anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problemy ze zwrotem

ChineseBuyer
#1 Nowicjusz#

Szanowni Panstwo, zakupilem ww alkomat. Po otrzymaniu (a przed uzyciem) zadzwonilem do sprzedawcy。 Powiedzialem mu jaki alkomat kupilem i odebralem oraz ze go jeszcze nie uzylem i chce zwrocic. Sprzedawca zapytal sie mnie o powod zwrotu. Powiedzialem mu, ze specyfika uzycia alkomatu do ktorej zostal kupiony zdaje sie nie miec racji bytu (potrzebuje urzadzenia ktore zasygnalizuje jakikolwiek poziom alkoholu, a w tym domniemalismy ze jest to 0,2 promila). Sprzedawca poprawil mnie mowiac ze trzy diody na alkomacie (zielona, zolta i czerwona) pokazuja 3 poziomy wynikow. Zielona - 0,00, zolta powyzej 0,00 do 0,2 promila oraz czerwona (powyzej 0,2 promila). Nie majac powodow nie wierzyc sprzedawcy zdjalem plombe i dokonalem probnego pomiaru. Nastepnie wpadla mi w rece instrukcja obslugi mowiaca o innych przedzialach wynikow (zielona dioda zmienia sie na zolta dopiero po przekroczeniu 0,05 promila). Po telefonie do sprzedawcy ze wprowadzil mnie w blad i probie zwrotu produktu sprzedawca zaczal oponowac. Podnoszac glos mowil o swoim doswiadczeniu, bledach alkomatow, ze to nie sa urzadzenia dowodowe (oraz o roznych innych sprawach nie bedacych w tamtym momencie istotne). Nie zwracajac na to uwagi odeslalismy odpakowany i raz uzyty produkt celem zwrotu gotowki. Sprzedawca oddzwonil i tradycyjnie juz podnoszac glos powiedzial ze nie uznaje naszego roszczenia, bo urzadzenie jest otwarte i uzyte. Zwazywszy na to, ze alkomat jest bezustnikowy (dmucha sie do niego z odleglosci - zadnej czesci urzadzenia nie umieszcza sie w ustach) oraz na to, ze zostalismy wprowadzeni przez sprzedawce w blad uwazamy ze powinien on przyjac zwrot produktu. Pragniemy nadmienic, ze naszym pierwszym (i nadal aktualnym roszczeniem) jest wymiana tego alkomatu na taki, ktory zasygnalizuje juz najmniejszy poziom spozycia. Mamy nadzieje na rozwiazanie sporu w satysfakcjonujacy obie strony sposob. Z pozdrowieniami Zhai Hailong (Jacek)

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@ChineseBuyer była instrukcja ? było przeczytać przez użyciem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli wprowadził Cię w błąd sprzedajacy to otwórz dyskusję i tam wszystko opisz , niech się wytłumaczy i zajmie stanowisko:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Tylko że tu sprzedawca nie nie wprowadził kupującego w błąd. Urządzenie wykrywa każdą ilość alkoholu, czyli powyżej 0,05 promila (bo dopiero powyżej tej dawki jest mowa o jakimkolwiek stężeniu alkoholu). Sprzedawca nie musi informować klienta o obowiązującym prawie, to klient, kupując tego typu urządzenie, ma znać ograniczenia nałożone przez ustawodawcę.

ps. Błąd pomiarowy alkomatu profesjonalnego (takiego z ustnikiem) to 0,03 promila. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

W Polsce do 0,2 promili traktuje się jako osobę trzeźwą, a napoje bezalkoholowe mogą zawierać do 0,05 promila alkoholu.

0,05 promila to można mieć po zjedzeniu jogurtu lub wypiciu soku owocowego (np. jabłkowego lub pomarańczowego). Żaden alkomat typu świeczka nie wykrywa tak małej ilości alkoholu. Musisz szukać alkomatu dowodowego (tzw. policyjnego). Może być wymagana koncesja na zakup takiego urządzenia (to niestety jest sprzęt profesjonalny, przeznaczony dla uprawnionych służb).

__PRESENT

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I to jest powód żeby sprzedajacy wprowadzał w błąd, tak go chcesz bronić?

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Tutaj wykładnikiem jakości urządzenia jest cena. Jeśli zapłaciłeś za urządzenie ok. 80-300 zł to jest jedynie wskaźnik alkoholu i nie wymagaj parametrów profesjonalnego alkomatu za kilka tysięcy który dodatkowo należy kalibrować co 300 użyć lub 6 miesięcy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ChineseBuyer towar otwarty i użyty w zwrocie jak napisali że nie przyjmują takiego zwrotu ze względów higienicznych to nie da się go zwrócić, jak nie masz nagranej rozmowy to nie zwrócisz bo jest słowo przeciwko słowu że wprowadzono cię w błąd

oznacz moderatorów