anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@eightbitclone2 aż się przestraszyłem, że do mnie piszesz 🙄

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Nie no odpowiadałem na wciskanie kitu przez Moderatora wszystkich Moderatorów przecież ? No ale jak to na Allegro, nawet na ich własnym forum jest burdello bum bum...

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Spokojnie doczytałem do końca i dotarło do mnie, że to nie do mnie jednak 😉 

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

A mnie zaciekawiło dlaczego mój post sie nie dopiął skoro "Odpisujesz M.Snieżek : " i tam powinno być. Teraz odpisałem tobie, zobaczmy.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tutaj też wszystko z przypadku działa - czasami się dobrze przypnie, czasami z czapy. Dlatego staram się zazwyczaj dodawać nick osoby której odpisuję, wtedy nie ma wątpliwości 😊

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@eightbitclone2  cieszę się, że chociaż to ustaliliśmy, bo kiedyś były w tej sprawie wątpliwości. Tak, jestem człowiekiem 🙂

Nie mamy na głównej stronie sekcji informacyjnej, ale pewnie zrobilibyśmy tak, jak mówisz, albo wysłalibyśmy dedykowany mailing, gdyby problem miał zasięg przynajmniej kilku procent użytkowników Allegro, a nie ułamka promila - i nie był rozwiązywalny poprzez kilka kliknięć.

A co do zgłoszeń - tak, na podstawie własnych doświadczeń wiemy, jak to wygląda, więc cierpliwie czekamy wiedząc, że to Avastowi najbardziej zależy na rozwiązaniu tego problemu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tiaa, kolejna typowa korpo odpowiedź 😉  No jak rany 😉

 

oznacz moderatorów
jack051
#8 Zapaleniec#

Rzecz w tym że tylko promil zgłosił problem, bo  cała rzesza użytkowników nie wie jak to zgłosić. Potwierdzam problem z blokowaniem Allegro przez Avast. Na 3 komputerach to samo.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@jack051 gdyby problem dotykał większej liczby osób, zobaczylibyśmy to w naszych wskaźnikach liczbowych (logowania, zakupy itp.), które monitorujemy 24/7.

Mamy też jakieś pojęcie o skali, śledząc samo Gadane (nie mówię o liczbie wypowiedzi, ale o liczbie odsłon tego wątku) - zważywszy, że Gadane wyświetla się na pierwszych pozycjach w Google przy chyba wszystkich kombinacjach słów kluczowych związanych z tą sprawą, to całkiem niezły szacunek.

Żeby była jasność: nie chcę tu niczego umniejszać. Traktujemy poważnie każdy problem związany z Allegro, powyższe to była tylko odpowiedź na postulat umieszczania komunikatu o tej sprawie na głównej stronie Allegro. Zawsze dziwi mnie, gdy taka propozycja pochodzi od sprzedawcy: przecież taki komunikat najwięcej szkody wyrządziłby właśnie sprzedającym, trafiając do 99% kupujących, którzy wcześniej nie mieli pojęcia o sprawie - a teraz zapamiętaliby jedynie to, że coś jest nie tak.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Właśnie to widać... Nie wiem w czym takie info by mogło zaszkodzić sprzedającym ? No a komunikat by trafił właśnie do 99 % kupujących, oszczędzając i im i sprzedającym wiele niepotrzebnego zamieszania i straty czasu.

oznacz moderatorów
jack051
#8 Zapaleniec#

Jestem kupującym

Nic nie mogę usunąć ani dodać do koszyka. Zakupy zablokowane

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Też tak mam, prawie żadna akcja w koszyku nie jest możliwa.

PS: (jeśli zależy ci na jakiś zakupach skorzystaj z aplikacji na telefon lub z strony na telefonie)

Antywirus AVG na telefon nic nie wykrywa tylko na PC

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

mieli listę zakupów, nie chcę 2 razy płacić za to samo, chociaż konta nie obciązyło, z drugiej strony to nie wyścigi i tak dziś już nic nie  wyślą

oznacz moderatorów
tdusz
#8 Zapaleniec#

Po co ta cała maskarada?

Cofnijcie nowy skrypt śledzący i będzie po problemie.

oznacz moderatorów
BeataWojtan
#8 Zapaleniec#

Ja zalogowałam się w bibliotece na konto allegro i było okey, a w domu na moim komputerze nie mogę się dalej zalogować, słuchajcie mamy trojana na kompie, wczoraj kliknęłam w coś co mi przyszło na priv na fb

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek , wszystko OK . ale CW nie działa ....

oznacz moderatorów
aczy
#7 Wielbiciel#

Drogi Panie Macieju Śnieżek @msniezek ,

wykupiłem Allegro Smart na cały rok za 59,99 zł aby robic zakupy na Allegro, a nie czytać Pańskie wypowiedzi typu: "gdyby problem miał zasięg przynajmniej kilku procent użytkowników Allegro, a nie ułamka promila - i nie był rozwiązywalny poprzez kilka kliknięć". Jak mam rozumieć te kilka kliknięć?! Mam wyłączyć albo zmienić antywirusa?! Tylko strona Allego ma ten problem. PROSZĘ GO ROZWIĄZAĆ!!!  Nie przypomniam sobie abym zgodził się na warunek że to Allegro będzie decydować jakiego programu antywirusowego mam uzywać, albo że mam dodać stronę Allegro do wyjatków. Powtarzam: NIE MAM MOŻLIWOŚCI KUPOWANIA NA ALLEGRO. A nawet gdyby była taka możliwość, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie kupował na stronie na której otrzymuje komunikat ze strony antywirusa o zagożeniu trojanem.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@aczy Ty zapłaciłeś 59,99, a sprzedawcy płacą ogromne prowizje i nie mogą na nie zarabiać w tej chwili...

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@aczy jedynym spośród co najmniej kilkudziesięciu programów antywirusowych, który zgłasza problem ze stroną Allegro, jest Avast (AVG to marka Avasta). Nie mamy wpływu na to, co zgłasza zewnętrzne, niezależne od nas oprogramowanie. Nie mamy czego zmieniać na naszych stronach, Allegro jest w pełni bezpieczne, żaden plik na naszych stronach nie zawiera żadnych niebezpiecznych elementów. Nic więcej nie jestem w stanie w tym miejscu przekazać, oprócz powtarzania tego samego.

Zdarza się, że programy antywirusowe zgłaszają tzw. false positive - większość z nich (również Avast) udostępnia formularze, za pośrednictwem których można ich o takich sytuacjach informować. To jest właśnie jedna z takich sytuacji.

Finalnie oczywiście zawsze decyzja należy do Was. Podejmijcie ją mając świadomość powyższych faktów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
sasun71
#9 Pomysłodawca#

Loguje się na wszelkie strony w tym na stronę gdzie ja jestem administratorem a tylko i wyłącznie Strona Allegro ma problem!!! trzy przeglądarki iżadna nie działa na Waszej stronie poprawnie,puki Allegro było sklepem a nie stroną szpiegującą że co zobacze to nie długo w kiblu mi na ścianie płytki zaczną wyświetlać nowe propozycje nie wierzę w żadne błędy Avastu i innych programów..Zamiast sie tłumaczyć bierzcie sie za serwis bo ja nic nie kupię do puki nie będzie porządku..więcej plików śledzących polecam XD Kpina..

oznacz moderatorów