anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Allegro Przesyłka polecona" ile dni trzeba na nią czekać???

MAMY ROZWIĄZANIE!
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

W dniu 30 listopada została wysłana przesyłka: "Allegro Przesyłka polecona", Sprzedający wprowadził numer i .... od 30 figuruje ten sam komunikat "

 
Nadanie2021-11-30 19:13UP Warszawa 13
Przesyłka w transporcie2021-11-30 21:00-

 

Już jestem zmęczona oczekiwaniem co mam zrobić, albo co ma zrobić Sprzedający, który zapewnił mnie że jest to najtańsza, ale zarazem najdłużej trwająca dostawa. Ile trwa taka najdłużej trwająca dostawa?  Za  8 dni, na piechotę bym doszła z Warszawy na Dolny Śląsk

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
LEW433
#21 Demiurg#

Tyle ile masz czas dostawy w ofercie, ale pisali tu że nawet szła 6 dni. Masz prawo po czasie dostawy reklamować to u sprzedającego a nawet odstąpić od zakupu.

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

Na  aukcji jest informacja że termin dostawy to 4-5 dni roboczych. a dzisiaj minęło 6 dni (roboczych) czyli jeżeli ni otrzymam przesyłki jutro mam prawo odstąpić od zakupu?

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@twojabajka1 
Przesyłka nadana w UP po godz. 15stej "wyjeżdża" dopiero następnego dnia roboczego.
Przeciętny czas transportu podawany przez PP dla przesyłek poleconych ekonomicznych to 4 dni robocze, a to oznacza że w okresie przedświątecznym należy być gotowym na dłuższe terminy.
Opieszałość przewoźnika w wybranej przez Ciebie opcji dostawy nie dodaje (ale i nie ujmuje) Ci praw. Jeżeli przysługuje Ci prawo do odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny  - to możesz złożyć oświadczenie o odstąpieniu w dowolnym momencie przed upływem 14go dnia od daty otrzymania przesyłki (także przed jej otrzymaniem).

Złożenie oświadczenia o odstąpieniu powoduje jednak u Kupującego powstanie obowiązku zwrotu (odebrania i odesłania) rzeczy w ciągu 14 dni od odstąpienia.
W sytuacji gdy przesyłka już jest w drodze ale jeszcze nie została doręczona - złożenie takiego oświadczenia skraca więc Kupującemu czas na ew. odesłanie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

Czekanie, to męczące zajęcie.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@twojabajka1 Nadjemy codziennie co najmniej kilka takich przesyłek. Od co najmniej czterech lat. Nie ma znaczenia przedrostek Allegro bo jest to usługa realizowana przez Pocztę Polską. Od ponad roku wyłączono z publikowania skany pośrednie. Po "Przesyłka w transporcie" następny jest dopiero "Przygotowano do doręczenia" w urzędzie docelowym. Nie widać więc że przesyłki leżą w punktach pośrednich.
Od początku listopada odnotowaliśmy znaczne opóźnienia na przesyłkach nierejestrowanych Poczty Polskiej. Procent opóźnień wzrósł na tyle, że zrezygnowaliśmy z ich oferowania od 1 grudnia.
Co do poleconych, to martwi nas wzrost ilości zdarzeń, w których klienci sygnalizują brak dostarczenia przesyłki pomimo statusu na monitoringu  "Dostarczono". Głównie jest to wynik pozostawiania przesyłek innych miejscach niż skrzynka pocztowa bez ich awizowania.
Tak czy siak, klienci powinni mieć świadomość, że PP to może i piękna historia, ale zupełnie inny standardy. 

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

zawsze staram się zakupić za min 40 zł, aby nie być skazanym na długie czekanie, a tym razem kupiłam tylko etui i po raz pierwszy od ponad roku zapłaciłam za przesyłkę, dlatego wybrałam najtańszą. Gdybym wiedziała co mnie czeka to wybrałabym najdroższą:)

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@twojabajka1  

Możesz odstąpić ale zapewne sprzedający obciąży Cię kosztem powrotu nieodebranej przesyłki. Poczta Polska nie ma darmowych powrotów jak Inpost.

Jest okres przedświąteczny i poczta tradycyjnie ma opóźnienia.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@twojabajka1 Informacja na aukcji to, jak widnieje pod znaczkiem (i):
"Jest to przewidywany czas dostawy wyliczany na podstawie wcześniejszych dostaw tego sprzedającego."

Przesyłki polecone PP można reklamować po 14 dniach jako opóźnione i po 30 dniach jako zaginione. Oczywiście ryzyko poniesienia kosztów jet po stronie sprzedawcy. Ale konsument, który może odstąpić od umowy bez podania przyczyn, wybierając tanią przesyłkę musi się liczyć z możliwością opóźnień. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@twojabajka1 Przecież, jak sama napisałaś, sprzedający uprzedził cię, że to najtańsza ale najdłużej trwająca dostawa. Może warto żebyś wiedziała, że te 4-5 to nie gwarantowany czas dostawy, a szacowany przez algorytmy Allegro i sprzedający nie ma wpływu na tą informację. A inna sprawa to czy paczkomat za 8,99 jest drogą dostawą?

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

Chciałabym mieć w swojej miejscowości paczkomat albo inny punt do odbioru paczek, najbliższy mam około 10-15 km od miejsca zamieszkania.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@twojabajka1 Tak, możesz odstąpić od umowy, ale nie bez podania przyczyny, wtedy sprzedawca nie może Cię niczym obciążać i musi oddać pieniądze. Robi się to tak - Jeśli czas dostawy podany na aukcji minął, wysyłasz sprzedającemu mailem nowy termin dostawy, na przykłada na następny dzień. Gdy następnego dnia paczka również nie dotrze, wysyłasz odstąpienie od umowy na podstawie art. 5431 Kc. Wówczas sprzedający musi niezwłocznie oddać całą wpłatę. 

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

Zgodnie z poradą wyznaczyłam nowy termin na 15.grudnia zobaczę co zrobi Sprzedający, bo w Dyskusji stwierdził, że mam czekać .... bo dopiero za 30 dni można złożyć reklamację na PP.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

twojabajka1 ta forma przesyłki kuleje szczególnie w Warszawie , miałem już opóźnienia rzędu 2 tygodni . Tak sprzedawca pisze prawdę , reklamację można złożyć dopiero po 30- dniach od nadania , czekać nie musisz , odstąp od umowy , sprzedawca ma 14 dni na zwrot kasy .

oznacz moderatorów
idf2005
#9 Pomysłodawca#

Przesyłka polecona kosztuje 6,99 i potrafi iść tydzień, a Pocztex odbiór w punkcie 8,99 i dochodzi po 2, góra 3 dniach. A teraz proszę zadać sobie pytanie czy za te 2 złote oszczędności opłaca się denerwować wydłużonym czasem oczekiwania?

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

U mnie nie ma Paczkomatu ani nawet punktu pocztowego, że nie wspomnę Orlenu, Zabki itd...

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

Chciałabym mieć w swojej miejscowości paczkomat albo inny punt do odbioru paczek, najbliższy mam około 10-15 km od miejsca zamieszkania.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@twojabajka1 To nie jest wina sprzedającego, że w twojej miejscowości nie ma paczkomatu ani poczty. W mojej też nie ma więc zamawiam zakupy przesyłkami kurierskimi.

oznacz moderatorów
twojabajka1
#9 Pomysłodawca#

Miły Agencie w dniu 8.12 (czyli 5 dni temu) napisałam "

twojabajka1_0-1639433251960.png

 

twojabajka1
#8 Zapaleniec#
 
‎08-12-2021 23:34

"zawsze staram się zakupić za min 40 zł, aby nie być skazanym na długie czekanie, a tym razem kupiłam tylko etui i po raz pierwszy od ponad roku zapłaciłam za przesyłkę, dlatego wybrałam najtańszą. Gdybym wiedziała co mnie czeka to wybrałabym najdroższą:)

 

Jak widzisz ja również korzystam z kuriera, nie akuratnie u tego Sprzedającego nie było NIC oprócz różnych etui, a więc nie było czym uzupełnić do 40 zł... Cieszę się, że zdobyłeś dodatkowy punkt, na wypowiedzi, która nie wniosła nic nowego do sprawy:)

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@twojabajka1 Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że bałagan na poczcie nie jest winą sprzedawcyz. A druga sprawa, to nie sprzedawca ustala czas dostawy, sprzedawca ma tylko wpływ na czas wysyłki, a czas dostawy jest podany przez Allegro i gdybyś uważnie przeczytała to dowiedziałbyś się, że nie jest to czas gwarantowany a tylko sugerowany. Możesz odstąpić od umowy strasząc sprzedawcę paragrafami i jak radzi ci xyz96 podać jakiś okropny powód tego odstąpienia. Ale możesz też zachować się jak człowiek i odstąpić od umowy bez podawania powodu. Pewnie nie wiesz, ale jak jako powód odstąpienia oznaczysz niezgodność z opisem to Allegro nie zwróci sprzedawcy prowizji. A on niczemu nie jest winien w tej sytuacji. 

oznacz moderatorów