anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt zwróciłam, pieniędzy nie odzyskałam

Client:36854910
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Mój problem wygląda następująco; we wrześniu i październiku br., dokonałam wielu zakupów u różnych sprzedawców na Allegro. Nie ze wszystkich otrzymanych produktów byłam zadowolona, w związku z czym skorzystałam z przysługującego mi prawa odstąpienia od umowy sprzedaży.

Dokonałam łącznie 6. zwrotów (częściowych i całkowitych), za które do dzisiaj nie uzyskałam zwrotu pieniędzy.

Z każdym ze sprzedających zalegających z wpłatą, zainicjowałam kontakt poprzez "Dyskusję ze sprzedającym". 4. sprzedawców poinformowało mnie, że zwrot środków nastąpił w terminie - Allegro potwierdziło te informacje na sporze. 

2. kolejnych sprzedawców zapomniało o zwrocie środków i zadeklarowało się do natychmiastowej wpłaty - działania te również zostały potwierdzone przez Allegro.

Pieniądze jednak do mnie nie dotarły. 

Dla pewności udałam się do swojego banku, gdzie pracownik z kierownikiem zweryfikowali, iż nie ma zarejestrowanych na moim koncie wpływów w oczekiwanych wysokościach. Dla pewności sporządziłam w banku reklamacje na wszystkie 6 transakcji. Reklamacje zostały rozpatrzone negatywnie - bank twierdzi, iż nie ponosi odpowiedzialności za brak wpływów na koncie i przewiduje brak wykonania oczekiwanych przelewów przez Allegro.

Podsumowując: nie otrzymałam 6. przelewów z Allegro. Żadna ze stron nie czuje się winna w zaistniałej sytuacji - ani sprzedawcy, ani Allegro, ani bank, a łączna kwota do zwrotu jest znaczna. 

Co mogę zrobić? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zgłoś sprawę na policję o przywłaszczenie pieniędzy jak jesteś pewna swojego.

oznacz moderatorów

Client:36854910
#7 Wielbiciel#

Z doświadczenia wiem, że instytucja policji nie przyjmie takiego zgłoszenia. Jeśli nawet bym się na to zdecydowała, nie wiadomo, czy zgłosić należy sprzedawcę, Allegro, czy bank, jako pszusta.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:36854910 
Allegro poręczyło za Sprzedawcę - twierdząc, że oddał.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

W jaki sposób była dokonana płatność za zakupy? przelewem z banku, kartą, czy Allegro Pay?

Jeśli przelewem ze SKOK to może się okazać że pieniądze są na rachunku technicznym

oznacz moderatorów

Client:36854910
#7 Wielbiciel#

Każdy zakup był opłacony z rachunku Pekao S. A. - Blikiem lub szybkim przelewem przez PayU. Allegro poinformowało mnie, że pieniądze zostały """"zwrócone"""" na rachunek, z którego pobrane zostały pieniądze.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Środki wracają przez Allegro Finanse tam skąd przyszły (niekoniecznie na konto bankowe, które podałaś w formularzu zwrotu).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:36854910 O podobnych problemach piszą tu czasem inne osoby. W takiej sytuacji pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=be75077e-068a-4cee-b31d-9e532383f52d po czym powinnaś otrzymać potwierdzenie wykonania przelewów, a następnie Allegro zaleci Ci kolejną reklamację w banku. To dziwne, bo banki zawsze księgują przelewy przychodzące, a na Allegro zdarzają się takie sytuacje, że serwis niby posiada potwierdzenie, a bank nie ma takiej wpłaty. 

oznacz moderatorów