anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do Moderatorów Allegro.

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Szanowni Państwo,

dlaczego w kategoriach jest taki bałagan i burdel (burdel = bajzel, "chlew" itp.)?

1) Próbowałem kupić białą koszulę garniturową. Po wybraniu konkretnego koloru (BIAŁY) i tak wyswietlaly mi sie wszystkie kolory (dziesiątki aukcji którymi nie bylem zaintereiowany). Szybki rzut oka w treść aukcji i sprzedający mieli zaznaczone wszystkie kolory.

2) Dlaczego pozwalacie żeby jeden sprzedający miał np. (aż) 9 kont i jedną kategorię zawalał ofertami z 9 kont x "-dziesiąt" aukcji? Zmarnowalem duzo czasu na bezsensowne przewijanie poszczegolnych stron.

3) Dlaczego dopuszczacie aby chińskie firmy wrzucały towar gdzie popadnie? Bez zachowania porządku w kategoriach? Z prostackimi opisami które nic nie wnoszą?

4) Dlaczego dopuszczacie aby polskie firmy zajmujące sie dropshippingiem z Chin miały chaotyczne i nic nie wnoszące opisy towarów?

Próbowałem też kupić aluminiową walizkę. Burdel jeszcze większy niż w koszulach.

Podsumowanie jest takie: przez w/w akcje kupuję coraz mniej. Szkoda mojego czasu. A później Allegro się chwali, że ma przykładowo 200.000.000 ofert. Jeśli jeden sprzedajacy ma 9 kont x 100 aukcji...no coz. Liczby mowią same za siebie.

Na koniec tylko dodam, że zgłaszać wadliwych aukcji NIE będę. To nie moja działka. Nikt mi za to nie płaci. Wszelkie nieprawidłowości powinny być usuwane przez pracowników Allegro.

Jeszcze chwila ja i moi znajomi w ogóle odpadniemy z kupowania poprzez Allegro.

I te ciagłe problemy ze zwrotem pieniędzy w terminie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mwmonety
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie to wytłumaczyć autorowi tego wątku?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością kupujesz, ale twoja wypowiedź brzmi jak sprzedającego, z całą pewnością jest burdel teraz ale jak wiem co chce kupić to znajdę. 😎

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:104371448, przykro mi, że oceniasz w ten sposób serwis allegro.pl

To sprzedający odpowiadają za treść oferty. Zważywszy na ich ilość w serwisie, nie jesteśmy w stanie weryfikować każdej z nich osobno. Mimo tego korzystamy z algorytmów, które w większości przypadków pozwalają nam wychwycić oferty łamiące regulamin.

Samo Allegro jest otwarte na sprzedawców o różnych narodowościach. Chaotyczne opisy, na które się powołujesz, to kwestia dosyć subiektywna.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mr_oma: Twoja odpowiedź jest totalnie niezadowalająca.

Proszę, tu masz prosty przyklad: https://allegro.pl/oferta/w-stylu-rpi-4b-8g-yahboom-ai-vision-raspblock-pyth-12714582146.

Przykład: debilna kategoria (dla niemowląt), w treści 10+ a w opisie 12+, 18+. Rozumiem, że Twoim zdaniem wszystko jest w porządku? Gratuluje.

I takich aukcji jest tysiące.

Nie mam teraz pod ręką innej aukcji (polska firma, dropshipping) ale pisałem nawet w tej sprawie do Allegro (po tym jak firma mi nie odpowiedziala na kilka zapytań). Mówiąc/pisząc wprost nawet pracownik Allegro po zapoznaniu się ze sprawą doradził aby kupić u innego sprzedawcy 😄 Wygląda na to, że Allegro też nie odpowiadali.

Opis aukcji wyglądał tak, że małpa potrafiłaby go lepiej sporządzić 😉

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:104371448, usunęliśmy wskazaną ofertę. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mr_oma:

ten sam sprzedawca: https://allegro.pl/listing?string=raspblock

I jego kilkadziesiąt tysięcy aukcji:

https://allegro.pl/uzytkownik/best_arrival

przykład:

https://allegro.pl/oferta/plynny-fart-gag-prank-spray-moze-smierdzaca-bomba-12716704397

"Certyfikacja: BRAK Typ: śmierdzący śmierdzący gaz Ostrzeżenie: nie Forma wydajności: magia zbliżenia"

To ma w ogole certyfikat bezpieczenstwa? Swiadectwo dopuszczenia do obrotu? Legalne oczywiscie. Nie chodzi o coś stworzonego w paincie.
Kategoria: Maskotki tez jest poprawna?

 

Wybacz @mr_oma ale naprawdę nie rozumiem jak można dopuscic chinczyka do sprzedazy na Allegro.pl i pozniej wyrywkowo nie sprawdzac co sprzedaje, jak sprzedaje i czy ma opisy zrobione zgodnie z polskim prawem. 😮

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ jak mamy odpowiadać za treści które wy zmieniacie bez naszej zgody? Tylko z weekendu mam z 20 powiadomień, że moje oferty zostały połączone z jakimś innym przedmiotem z katalogu.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Mi pasuje że na allegro jest taki bajzel, że sprzedają badziewie a przesyłki gabarytowe przyjeżdżają potłuczone w drobny mak. I że ceny coraz wyższe na allegro.

Mój sklep stacjonarny jest lekarstwem na wszystkie bolączki allegro. Tanio, konkretnie i na temat.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Raczej kiedyś odpowiadali zanim powstała produktyzacja i "słynny katalog" ,który zamiast pomagać to wprowadza sporo zamętu. 

oznacz moderatorów