anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
HUGO-K2
#2 Obserwator#

Polecam zainstalowac dodatek do firefoksa "NoScript" i w nim (z prawej strony u góry taka mala ikonka S )  to całe allegrostatic.com oznaczyć jako niezaufane , okienko z AVG przestało wyskakiwać

oznacz moderatorów
HUGO-K2
#2 Obserwator#

edit: Okienko nie wyskakuje ale z Allegro i tak sie normalnie korzystać nie da

oznacz moderatorów
nowickisebastian
#7 Wielbiciel#

Oj czuję grube straty dla allegro, tak się traci zaufanie. 

oznacz moderatorów
nyquist
#8 Zapaleniec#

Monity o zagrożeniu pojawiają losowo i bardzo często. Brawo Ty, Allegro!przypadek2.png

oznacz moderatorów
jafendt
#3 Debiutant#

Od dwóch dni mam to samo co nyquist, używam serwisu od 20 lat i nigdy antywirus się tak nie wściekał. Próba otwarcia każdej strony allegro powoduje komunikaty o trojanie - coś to nie halo. 

oznacz moderatorów
Dziubus66
#8 Zapaleniec#

Ciekawe ile informacji przekazałeś bezwiednie lub ile kasy stracisz z konta. To niemądre.

oznacz moderatorów
nyquist
#8 Zapaleniec#

@Dziubus66  napisał(a):

Ciekawe ile informacji przekazałeś bezwiednie lub ile kasy stracisz z konta. To niemądre.


No, ciekawe... ścieżka do przeglądarki www, identyczna na 99,99% maszyn, adres skryptu i identyfikator zdarzenia wygenerowany przez aplikację ochrony antywirusowej... to wszystko bardzo tajne... 😉

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

AKTUALIZACJA: Dzisiaj (25.02.2023) około godziny 14:00 problem został rozwiązany, najnowsze bazy wirusów Avast i AVG nie zgłaszają już problemów na stronach Allegro.

--------------------

Przekazuję odpowiedź, jaką 24.02.2023 po południu otrzymaliśmy od obsługi Avast. Potwierdziła ona, że wklejany tu przez Was komunikat to tzw. false positive i żadnego zagrożenia na stronach Allegro nie było i nie ma. Mam nadzieję, że i u Was komunikat już się nie pojawia - a jeżeli tak, zachęcam do aktualizacji programu antywirusowego (bazy wirusów).

 

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
sklep_sfinks
#7 Wielbiciel#

Już się przestraszyłem, że to tylko u mnie. OK - napisali o godz. 16:33, że problem zniknie w przeciągu godziny. Jest 20:26 i problem nadal występuje. Mam nadzieje, że zostanie rozwiązany jak najszybciej.

oznacz moderatorów
lesst
#8 Zapaleniec#

AVG ciągle blokuje strony allegro. Baza wirusów aktualna. Aktualizacja bazy 24.02.2032 godz. 20:29

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@lesst gdybyś mógł wysłać na mój adres maciej.sniezek@allegro.pl dwa zrzuty, zgodnie z mailem od Avasta: aktualnego komunikatu oraz aktualnej bazy wirusów (w Avaście Menu > About), przekażę je do naszego zespołu bezpieczeństwa, być może przyspieszy to sprawę. Z góry dziękuję!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Wysyłam screeny (w moim przypadku AVG)Zrzut ekranu 2023-02-24 204742.pngZrzut ekranu 2023-02-24 204904.png

oznacz moderatorów
Szyfry_Mody
#9 Pomysłodawca#

komunikat avasta i aktualizacje:alle_tro2j.jpgavast aktualizacje.jpg

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Szyfry_Mody dzięki za zrzut bazy wirusów, ale zrzut komunikatu jest z 12:02, potrzebuję świeżego.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
lesst
#8 Zapaleniec#

Poszło.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
feniks-1
#7 Wielbiciel#

2023-02-24_21h52_16.jpg

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Komunikatu nie ma ale allegro w pełni dalej nie działa

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Mimo aktualizacji najnowszej bazy wirusów 24.02.2032 godz. 20:29. Problem dalej występuje, nieda się kozystac ze strony i błąd dalej wyskakuje

oznacz moderatorów
MUKUMA
#7 Wielbiciel#

Allegro co wy to robicie, sprzedajecie bajeczkę, że komunikat o trojanie to wina antywirusa, czekacie aż oni to usuną, o 17:30 była z waszej obsługi wiadomość, że wystarczy zaktualizować bazy wirusów, aktualizacja u mnie nie była dostępna, a problem nadal występuje. Wysyłacie tyle śmieciowych maili z ofertami codziennie, a przynajmniej od wczoraj nie wysłaliście oficjalnej wiadomości do użytkowników. Czy wy sobie zdajecie sprawę, że taka informacja o trojanie dla klientów mniej sprawnych w komputery, może ich zrazić do waszej strony na dłuższy czas??? **piiip**yczne tłumaczenie się, że problem dotyczy promila użytkowników- bujda na resorach- nie promil, tylko wielu ludzi którzy po komunikacie o trojanie zamkną stronę i nie będą szukać dalszych informacji co się dzieje. Po prostu dłuższy czas nie będą odwiedzać Allegro i tyle. Dno i kilometr mułu, tylko prowizje i opłaty coraz większe. I oferty z Chin wystawiane w złych kategoriach, lub pod nieprawidłowymi parametrami- marka np.- niemożliwe do odfiltrowania.

oznacz moderatorów
MUKUMA
#7 Wielbiciel#

nie poinformowaliście społeczności Allegro jako całości, przez co z całą pewnością tracę klientów, wam to lata bo straty przerzucicie na sprzedających w formie kolejnej daniny- nie?

oznacz moderatorów