anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących, a zgłoszenie na policję.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mateusz11919
#2 Obserwator#

Chciałem dziś zgłosić wniosek o rekompensatę w programie ochrony kupujących do produktu który różnił się od tego co było napisane w opisie. Niestety Allegro wymaga potwierdzenia zgłoszenia sprawy na policję. Mam rozumieć, że bez zgłoszenia sprawy na policję nie mogę zgłosić swojej sprawy? Dodam, że zapłaciłem 18 więc niby nic, ale wolałbym to odzyskać, a na policję w takiej sprawie raczej nie uśmiecha mi się iść.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mwmonety
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję ze sprzedawcą i przedstaw mu swoje zdanie o towarze będzie musiał się odezwać w ciągu 24 h. 

oznacz moderatorów
Mateusz11919
#2 Obserwator#

Sprzedawca został już zablokowany przez allegro, a sam produkt który kupiłem ma w opiniach wiele opinii, że nie ma kontaktu ze sprzedającym. Samo allegro radziło rozpoczęcie sprawy w programie ochrony kupujących

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Widać że już kilka osób ma problem z tym sprzedawcą i jego produktami dlatego kierują cię na policję inni którzy u niego kupowali też takie powiadomienia dostają. Więcej pozwów łatwiej będzie go ukarać. 

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Czasem Allegro nie wymaga wizyty na Policji i samo zgłasza. Ale nie mam pojęcia, jakimi kryteriami się kierują. I nie wiem, jak Ci pomóc, chcesz iść - idź, nie chcesz - nie idź. Ja za Ciebie tego nie załatwię przecież. Poza tym wykorzystałeś wszelkie środki? Rękojmia np? Reklamacja? 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Mateusz11919
#2 Obserwator#

Z tego co wiem gdy produkt nie dociera do kupującego załatwiają to za niego, gdy jest niezgodny z opisem trzeba to zrobić samemu. Nie sądzę, żeby udało się dojść do porozumienia w spawie reklamacji doszło ze sprzedawcą który został już zablokowany przez allegro. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mateusz11919 Nie masz możliwości wypełnienia wniosku bez zgłoszenia sprawy na policję? Wybierasz - "otrzymałem towar niezgodny z opisem"? Jeśli tak i system nie puszcza dalej bez numeru zgłoszenia, wybierz "nie otrzymałem towaru" i dokładnie opisz sytuację. Być może Allegro przyzna Ci rekompensatę bez zgłoszenia na policję. Jeśli nie, to zgłoś, policja ma obowiązek zgłoszenie przyjąć.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 Z doświadczenia - Policja pyta najpierw o to, czy reklamowałeś niezgodność z opisem. I raczej nie ma obowiązku przyjmowania tego typu zgłoszenia, jako że nie zostały wyczerpane wszystkie opcje dochodzenia swoich praw cywilnie. Co innego, jakby nie dostał wcale. Tu powiedzą zapewne, że nie zajmują się reklamacjami. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Gdyby nawet było tak jak piszesz, to wystarczy zeznać, że były próby reklamacji, także z pomocą Allegro, ale sprzedawca nie reaguje, jest zablokowany na portalu itp. Było tu opisywanych wiele sytuacji, gdy kupującemu przyznano rekompensatę z POK po otrzymaniu towaru znacząco niezgodnego z opisem.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

 

@xyz96 Z tego, co przeczytałem, nie było... Ale mogę się mylić. Po prostu moim zdaniem należy najpierw wykorzystać wszelkie inne metody. Inaczej nawet w sądzie może być kiepsko. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów