawca może odmówić zwrotu jeśli zakup nie od firmy tylko od osoby prywatnej bo tacy są na allegro wtedy też nie obowiązują w zakupie zapisy ustawy konsumenckiej a zapisy kodeksu cywilnego

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@tamago88  sorry może sie czepiam ale

1) " Bokserki miały być nowe - nie były, " skoro od poczatku nie były nowwe tylka jak piszesz "lekko sprane i zblakniete" to czemu nie reklamowaleś tego od razu po zakupie lecz po kilku miesiącach ????? 

2) ' I musiałem intensywniej niż zwykle przymierzać, bo metki były pousuwane" to pozostawie bez komentarza

Z zupełnie obiektywnego punktu widznia według tego co napisłeś wygląda to tak :

1) kupiłem 

2) poprzymierzałem ( pochodziłem kilka miesięcy)

3) próbóje zwrócić a że czas odstąpienia minał to próbuje robic reklamacje

 

Jak dla mnie to logiczme że sprzedający odrzuci ł reklamacje na gacie po kilku miesiącach noszące ślady normalnego użytkowania. 

Niezgodniśc z umową i to że nie były według Ciebie nowe należało reklamowac po otrzymaniu produktu a nie po kilku miesiącach "przymierzania"

Co do kosztów to ponieważ to nie jest zwrot nie ma to znaczenia. Sugeruje przez brokera wysyłkowego wysłac sprzedającemu etiete na paczke i wówczas on spakuje i wyda Twój zakup kurierowi według normalnych kosztów bo 39 zł to suma rzeczywiście z kosmosu

oznacz moderatorów
popazan
#9 Pomysłodawca#

dokładnie...

" Ja te bokserki tylko trochę ponosiłem w ramach testu, jedne były przeprane, które mi się mocniej przepociły. "

zostawiam wpis, żeby śledzić co dalej - jeszcze o obsra... - przepraszam - trochę noszonych majtach, tutaj nie czytałem, ale niezbadane są wyroki bota Aliny...

ciekawe co to przebije... prezerwatywy ?? 

kurde, kolo pomykał kilka miesięcy w majtkach i się zorientował, ze go gniotą, czy jak to się mówi, piją... ??? nie wierzę, w to co czytam, ale to allegro gadane 🙂

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

Oj przekręcasz, choć w tej wersji jest zabawne faktycznie. Miałem je 28 dni, z czego nosiłem, góra 2-3 dni. Odrazu się zorientowałem, że jedne gniotą inne mniej, ale przymierzałem kilka razy by sprawdzić czy odesłać wszystkie czy tylko 3 pary, bo miały wycięte metki. Żadne nie były obsrane. A pocę się przy ruchu dłuższym niż 10minut, bo grubas jestem i potrzebuję dlatego dużych gaci 7xl.

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@tamago88 czy ty zrozumiełeś co zgłosiłeś formularzem allegro w ramach smarta? Zwrot smart w związku z niezgodnościa z umową to nie jest zwrot a reklamacja i z chwilą kliknięcia nadajesz mu 14dniowy termin na rozpatrzenie  skoro w ciagu tych 14dni towar nie doszedł do ekspertyzy reklamacyjnej do sprzedawcy to reklamację odrzucono w tym roszczenie zwrotu środków, zrobiłeś sobie samozaoranie bo przetrzymałeś towar prawie do 28dni i nie zdążył dojść i zostać poddany ocenie reklamacyjnej dlatego sprzedawca miał prawo reklamację odrzucić i masz teraz to co masz. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@tamago88 a kolejna rzecz ty link do aukcji daj tych gaci bo to co dałeś nie pochodzi z allegro. A jak komuś odpisujesz konkretnie to używaj @ i wybierz nickbo się robi burdel i niewiadomo co do kogo pisane a forum ostatnio wrzuca odpowiedzi dosłownie w losowej kolejności

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

@az1rael Ja się na tym nie znam, dzięki coś się uczę. Serio nie wiedziałem, że to że odeślę po 14 dniach, może być podstawą do negatywnego rozpatrzenia wniosku. https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/ab0af4bd-51ef-3d56-889d-7f6886dca795/oferta/e4c6a000-... to jest mój konkretny zakup, a tu jest normalny link https://allegro.pl/oferta/3-x-bokserki-meskie-luzne-bawelniane-szorty-r-7xl-12586036090.

Dostałem pary w różnych rozmiarach i bez metek, dobrze się mieszczę w zasadzie tylko w 7xl, dlatego odesłałem. Jakbym wiedział, że mam tylko 14 dni na ekspertyzę to bym lepiej pilnował.

 

 

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

@az1rael Bardzo mi twoja poprzednia odpowiedź pomogła, a powiedz czy jeśli nie mógłbym uzyskać zwrotu pieniędzy, to czy chociaż sprzedawca nie powinien mi za darmo odesłać rzeczy, będących przedmiotem sporu, bo zgodnie z prawem to nadal moja właśność. https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/reklamacja/289905,Czy-sprzedawca-moze-zatrzymac-reklamow.... Sprzedawca najpierw mówił, że mi wyśle jeśli wpłacę mu 30zł na to wyśle, a teraz ostatnio 39,99zł i mimo setek prób pytań co to za przewoźnik, nikt mi od sprzedawcy nie chce odpowiedzieć(tam chyba conajmniej 2 osoby mi odpowiadały). Nie jestem tak głupi by komuś przesyłać bez dodatkowych informacji 40zł na konto. Skoro to moje rzeczy to chyba mam prawo wybrać przewoźnika. https://furgonetka.pl/cennik/orlen. Oczywiście najbardziej interesuje mnie zwrot kasy, w 2 wersji wysłanie nowych bokserek 7xl, ale jak już nie można to niech mi choć odeślą to co mi przysłali, a ja im odesłałem. Chciałbym, żeby allegro jakoś przymusiło sprzedawcę albo do częściowego zwrotu kasy, albo odesłania mojego zwrotu. 12, 15zł mogę zapłacić, nie 40zł.

 

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

Ale ja zgłosiłem zwrot, i odesłałem na ten zwrot w związku z niezgodnością, zgłaszałem zwrot na metki i nie ten rozmiar. To, że dwie pary były lekko zużyte(tzn. nie były tak plastikowe i pachnące nowością) ja inne mi nie przeszkadzało. Nie wykluczam, że sam doprowadziłem do dalszego zblaknięcia bokserek. Conajmniej do 3 odesłanych par sprzedający nie miał zarzutu co mi napisał w wiadomości. Powinien mi chociaż za te 3 zwrócić bo były sprzedawane po 3 sztuki. Próbuję reklamacji jako drugiej opcji, po zwrocie którego nie uznał sprzedający, majtki są u niego. Głównie dlatego, że z tego co dotyczytałem to jest obowiązek zwrotu na koszt sprzedawcy nawet jak jest nieuznana reklamacja - tak zrozumiałem regulamin. Próbuję wszystkiego. Ja pisałem, że może być orlen paczka, bo to najtańsza opcja https://furgonetka.pl/cennik/orlen. Może być inpost, cokolwiek. wysyłałem nawet ten link i powiedziałem, że opłacę paczkę do 12zł.

 

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

A wyglądało to naprawdę tak, że kupiłem, zauważyłem brak metek i zły rozmiar, napisałem do sprzedawcy poprzymierzałem, zastanowiłe się czy zwrócić 3 czy 6 sztuk, zwlekałem ze zwrotem, wysłałem na zwrot niezgodność z umową. Dzisiaj zobaczyłem, że zwrot został rozpatrzony negatywnie.

 

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

Te bokserki były u mnie max 28 dni, pewnie trochę mniej.

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@tamago88 zgłosiłem reklamację z żądaniem zwrotu kasy, że metek brak, że nie te rozmiary potem zwlekałem z odesłaniem i nagle okazało się że reklamacja rozpatrzona negatywnie bo wszak sprzedawca w terminie towaru do ekspertyzy nie dostał ... o ile zakup od firmy był a nie od prywatnego

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

Ale ja odesłałem w terminie, skorzystałem, ze zwrotu smart, bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc, ale nie wszyscy do końca doczytują. Zakup to firma https://aleo.com/pl/firma/przedsiebiorstwo-produkcyjno-handlowo-uslugowe-legockiboguslaw-legocki-tus.... Zwrot smart w związku za niezgodność z umową.

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@tamago88   Czy zakup był na Allegro czy prywatnie, po boku?

Jeśli zakup był na Allegro to kliknij Moje Zakupy na swoim koncie, znajdź zakup tych majtek i tam kliknij Zgłoś Problem.

Tam opisz problem ale zdecyduj się czy to była reklamacja jakościowa - otrzymałeś nie to co chciałeś, czy może zwrot konsumencki - bo sie rozmyśliłeś.  W zależności co zgłosisz postępowanie będzie różne.

Mam nadzieję że masz jakieś dowody na stan tych przedmiotów, jakieś zdjęcia z rozpakowania paczki?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@tamago88  @br.  jaki zwrot kosnumencki ? PO KILKU MIESIĄCACH ? Zdarza sie że ktos daje prawo do odstąpienia 30 dni normalnie jest to 14 dni ale nie kilka miesiecy na bielizne. 

Nawet zakładając że nie ograniczył prawa odstąpienia od umowy 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  Sorry,  ale nie czytałem tego referatu w całości, nie wierzę że odesłał używane majtki po 3 miesiącach.  Wydaje mi się że odesłał w terminie, natomiast 3 miesiące trwa dogadywanie się ze sprzedawcą.  Ale może się tu wydawać wszystko bo jest napisane dużo i zero konkretów.

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

Odpowiadam, chwilę tylko w ramach testów używałem, ale odesłałem faktycznie po 14+14 dni, czyli prawie po mięsiącu, nie ze zwględu na używanie tylko, ze względu, że często późno zwracam. Niestety nie robiłem zdjęć, o ile pamiętam, ale jeszcze sprawdzę, sprzedawca nie zaprzeczał, że mogą być różnych rozmiarów i to on mógł usunąć metki. Jakby człowiek się miał się przewrócić to by się położył. To nie jest zwrot konsumencki, bo było niezgodność z zamówieniem - zły rozmiar, ja bardzo chciałem te bokserki

 

oznacz moderatorów
tamago88
#7 Wielbiciel#

Może znajdę jakieś jedno czy dwa zdjęcia, że są różnych rozmiarów ale to tyle.

 

oznacz moderatorów