anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przegrana aukcja, gdy ktos dal tą samą cenę po mnie

Client:63461338
#7 Wielbiciel#

Cześć!

wczoraj wieczorem probowałem wylicytować obiektyw i dałem swoją ofertę 30 sekund przed koncem na 409 zl, gdy wisiala oferta na 404zl. Wszystko przeklikalem i wyglądalo okej. Zeby miec wgląd w aktualną cenę, odświeżalem non stop stronę (pozwalalem zeby zaladowala sie w pelni). 
 
Cena nie zmienila się, a ja dostałem info że przegrałem. 

Podrzucam oba maile.

Bylbym wdzięczny gdyby ktoś wyjaśnił mi dlaczego tak się stało.

Pozdrawiam

IMG_1163.png

IMG_1164.png

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Sojiro
#12 Orędownik#

Obrazków nie widać dopóki moderacja nie zatwierdzi.

Pewnie jakiś "snajper" ustawiony.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

To jest możliwe, chociaż obrazków nie widać.

Jeżeji ktoś wcześniej dał ofertę również 409  to jego oferta wygrywa ponieważ była wcześniej złożona .  Wygrałbyś gdybyś zaoferował  więcej,  czasem 1 grosz wygrywa

ps. snajper musiałby licytować dużo więcej, wyżej o przebicie ponad 409,  gdyby dał tylko 409 system by odrzucił

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Po kliknięciu ,, licytuj ,, wyskakuje okienko 

,, Twoja oferta jest w tej chwili najwyższa ,, lub Twoja oferta została przebita ,, 

jaki komunikat otrzymałeś ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria  To było 30 sek przed końcem. Dostał jeden komunikat, że nie wygrał.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@br. inny licytujący ustawił wyższą cenę maksymalną , poszło podbicie do 409 i system przyjął jako pierwszą ofertę innego licytanta 

oznacz moderatorów

Client:63461338
#7 Wielbiciel#

Trudno powiedzieć, bo dość szybko przeklikałem okno licytacji. Pierwszy raz coś tu licytowałem i czułem, że coś może pójść nie tak. 

W jednym z maili, których chwilowo nie widzicie jest napisane, żebym licytował dalej i przycisk "przebij ofertę". Chyba dostałem go od razu jak zalicytowałem. Dalej jest "Aktualna cena: 409 zl" oraz "Twoja maksymalna cena: 409 zl". 

Czy to znaczy, że powinienem był ręcznie podbić w oknie licytacji kwotę postępową? Dałbym sobie rękę uciąć, że było 404, a 409 proponowało mi jako podbicie.

W takim ukladzie po prostu strona mogła nie wczytać na czas kwoty albo ja coś przegapiłem - bywa i tak

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Bo to była najniższa cena jaką mogłeś licytować. Jest to zrobione żeby ludzie po groszu nie podbijali.

Ale wcale nie znaczy że ktoś nie podał wyższej ceny.

Ktoś mógł dać np. 500, ale tobie i tak wyświetli się 409, bo jego oferta była pierwsza, choć równie dobrze mogło być 409.

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

Client:63461338
#7 Wielbiciel#

Czyli technicznie rzecz biorąc, nie powinienem mieć możliwości podania kwoty która już wisi. Więc tak jakby podbiłem cenę. A końcowo i tak zostało te 409 zl - to byłoby widoczne w kolejnym mailu.

Jeśli system Allegro zarejestrował moją ofertę, to wyglądało na to, że zalicytowałem około 25 sekund po kimś, kto pierwotnie zalicytował te 409, ale wtedy nic u mnie się nie zmieniło i dałem też 409. 

Mam nadzieję, że nie nagmatwałem, piszę o użytkownikach, którzy zalicytowali - jest takie okienko gdzie można sprawdzić, kto licytował i o której godzinie. Wyszłoby na to wtedy, że zalicytowałem jako drugi tą samą kwotę, tylko że odświeżałem stronę i nic nie było 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:63461338 to nie tak działa , w ofercie widzisz zawsze cenę najwyższą w postąpieniu , ale nie widzisz kwoty jaką wcześniej mógł ustawić jako maksymalną inny licytujący , dałeś 409 , ale inny klient ustawił np 500 po Twoim przebiciu poszło postąpienie z 404 na 409  ,ale ta kwota jest taka sama dla 2 licytujących i wygrywa ten pierwszy , którego ustawiona max. cena była pierwsza .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Gdyby inny dał cenę 500  to  sprzedane by było za 409 + postąpienie = chyba  414.

Ja czasami wyznaczałem swoje maximum na 410,01  i tak chodziło.

Ten nieznajomy musiął dać  równe 409 i tak poszło. Przypadek ale się zdarza.

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Zagmatwałeś do reszty... może tak

Dla ułatwienia weźmy że licytują 3 osoby

scenariusz 1:

1 daje 401 (pojawia się 401) następna oferta musi być minimum 405

2 daje 405 (pojawia się 405) następna oferta musi być minimum 409

ty dajesz 409 (pojawia się 409 ty wygrywasz)

scenariusz 2:

1 daje 401

2 daje 409

ty dajesz 409 (wygrywa 2 bo daliście taką samą kwotę a wygrywa pierwsza oferta, lub jak wolisz dajesz kwotę która go nie przebija a jest taka sama)

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@^Got^ nooooo ..... @Client:63461338 możesz ustawić w licytacji swoją max. cenę , nie będzie ona widoczna dla innych licytujących , będzie natomiast widoczne postąpienie jak inni będą oferowali coraz wyższą cenę , aż do przebicia Twojej max, oferty .

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

Jeśli licytujesz przed samym końcem, to ustawiaj maksymalną cenę, jaką możesz dać, bo:
1.) nie będziesz już miał czasu na ewentualne podbicie
2.) podajesz MAKSYMALNĄ cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić - jeśli ktoś ustawił wcześniej wyższą lub równą, to i tak nie kupisz, a jeśli niższą, to system przebije poprzednią najwyższą tylko o kilka złotych.

oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

Jak licytujesz w ostatniej chwili to wbijasz maksymalną kwotę jaką jesteś w stanie dać, automat (tak, jak to zrobił w tym przypadku na korzyść innego użytkownika) i tak podbije o minimalny próg podbicia ponad ofertę maksymalną użytkownika, który akurat prowadzi w licytacji.

 

Przykład:

  • aktualnie prowadzi kupujący X z ofertą 120zł (której na stronie aukcji nie widać, nie widzi jej też sprzedający!), ale na stronie aukcji widnieje 51zł, bo druga oferta wynosiła 50zł i system sam ją przebił tylko o minimalny próg podbicia. 
  • System umożliwi licytowanie za 51zł+minimalny próg podbicia (zakładajmy dla uproszczenia 1zł), więc np. 52zł
  • Licytujac za 52zł automatycznie Twoja oferta będzie przebita na 53zł przez system na korzyść użytkownika X, bo on oferuje aż 120zł.
  • Jak Ty ostatecznie dasz 120zł to i tak przegrasz bo tamten użytkownik był pierwszy z taką ofertą.
  • Koniec końców masz szansę objąć prowadzenie dopiero jak zaoferujesz 121zł. 

Podbijanie o kilka PLN ma sens jak jest daleko do końca i zainteresowanie niskie, jak chcesz "trafiać na snajpera" to od razu pełna kwota jaką oferujesz. 

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

I najlepiej sekunda, dwie przed końcem 🙂

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów