anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przeglądałem ogłoszenie roweru za 200 000zł i niechcący potwierdziłem zakup( odbiór i płatność przy

klaczor111
#7 Wielbiciel#

przeglądałem ogłoszenie roweru za 200 000zł i niechcący potwierdziłem zakup( odbiór i płatność przy odbiorze

Napisałem od razu do sprzedającego ,że to pomyłka i ,że odstępuję i zakupu. Czy sprzedający ma prawo oczekiwać zapłaty?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

az1rael
#21 Demiurg#

jeśli to osoba prywatna to prawie pewną masz sprawę w sądzie bo umowa to umowa a za 200tys sądzić się pójdzie każdy

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@klaczor111 spokojnie pomyłka to ludzka rzecz. A możesz zaznaczyć anulowanie/zwrot zamówienia?

oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

nie mam tego zakupu w Moich Zakupach..,więc nie mogę przejść do szczegółów zakupu i go anulować

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@klaczor111 to pewnie na Lokalnie u prywatnego sprzedawcy gdzie nie ma anulacji czy zwrotów.

Najwyżej allegro Cię zablokuje za robienie sobie jaj 😉

oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

Sprzedający ,to przedsiębiorca. Napisałem do niego, że pomyłkowo kupiłem jego przedmiot, bo byłem pewny ,że chodzi o 200zł (za używany rower), a nie 200 tys

Mam pytanie, dlaczego tego zakupu nie mam w zakładce moje zakupy?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@klaczor111  No to masz szczęście, prawdopodobnie kliknąłęś jakiemuś oszustowi których mnóstwo sie kręci wokół Allegro.

Jeśli Lokalne to regulamin mówi że transakcja jest zawarta jesli  zapłącisz.   Nie zapłąciłęś, nie ma sprawy.

Ale jeśli masz jakiś ślad w zakupach Lokalne to należy napisać sprzedającemu że  pomyłka i żeby nie wysyłął.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Z czystej ciekawości - jak można przypadkiem kupić rower za 200000 zł?

oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

Nie przyszł mi do głowy, żeby rower mógł kosztować taką kwotę...,zadziałała podświadomość 🙂

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@klaczor111 daj znać, czy to jest zamówienie z Allegro Lokalnie, czy z Allegro.pl? Sprawdzę to i dam Ci znać, jak dalej postępować, aby zrezygnować z zamówienia.

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

zamówienie z allegro Lokalnie. Od razu napisałem do sprzedającego, ze pomyłka

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ale jak nie masz tego widocznego jako zakup przez allegro ta raczej była próba oszustwa przez kogoś udającego zakup przez allegro . Może się mylę bo nie kupuję na lokalnym ale dla mnie to nieprzyjemnie pachnie.

oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

 Nie korzystam za często z zakupów w sieci, więc wyjaśnij jaki to mechanizm, przecież odbiór jak i zapłata dopiero przy odbiorze

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@klaczor111 Powiadom sprzedającego o pomyłce,

oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

I co Ayo80 ?

oznacz moderatorów

klaczor111
#7 Wielbiciel#

powiadomiłem to od razu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@klaczor111 Każdy może się pomylić, jak nie doszło do wysyłki to sprzedający nie powinien wysyłać, jak wyśle to nie odbierzesz. a zakup jest widoczny tu: https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione?login=success

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 idź do okulisty... skąd ty wziąłeś tą wysyłkę nie wiem bo on pisze odbiór osobisty płatność przy odbiorze

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ok lecę do okulisty, czy wysyłka czy odbiór, nie zapłaci nie będzie zakupu. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@klaczor111  co do tej konkretnej oferty, jeśli poinformowałeś sprzedającego o swojej pomyłce, to na tę chwilę nic więcej nie musisz robić. Natomiast na przyszłość zalecam więcej rozwagi i uważności podczas przeglądania ofert. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów