anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka z Chin

tosia100pa
#8 Zapaleniec#

Hej wszystkim,               chcę zakupić stolik kawowy, przesyłka jest z Chin (cena kusi bo jest o połowę tańszy niż w Polsce). Czy warto? Proszę o pomoc 

Pozdrawiam ☺️

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie warto.

oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

Nie warto, ja już kupowałem z 5 razy od Chińskiego sprzedawcy ani razu nie otrzymałem przedmiotu zgodnego z opisem .

Daruj sobie zakup od Chińskiego sprzedawcy , później będę tylko same problemy 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Spora szansa, że chińczyk zwyczajnie podpiął jakiś stolik do katalogu naszego producenta. Potem dostaniesz nie wiadomo co, bez darmowego zwrotu. Polak będzie wkurzony kolejną niezasłużoną opinią o jego produkcie, allegro uchachane prowizją, a Ty zostaniesz z problemem. Ale podobno tak ma być, a my nie wiadomo dlaczego jęczymy... xD

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

Ostatnio w Niemczech się wkurzyli na azjatyckie portale sprzedażowe i jedna z organizacji zaczęła wyrywkowo badać jakość towarów z tych portali. Bo były tanie, ładne, kusiły zakupem....

1. Wszystkie badane ubrania zawierały szkodliwe substancje dla zdrowia.

2. ok. 90% elektroniki nie posiadało CE lub był fałszowany - istniało spore zagrożenie wybuchu pożaru itd

3. ok. 90% zabawek nie spełniało wymogów UE i stanowiło zagrożenie dla dzieci, spory odsetek zawierał szkodliwe substancje.

4. Podsumowanie było takie: ładne, tanie, ale zagrażające zdrowiu i życiu użytkowników oraz słabej jakości - tak do użytku na krótką metę i do wyrzucenia. I wszyscy powoli toniemy w tych chińskich śmieciach, oczywiście żaden sprzedawca z Chin nie obowiązują opłaty utylizacyjne itp.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@drekenzes "oczywiście żaden sprzedawca z Chin nie obowiązują opłaty utylizacyjne itp." - tu akurat się mylisz. Żaden zagraniczny sprzedawca nie zostanie dopuszczony do sprzedaży w Niemczech jeśli nie jest zarejestrowany w LUCID. Nawet na Allegro musisz podać numer EPR, jeśli chcesz zaznaczyć wysyłkę do Niemiec.

Natomiast co do tego, że stamtąd przychodzą głównie śmieci to pełna zgoda. Ale jak ktoś wierzy w to, że da się kupić pełnowartościowy produkt za pół ceny, to sam jest sobie winien.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter Z tym LUCID to tak jak z rejestracją w BDO dla Chińczyków 😉 No niby obowiązkowa.... Chińczycy żadnej opłaty utylizacyjnej ani za opakowania nie zapłacą, bo mówimy o tych, co sprzedają w Azji, a z chęcią wyślą towar też do UE.... A w Niemczech ten sam problem co w Polsce - brak odpowiedniej ilości celników, co by ogarnęli te paczki i choćby VAT naliczyli.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tosia100pa Jak otrzymasz to co zamówisz i o ile otrzymasz to może warto, trzeba mieć odwagę zamówić z Chin bo same są z tym problemy.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Od kilkunastu lat zamawiam różne produkty od Chińczyków przez Ëbäÿ, Älíëxprëșș czy w końcu allegro. Problemy transakcyjne na Ëbäÿ lub na Älíëxprëșș zdarzały mi się tylko sporadycznie, ponadto za każdym razem odzyskałem pieniądze. 
Natomiast gdy zechciałem na allegro zakupić coś od Chińczyka, to problemy były w około 70% transakcji. Allegro nad tym totalnie nie panuje. Jeżeli kupować od Chińczyków, to nie przez allegro.

oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

Zgadzam się, ja też kupowałem kilkukrotnie na portalu e b a y od Chińskich sprzedawców , przesyłki przychodziły na czas i zgodne z opisem, a gdy kupowałem na allegro od chińskich sprzedawców były tylko same problemy  

Allegro powinno powiedzieć chińskim sprzedawcom NIE

oznacz moderatorów