anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o kwotę przebicia licytacji

kolor444
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam pytajie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarce. Pytanie zadam w formie przykładu.

Jest przedmiot X za 300zł.

Licytuję go za 390, ale cena podbija się do 305 zł bo tyle wynosi kwota przebicia.

Po mnie licytuje kolejna osoba "Y" która oferuje 350 zł. Po tym licytacja się kończy. Teraz mam wąpliwość.

Czy w tym momencie cena zakupu przedmiotu X wyniesie dla mnie 355zł bo system nakaże mi zapłacić tyle ile inni kupujący byli skłonni zaplacić najwięcej + kwota przebicia, czy 305zł a osoba Y otrzyma informację, że jej kwota którą oferuje jest za niska i nie może takiej kwoty zaoferować bo ktoś daje więcej.

No i przy okazji, gdyby osoba Y zalicytowała 410zł to wygrałaby licytację płacąc za przedmiot 395zł?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

br.
#21 Demiurg#

@kolor444 

1. - Licytujesz 390, wyświetla się cena 305 bo tyle wynosi kwota przebicia. Wysokość  twojej oferty nie jest widoczna.

2. - Osoba Y oferuje 350,  ty kupujesz za kwotę 355.  Ale gdybyś na początku zalicytował 350,01 to byś wygrał i zapłacił 350,01  Gdybyś dał tylko 350 to wygrałbyś  z kwotą 350 tylko wtedy, gdyby twoja  oferta była została zgłoszona wcześniej niż oferta konkurencji.

3. - Osoba która zalicytowałaby 410 wygrałaby i zapłaciła kwotę 395, czyli  5 zł wyżej od ciebie.

Powyższe dywagacje dotyczą tylko Allegro, bo  na Allegro Lokalne jest inaczej.

oznacz moderatorów

kolor444
#7 Wielbiciel#

Super, dziękuję bardzo, właśnie ta kwestia z punktu drugiego była dla mnie niejasna mimo, że przeczytałem regulamin allegro. Teraz już wiem wszystko, pozdrawiam serdecznie!

oznacz moderatorów