anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt nie zgodny z opisem i zdjęciem

majfeszyn
#7 Wielbiciel#

Kupiłam rzecz nie zgodna z opisem i zdjęciem totalnie otrzymałam inny produkt. Chodzi o budkę dla kota, która miała mieć otwierany dach, być cała ocieplona i wygladac zupełnie inaczej na co wskazywał opis i zdjęcie. Pan kupujący twierdzi że za taką cenę to nie powinnam się spodziewać że dach będzie się otwierał itd i zmienił już opis oferty. Oczywiście zrobił to moim zakupie. Jakie mam prawa? Prócz odesłania produktu i zwrotu pieniędzy? Bo nie rozumiem, chce otrzymać rzecz jaką zamówiłam. Co mi da zwrot pieniędzy? I jeszcze będę musiała poświęcić czas na odsylke.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

A zakup od kogo? bo piszesz o zwrocie a zakup od sprzedającego prywatnego nie podlega zwrotowi, w tej sytuacji należy złożyć reklamację na niezgodność z opisem, najlepiej poprzez otwarcie dyskusji.

oznacz moderatorów

majfeszyn
#7 Wielbiciel#

Złożyłam reklamacje poprzez dyskusje zadając wymiany produktu na zgodny z tym co kupiłam. Pan proponuje zwrot towaru. A na priv mi pisze ze zwróci mi 50zl i mogę domek zostawić. W opisie występuje jako firma. Pousuwal wszystkie swoje oferty sprzedaży, które były dostępne przed złożeniem mojej reklamacji. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@majfeszyn O sposobie załatwienia reklamacji decyduje sprzedawca > może wymienić, naprawić lub zwrócić pieniądze > jeżeli żąda odesłania towaru, to musisz to zrobić > on Ci wtedy zwróci też koszt odesłania > możesz się taż zgodzić na jego warunki z priv, ale nie musisz

Natomiast inne decyzje są w gestii sprzedawcy.

oznacz moderatorów

majfeszyn
#7 Wielbiciel#

Naprawdę nie ma żadnego prawa dla kupujących, którzy zostali oszukani tylko sprzedający ustala co zrobi? Oznacza to że można sobie oszukiwać ludzi bo większość się zgodzi na część kosztów, gdy nie będzie im się chciało bawić ze zwrotem. Czyli nie wywalcze produktu który kupiłam?  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@majfeszyn Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi reklamacji nie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Masz prawo nie kupować, a nawet wystawić odpowiedni komentarz, aby inni też mogli skorzystać z tego prawa, po przeczytaniu Twojej opinii. 

Ps. Jeśli mimo wszystko otrzymałaś budkę, a nawet dla kota, a nie np. dla psa, to chyba, aż tak diametralnie produkt otrzymany nie różni się od tego kupionego. 

oznacz moderatorów