anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
Sklep_Gracza
#8 Zapaleniec#

na stronie wciaż jest trojan nie wylaczajcie pod żadnym pozorem ochrony anrtywirusowej!! Ciekawe gdzie teraz wyciekają nasze dane 

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@Sklep_Gracza Jakie masz dowody na istnienie trojana? Chyba nie wierzysz w heurestykę Avasta? XD

Avast to najbardziej badziewny antywirus w historii, swego czasu usuwał kalkulatory. Zainstalujcie coś normalnego, a nie jakieś śmietniki które w istocie wykradają wasze dane. Bo co, myśleliście że ten Avast to tak za darmo? Oj nie, Avast handluje danymi z waszych PC. 😄

Ale powiecie "a co z AVG?". Spójrzcie na interfejs AVG i Avasta i połączcie kropki.... tak, to jest to samo xD

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Komunikat Avast (a także AVG, ponieważ oba programy korzystają ze wspólnych reguł) nie wynika z żadnego działania Allegro. To false positive. Obsługa Avast jest świadoma tego problemu i pracują nad rozwiązaniem. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Zachęcam Was również do samodzielnego zgłaszania tej sytuacji: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Co nie zmienia faktu że za reklamę się płaci, a duża liczba klientów nie może  dokonać zakupu. Widać spadek sprzedaży, ale nie kosztów reklamy.

oznacz moderatorów
mike_russ
#7 Wielbiciel#

Avast nadal (od wczoraj) wykrywa zagrożenie, w tej sytuacji zmuszony jestem dokonać zakupów w innym sklepie bo terminy gonią, nie mogę sobie pozwolić na czekanie aż zespół informatyczny "coś kiedyś" naprawi. Przy zablokowaniej stronie

mike_russ_0-1677225773694.png

serwis praktycznie nie działa. Jestem klientem od chyba z 15 lat a teraz musiałbym z ważnych dla mnie inwestycji zrezygnować...

oznacz moderatorów
mlody_pavlo
#2 Obserwator#

Problem ciągle występuje i nic kupić nie można. Nawet z zalogowaniem problemy są...

oznacz moderatorów
dasolkrakow
#7 Wielbiciel#

mam to samo ? co sie dzieje ? wielkie allegro nie jest w stanie tego ogarnąć ? w innych sprawach pierwsi się rzucają

oznacz moderatorów
Anowi80
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo. Już tam coś nazmieniali żeby jeszcze lepiej szpiegować i wpadli we własne sidła.

obraz_2023-02-24_102058887.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Komunikat Avast (a także AVG, ponieważ oba programy korzystają ze wspólnych reguł) nie wynika z żadnego działania Allegro. To po prostu false positive, takie rzeczy zdarzały się w przeszłości i będą się zdarzać. Obsługa Avast jest świadoma tego błędu i pracują nad rozwiązaniem. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Zachęcam Was również do samodzielnego zgłaszania tej sytuacji: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@mike_russ Jeżeli tak bardzo potrzebujesz Allegro, czemu nie wyłączysz antywirusa po prostu? To przecież nie jest tak, że od razu ktoś ciebie zaatakuje, zhakuje czy cokolwiek.

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Client:110143050 Ty tak na poważnie mówisz ? Mam nadzieję że nie.

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@fari1975 Użytkownik Avasta nie będzie mnie pouczał, bo wy o bezpieczeństwie wiecie absolutne nic. 😉

Poza tym, nawet nie wiecie co macie w systemie, ponieważ Windows 10 i Windows 11 zawierają domyślnego antywirusa od Microsoftu. Wyłączając antywirusa, Defender przejmuje jego rolę. Więc mógłbym sam zapytać, czy ty tak na poważnie...

oznacz moderatorów
SABKO_pl
#1 Nowicjusz#

SABKO_pl_0-1677231188681.png

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@SABKO_pl komunikat Avast nie wynika z żadnego działania Allegro. To po prostu false positive, takie rzeczy zdarzały się w przeszłości i będą się zdarzać. Obsługa Avast jest świadoma tego błędu i - jak rozumiem - wkrótce go wyeliminuje. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Możecie sami zgłaszać tę sytuację, Avast ma nawet specjalny formularz: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

Komunikat generują tylko dwa programy antywirusowe, Avast i AVG (bo mają wspólne reguły detekcyjne).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Anowi80
#8 Zapaleniec#

Z całym szacunkien jak to nie macie wpływu? Skoro mam płatny program anty wirusowy który dba żeby bez mojej wiedzy nikt mi "przez tyłek do mózgu nie zaglądał" (że się tak wyrażę) to skro wszystko wcześniej hulało a nagle blokuje to znaczy że ktoś jakieś działana podjoł czyż nie? Skoro reguła programu blokuje to uznaje że Wasze działanie jest niezgodne z tym co uznano za przegięcie i zdefiniowano trojanem. Ja komunikat rozumiem dosłownie "ktoś ci próbuje zdjąć spodnie do niecnych celów" (chyba bardziej obrazowo się nie da) udowodnijcie że tak nie jest wydawcy antywirusa i problem zniknie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Anowi80 Przeanalizowaliśmy plik i nie znaleźliśmy zagrożenia. Potwierdza to również skan (https://www.virustotal.com/gui/url/eff17d33aabb3a1ca18b34e17fd4d85c3f6396c2c54e3e9ddba7a71428bfa67f) z wykorzystaniem kilkudziesięciu systemów antywirusowych różnych firm w tym Avast. Zachęcam do zapoznania się z wynikiem skanowania. W razie dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu bezpośredniego z Avast przez formularz: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
GnaPa
#9 Pomysłodawca#

Czyli jest "jakiś plik " 🙂  oczywiście czysty.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GnaPa Chodzi oczywiście o plik, który program Avast (a także AVG) uznaje za zagrożenie. 

Po naszej stronie nie ma zagrożenia. Jest to błąd po stronie wydawców antywirusa. Zgłosiliśmy już tę sytuację do Avast (i AVG, bo korzystają ze wspólnych reguł) w celu usunięcia tej reguły detekcyjnej. Czekamy na działania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Heli_Rajdi
#8 Zapaleniec#

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak. Jako sprzedawcy płacimy kliknięcia w ads czyli ponosimy koszta reklamowania produktów. Klienci nie mogą dokonać ich zakupu ponieważ formularze płatności są blokowane przez systemy antywirusowe - co uszczupla dochody sprzedawców z jednej strony i naraża na zbędne koszta z drugiej. Nadmieniam, że sprzedawcy nie mają umów zawartych z programami AV tylko z Allegro. Zwracam się z apelem, aby do czasu usunięcia problemów zrezygnować z pobierania opłat za promocję produktów, których nie można sprzedać. Klienci boją się wyłączyć systemy av jak również wykluczyć stron allegro ze skanowania i wcale się im nie dziwię. Proszę nie stosować monopolistycznych praktyk.

oznacz moderatorów
EURO_MAH
#7 Wielbiciel#

zgadzam się z tym postulatem... pozwolę sobie go powielić 🙂

oznacz moderatorów