anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę Allegro o pomoc

jackal-kr
#7 Wielbiciel#

Witam,

14 kwietnia uzgodniłem ze sprzedawcą [edycja] na zakup karty wifi.

W czacie wysłał on mi konto bankowe, na które miałem wysłać pieniądze. Kwota nie była duża, tylko 50 , więc nie martwiłem się. Tego samego dnia wykonałem przelew. Od tego czasu nigdy nie dostałem ani karty, ani pieniędzy.

Kontaktowałem się z [edycja] kilka razy na czacie allegro i przez SMS, ale on nie odpowiada. Wygląda na oszustwo.

Czy mogę poprosić zespół allegro o pomoc i blokowaniu tego sprzedawcy?

Dziękuję!

P.S.
  Mam wszystkie dokument potwierdzający tę sprawę,: zrzuty ekranu z naszych czatów, potwierdzenie przelewu z banku.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@jackal-kr Zakupiłeś POZA Allegro - zgloś do Allegro w celu zawieszenia konta, a w sprawie odzyskania pieniędzy  - Policja.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

jackal-kr
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Jak zglosić do allegro?... Czy jest jakiś formularz?...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pawelm8
#8 Zapaleniec#

Wygląda na to, że Allegro zlekceważyło sprawę, bo sprzedający 1981ra*****es nadal uprawia swój proceder i sam właśnie padłem jego ofiarą.

Czuję się bezpiecznie wiedząc, że Allegro czuwa. Wspaniali fachowcy.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pawelm8 Jeśli dysponujesz zapisami rozmów z tym Sprzedającym, prześlij mi je proszę na adres spolecznosc@allegro.pl. Z uwagi na to, że do transakcji doszło poza Allegro, nie mogę obiecać Ci konkretnych działań z naszej strony, ale na pewno dokładnie zweryfikujemy tę sprawę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pawelm8
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Przesłałem zapis rozmowy z czatu ze Sprzedającym, a także potwierdzenie mojej wpłaty.

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku transakcji tego typu na Allegro Lokalnie opcje są ograniczone i zdecydowanie nie liczę na odzyskanie pieniędzy tą drogą, ale będę się dobrze czuł wiedząc, że ten Sprzedający nie będzie miał możliwości potraktowania w ten sposób kolejnych osób.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pawelm8 Bardzo dziękuję za te materiały. Konsultowałam sprawę z właściwym zespołem i niestety nie mam dobrych wiadomości. W przypadku, gdy płatności odbywają się poza naszymi systemami nie mamy możliwości, aby wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje w stosunku do tego Sprzedającego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pawelm8
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, choć jest ona dla mnie zaskakująca.

Jeśli mogę zasugerować poprawki w serwisie, to zdecydowanie w takiej sytuacji nie powinni Państwo wyświetlać oznaczenia "ZWERYFIKOWANY UŻYTKOWNIK" pod nazwą sprzedawcy w tego typu ofercie, ponieważ otrzymana odpowiedź jasno wskazuje, że weryfikacja nie dotyczy ofert typu ogłoszenie w serwisie Allegro Lokalnie.

Niestety, ale w efekcie zostałem przez Państwa wprowadzony w błąd co do bezpieczeństwa tego zakupu poprzez fałszywe zapewnienie, że uczciwość sprzedawcy została zweryfikowana (i tym samym potwierdzona), co nie jest prawdą.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pawelm8 Po najechaniu na pole "zweryfikowany użytkownik" znajdziesz pełną informację, co oznacza ten komunikat: "Użytkownik przeszedł aktywację konta, poprzez potwierdzenie swoich danych osobowych, masz pewność kto jest kontrahentem". Co oznacza, że potwierdziliśmy dane Sprzedającego, ale bezpieczeństwo transakcji gwarantujemy wyłącznie dla zamówień złożonych w naszym serwisie. W przypadku takim jak Twój, gdy cała transakcja odbyła się poza naszą platformą, nie mamy podstaw do wyciągnięcia odpowiedzialności w stosunku do tej osoby.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów