anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przekazanie faktury za rzecz używaną

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mateusz_CHUDY
#7 Wielbiciel#

Cześć. Kupiłem niecałe dwa tygodnie temu używany telewizor. Sprzedający jest osobą prywatną i napisał w ogłoszeniu, że telewizor posiada jeszcze 1.5 roku gwarancji (telewizor ma 0.5 roku). Telewizor otrzymałem wraz ze wszystkimi standardowymi dokumentami z opakowania natomiast nie dostałem żadnego potwierdzenia zakupu przez poprzedniego właściciela przez co naturalnie w przypadku awarii nie mam jak i gdzie reklamować tego telewizora. Po upomnieniu sprzedający po kilku dniach odpisał, że znalazł fakturę i ją wyśle co oczywiście nie następuje i podejżewam, że blefuje. Czy jest w jakikolwiek sposób możliwe egzekwowanie takich rzeczy od osób prywatnych? Skoro wspominał o tym w aukcji, że telewizor ma gwarancję chyba powinna ona być częścią sprzedawanej rzeczy używanej? Z góry dzięki za odpowiedzi.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

@Mateusz_CHUDY  Jak tak napisał, masz prawo żądać, masz także rękojmia od sprzedawcy, nawet prywatnego.

oznacz moderatorów
Mateusz_CHUDY
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Można jeszcze wiedzieć ile czasu wynosi rękojmia?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mateusz_CHUDY Ale masz tą gwarancję, była w paczce? Gwarancja jest zazwyczaj nieważna bez dowodu zakupu, dlatego domagaj się dosłania faktury. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa pomoże Ci tam pracownik Allegro. Spór na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

Poza gwarancją sam sprzedawca odpowiada za wady sprzętu przez dwa lata z rękojmi i u niego możesz wady reklamować.

 

oznacz moderatorów
Mateusz_CHUDY
#7 Wielbiciel#

@xyz96 

Hej. Dostałem telewizor w fabrycznym opakowaniu, w którym były papierki typu ulotki, instrukcja, karta gwarancyjna - pusta, w żaden sposób nie wypełniona. Często kupując w sklepie nowy sprzęt ja zwykłem dostawać paragon/fakturę, na podstawie której reklamowałem sprzęt. Tutaj tego nie dostałem. Natomiast cały czas kontaktowałem się ze sprzedającym przez komunikator allegro i oświadczył, że znalazł taką fakturę i ją dośle - a niestety nie dosyła. W samym ogłoszeniu nie wspominał o posiadaniu faktury jednakże pisał, że tv ma jeszcze fabryczną gwatancję na której mi naturalnie zależy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Taka gwarancja będzie ważna tylko z dowodem zakupu (fakturą, paragonem) domagaj się dosłania dokumentu w otwartym sporze. Przy zakupie sprzętu od osoby prywatnej lepiej jest reklamować wady z gwarancji, w serwisie, choć można i z rękojmi u sprzedawcy, ale to może być trudniejsze do zrealizowania. Wyglądałoby to inaczej, gdyby był to zakup na Allegro sprzętu używanego od firmy.

oznacz moderatorów
Mateusz_CHUDY
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli mogę żądać takiej faktury aby została mi przekazana.

oznacz moderatorów