anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przepraszamy - wystąpił nieoczekiwany błąd

tomek-2875
#7 Wielbiciel#

Witam.

Mój problem trwa już parę dni, chciałem kupić przedmiot na allegro lecz przy rozpoczęciu płatności wywala mi nieoczekiwany błąd. Pierwszy raz się spotykam z takim problemem. Występuje on we wszystkich przeglądarkach, czyściłem ciasteczka i dane - nic nie pomogło. Ponowne zainstalowanie przeglądarek również nie rozwiązuje problemu. Certyfikat witryny jest aktualny. Macie może jakieś sugestie co może być przyczyną? Z góry dziękuje za pomocobraz_2020-12-17_194455.png 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433Wiem, ale tak rzadko go używam (tylko dane potrzebne) że nie ma sensu rozkręcać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Osobiście nie trafiłem jeszcze na taki przypadek, żeby z powodu nieprawidłowej daty przeglądarka nie chciała się uruchomić. Strona owszem, ale nie przeglądarka sama w sobie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KnowhereMoże to była strona jak piszesz, nie pamiętam już, ale bez ustawiania daty nie mogłem korzystać.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere @ZibiK30 Zawsze musi być pierwszy raz.😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Jeśli strona, to zapewne chodziło o komunikat informujący o tym, że certyfikat używany przez stronę jest nieważny (bo te mają datę ważności od-do, a po resecie RTC data w systemie nie mieściła się w zadanych widełkach).

Dla mnie większym problemem niż reset RTC, jest reset pamięci CMOS (czyli ustawień BIOS-a de facto).
Ten pierwszy problem można obejść instalując taki np. program https://www.blue-series.com/en/products/time-watch/ który zawsze automatycznie zsynchronizuje czas w systemie z wybranym serwerem czasu (o ile tylko jest dostęp do neta).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KnowhereWiesz, niby Windows to też sam robi bo tylko win używam, ale muszę mimo wszystko przeklikać i ręcznie zsynchronizować datę za pomocą win. Może chodzi o certyfikat strony, nie zagłębiałem się co do problemu, wiedziałem skąd się bierze i ze nieuniknione jest ustawienie daty 😄 Ale tak jak pisałem, stary laptop nie warty czasu i uwagi, potrzebny rzadko i tylko dla danych jakie tam są 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

tomek-2875
#7 Wielbiciel#

słuchajcie temat zamykam, odkopałem na necie trochr tych samych problemów co miałem i powodem jest jedna aktualizacja windowsa a w zasadzie jej brak.

Nawet postawiłem od nowa system ,wszystkie przeglądarki świeżo zainstalowane i ten sam problem. Powodem jest brak aktualizacji podpisywania kodów SHA oraz certyfikatów. 

ps. też myślałem że to  przez zły czas ustawiony na kompie ale to nie to.

Po zainstalowaniu aktualizacji wszystko śmiga.

Dzięki za pomoc w temacie 🙂

oznacz moderatorów

ZRMBAWEJ
#7 Wielbiciel#

witam ja mam dokładnie to samo i nie umiem sobie też z tym poradzić nie wiem co się dzieje ale nie mogę nic kupić czasem musze kilkunastokrotnie przyciskać -spróbuj ponownie aż w końcu coś zadziała i to nie wina twojego systemu jeżeli ja to też mam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ZRMBAWEJ Z jakiego dokładnie urządzenia i przeglądarki korzystasz podczas zakupów? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów