anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
maxdevil
#8 Zapaleniec#

Dokładnie / Ja tylko korzystam z Allegro na komputarze,  telefon mam starą Nokię tylko do rozmowy..

oznacz moderatorów
BeataWojtan
#8 Zapaleniec#

Też tak mam dzisiaj tj 23.02.2023r

I piszę to o godz 23.23, 

 

oznacz moderatorów
Client:96226186
#8 Zapaleniec#

Piszę dzisiaj 24.02 - TROJAN dalej atakuje. Zakupy nie opłacone. Licytacje poszły z dymem. Nieudolność czy zamierzony cel ?

 

oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

Gdy chcę zapłacić za usługi Allegro i klikam jak zwykle "Rozliczenia z Allegro", wpisuję w okienku kwotę jaką chcę zapłacić, potem klikam "Zapłać" i przenosi mnie na stronę "Zaplać za billing", zaznaczam jak zwykle "Szybka wpłata" i na tym kończą się moje możliwości, bo nie pokazuje mi banku do wybrania z którego chcę zapłacić oraz klawisz "Zapłać" jest nieaktywny więc nie mogę dokonać wpłaty. Gdy klikam "Wróć" to choć klawisz wydaje się być aktywny jednak nic się nie dzieje i nie przenosi mnie na poprzednią stronę. Coś mi się wydaje że to ma jakiś związek z tym alertem Avasta. 

oznacz moderatorów
Client108455088
#8 Zapaleniec#

mam to samo

oznacz moderatorów
krzych101bis
#8 Zapaleniec#

Mam to samo od wczoraj korzystam z programu AVG nikt się tymi nie interesuje , ja tam mogę nie kupować na allegro  zresztą rzadko tu kupuję ale gorzej mają ci co sprzedają a allegro swoją nie małą kasę bierze tylko można współczuć sprzedającym jak są okradani z kasy

oznacz moderatorów
Client108455088
#8 Zapaleniec#

czy zasr*ne allegro zrobi coś z tym w końcu? nie można ani zalogować się w chrome odrzucając ciasteczka (więc tu coś jest na rzeczy) ani sfinalizować transakcji

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

nic z tym pajace nie robia!!!

oznacz moderatorów
tdusz
#8 Zapaleniec#

Nie tylko awast pokazuje trojana na waszej stronie ale i sama strona źle wyświetla się w  Firefoxie 10.0.

Bierzcie się za robotę a nie zwalajcie obowiazków na użytkowników.

 

 

oznacz moderatorów
Szyfry_Mody
#9 Pomysłodawca#

Komunikat pojawia się po otwarciu dowolnej strony serwisu Allegro. Wystarczy wejść na stronę głowną: https://allegro.pl 

oznacz moderatorów
janmazurek
#7 Wielbiciel#

Nie działa strona internetowa  allegro.pl. Czy pracujecie nad naprawą?

oznacz moderatorów
Client:40858360
#7 Wielbiciel#

U mnie ten sam problem, identyczny komunikat z antywirusa, nie potrafię potwierdzić czy to fałszywy alarm. Strony allegro przestają być wyświetlane prawidłowo, tak jakby nie chciały się wczytać.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:40858360 Avast potwierdził już, że to fałszywy alarm (zrzut poniżej):

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
more_poland
#9 Pomysłodawca#

witaj w klubie!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Starwars_pl @FalaPlanty @ms3007 @ZN_MT @fhjamal-pol @przemyslowe @plebciu @Barzy_TPI @sasun71 @sitekp @Sklep_Gracza Zgłosiliśmy już tę sytuację do supportu Avast i AVG. Na Allegro nie ma zagrożenia związanego z wirusami, jest to błąd po stronie wydawcy programów antywirusowych. Trwają pracę nad rozwiązaniem problemu. 

W tym przypadku możecie dodać adres URL do wykluczeń, podsyłam instrukcję: https://support.avast.com/pl-pl/article/antivirus-scan-exclusions

Zachęcam Was również do samodzielnego zgłaszania tej sytuacji: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
07laila
#7 Wielbiciel#

Taki sam komunikat z AVG, też blokuje wyświetlanie stron allegroallegro-001.jpg

oznacz moderatorów
GnaPa
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie tylko avast !

oznacz moderatorów
Tres_Official
#7 Wielbiciel#

Sprawa wydaje się dość poważna. U mnie z tego powodu szaleje przeglądarka Brave - np. nie wyświetla poprawnie ofert wielowariantowych.
Wygląda na to, że Allegro zostało zaatakowane i rozsyła jakiegoś syfa. Ale jak zwykle nikt w Allegro za to nie beknie.
A może by tak zbiorowy pozew...?

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@Tres_Official Wygląda na to, że to nie Allegro zostało zaatakowane, tylko wręcz odwrotnie. Prawdopodobnie usiłowanie pozyskania różnych dodatkowych danych wymknęło się spod kontroli.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Komunikat Avast (a także AVG, ponieważ oba programy korzystają ze wspólnych reguł) nie wynika z żadnego działania Allegro. To false positive. Obsługa Avast jest świadoma tego problemu i pracują nad rozwiązaniem. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Zachęcam Was również do samodzielnego zgłaszania tej sytuacji: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

W tym przypadku możecie dodać adres URL do wykluczeń, podsyłam instrukcję: https://support.avast.com/pl-pl/article/antivirus-scan-exclusions

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów