anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przetrzymywanie paczek Inpost

daras0
#9 Pomysłodawca#

Moją paczkę transportuje Inpost, po nadaniu jej przez sprzedawcę paczka leżakowała sobie w oddziale ponad 24h zanim ruszyła dalej (dni robocze) więc paczka powinna dotrzeć w ciągu 24h do odbiorcy ale tak się nie stało. Inpost nie szanuje swoich klientów poszli w ślady dawnej Poczty Polskiej przyjmują paczkę na oddział potem rzucają paczke w kąt i leży tam dopuki sobie o niej przypomną lub klient się o nią upomni. Tak ma wyglądać szanowanie klienta przez Inpost? Poczta polska w usłudze kurierskiej Pocztex już nie magazynuje paczek po 24h tylko doręczają w ciągu 24h od momentu nadania, a Inpost co robi? Mają za dużo klientów i zaczęli ich olewać, a o jakiejkolwiek pomocy ze strony Inpostu można zapomnieć. Dorobili się więc zaczęli już olewać klientów. Nie polecam usług Inpost która przetrzymuje paczki, i niszczy je na oddziałach! Ostatni raz skorzystałem z usług Inpostu. 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

pinsplash
#21 Demiurg#

@daras0 poszukaj opinii o Allegro One Box na tym forum, a potem jeszcze raz i jeszcze raz.... i jak teraz wyglada Inpost?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

daras0
#9 Pomysłodawca#

To zależy od miejsca. W mojej lokalizacji obsługa One Box działa bez najmniejszego zarzutu i wszystko tym przewoźnikiem realizowane jest na czas. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@daras0 InPost ma 2 dni robocze regulaminowo, druga sprawa strajki w tym tygodniu i blokady dróg więc mogą być opóźnienia, sam mam jedną opóźnioną 😄

Z reguły 95 % paczek jest na drugi dzień ale czasem mają dzień poślizgu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

daras0
#9 Pomysłodawca#

Opóźnienie przez rolników? Paczka leży sobie w jednym miejscu w sortowni ponad 24h więc dotarła do sortowni bez problemu, gdzie następnie spędziła wczasy, zanim Inpost przekazał ją dalej! Jest to niestety ale brak szacunku do klienta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie narzekaj na InPost, próbowałeś Allegro One?

oznacz moderatorów

daras0
#9 Pomysłodawca#

Tak korzystałem z One i zero problemów przesyłki na czas. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@daras0 A z sortowni paczka jak miała trafić do celu, jak pełno było blokad?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

daras0
#9 Pomysłodawca#

Jakoś inne paczki trafiły do celu następnego dnia, moja niestety nie. Blokada oczywiście dla mojej paczki, dla reszty blokad nie było. 

A tak na marginesie blokady były w środy, a inpost moją paczkę odebrał i dostarczył w czwartek na sortownie gdzie leżakowała sobie ponad 24h i wyruszyła w dalszą drogę dopiero w piątek późnym wieczorem. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@daras0 No tak, ale samochody transportujące paczki mają swoją pojemność. Jak przybyło więcej z powodu blokad, to nie każda paczka mogła załapać się na planowany transport, wtedy czeka na kolejne okienko. W wielu firmach kurierskich się z tym spotkałem na własnym przykładzie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Bo to się po prostu zdarza. Błąd ludzki. 
ktoś źle odłożył i nie pojechała tym samochodem

cAsami ktoś spakuje na inne auto i zwiedza kraj

to są pojedyncze przypadki. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@daras0 to się zdarza , marginalne przypadki jeśli chodzi o Inpost , zwykłe uszkodzenie etyliety spowoduje 1 dniowe opóźnienie , może kurier nie dopatrzył i została na smochodzie , przyczyn może być wiele , zakup na odległość to nie to samo co wzięcie z półki i rzucenie kasy kasjerowi , to ciąg wielu następujących po sobie zdarzeń , na każdym etapie może pójść coś nie tak . W przypadku Inpost to przypadki marginalne poniżej 1% , wertfikowałem szczegółowo One , ponad 30% nadanych przezemnie przesyułek dociera do klientow z opóźnieniem , więc nie narzekaj , 1 dzień to nic , dla One tydzień nie ruszona z miejsca paczka jest sprawą normalną .

n

oznacz moderatorów

sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

...

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

1. nie sugeruj się 24 w nazwie.

2. czytaj regulaminy "Operator deklaruje doręczenie Paczki w dni robocze terminie deklarowanym D+1, co nie jest terminem gwarantowanym w rozumieniu prawa pocztowego. Terminy doręczeń określone w ust. 2 i 3 obowiązują pod warunkiem, że nadania Paczek za pośrednictwem Oddziału lub POP dokonano w danym dniu roboczym przed godziną 12.00, zaś bezpośrednio za pośrednictwem kuriera – w danym dniu roboczym przed godziną określoną w § 4 ust. 5 Regulaminu. Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy. "

3. w nazwiązaniu do 1: Pocztex 48 też ma doręczenie w 72 godziny, a 48 jest tylko picem na zachętę dla nieczytających!

oznacz moderatorów

daras0
#9 Pomysłodawca#

Również dobrze inpost może napisać termin dostawy D+10 co nie jest terminem gwarantowanym. Klient ma płacić kupę pieniędzy za usługę w której nie ma żadnej gwarancji dostawy, a inpost taką paczkę może dostarczyć wtedy jak będzie miał ochotę. To jest celowe zachowanie przewoźnika tylko po to aby nie brać odpowiedzialności za gwarantowany termin dostawy. Klient ma płacić i cicho siedzieć, bo my (inpost) jesteśmy święci nie do ruszenia, liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Zero odpowiedzialności za dostawę i jakośc dostawy paczki, paczka może być uszkodzona zawartość paczki połamana, a inpost i tak się wyprze wszystkiego. regulaminem takich przewoźników czy allegro można się tylko podetrzeć bo są pisane tylko pod ich własne widzimisię, i z zerowym szacunkiem do klienta!

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@daras0 Wszystkie firmy w regulaminach mają dłuższe czasy dostawy. Największy cyrk jest z Allegro One 😉 Te czasy w regulaminach są po to, by nie musieli wypłacać odszkodowań. Nie znam firmy z dostawami, która zawsze działa jak w zegarku. Niestety każde zdarzenia losowe zakłócają cały łańcuszek dostaw. Widać to szczególnie gdy z w tygodniu wystąpi jakiś dzień świąteczny z wolnym od pracy, to zakłócenia w terminach częste.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

Inpost źle traktuje swoich klientów, niszczy paczki, i opóźnia dostawy, allegro od wszystkiego umywa ręce, to są święci ludzie którym wszystko wolno. Inpost i allegro są po jednych pieniądzach. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Inpost akurat źle nie działa. Może masz region gdzie brakuje im jakiegoś kuriera. Trzeba u nich zwracać uwagę na solidne pakowanie, bo rzucają paczkami ale czasy zwykle mają dobre. 

Teraz strajk robi swoje. Właśnie ponawiam wysyłkę do klientki, której inpost dał radę paczkę dostarczyć, a ona przez strajk nie mogła jej odebrać, także różnie bywa...

oznacz moderatorów