anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@MUKUMA prosiłbym Cię, abyś nie wprowadzał w błąd. Nie sprzedajemy żadnej "bajeczki", co zostało potwierdzone przez obsługę Avast. O sprawie poinformowaliśmy klientów, nie tylko tutaj, na Gadane (gdzie trafia z Google wiele osób zainteresowanych tematem) ale choćby na stronie z formularzem kontaktu (duża żółta belka) i w aktualnościach - czyli tam, gdzie zwykle w takich przypadkach. Rozumiem, że wykorzystujesz ten wątek do wylania również innych swoich żali, ale to nie najlepszy moment.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
MUKUMA
#7 Wielbiciel#

To nie są żale, to ostateczne wkurzenie, odpowiem jak na fb:
Sorki, to żart? Wczoraj moja mama próbowała zapłacić za zakupy- wyskoczył komunikat, omal zawału nie dostała, TROJAN, jej reakcja to było wyłączyć wszystko i więcej nie wchodzić, zadzwoniła do mnie- wczoraj nie znalazłam żadnej, ŻADNEJ informacji na temat tej sytuacji. A wasz żółty pasek to się świeci jak ktoś się dokopie do formularza kontaktu z wami, a powinien się świecić na stronie głównej- to jest żenujące i ja, jako sprzedawca za wasze straty zapłacę.

 

oznacz moderatorów
MUKUMA
#7 Wielbiciel#

Czy wy rozumiecie, że z Allegro korzystają nie tylko młodzi, piękni i bogaci, obcykani w technologiach? Moje klientki to często osoby dojrzałe, które zareagują tak jak moja mama. I siup, po sprzedaży, a dlaczego, bo Allegro nie raczyło poinformować społeczności jako całości.

 

oznacz moderatorów
MUKUMA
#7 Wielbiciel#

Zawczasu odniosę się do waszej sugestii z fb- o dodawaniu wyjątków w zaporze- jaki klient będzie grzebał w kompie by jakiś serwis działał bez powiadomień o trojanach. To wasz interes- załatwcie to.

oznacz moderatorów
plebciu
#7 Wielbiciel#

 Witam. Problem dalej jest. Aktualizacja nic nie pomaga. Brak możliwości płacenia .

oznacz moderatorów
mdven
#7 Wielbiciel#

mdven_0-1677305513020.png

Cóż, już sobota, a komunikat uparcie utrudnia korzystanie....

oznacz moderatorów
cavox-s
#7 Wielbiciel#

Zaktualizowałem definicje i AVG ale nadal to samo. Co ciekawe po wyłaczeniu AVG nadal blokuje wiec musiałbym go odinstalować żeby coś kupić    Aktualnie jedyne co mi pozostaje to zaktualizować to do wersji płatnej, co oczywiscie nie wiem czy przyniesie jakikolwiek rezultat...

vir.jpg

vir2.jpg

oznacz moderatorów
videowłoch
#7 Wielbiciel#

Antywirus Avast Premium aktualny i nic nie pomogło. 

oznacz moderatorów
Szyfry_Mody
#9 Pomysłodawca#

Zaczęło się kilka dni temu, początkowo wystarczyło zamknąć wyskakujące okienko avasta. Do dziś. Avast zaczął blokować nawet możliwość logowania się na konto, podświetlając na szaro "login" i wyłączając całkowicie możłiwość kliknięcia "zaloguj"... Dodanie "wyjątku nic nie daje. Tylko wyłączenie ochrony antywirusowej [sterowanie osłonami] pozwala na dzialenie stron Allegro...alle_troj.jpg

oznacz moderatorów
ania_andrz
#8 Zapaleniec#

Avast niestety nic z tym nie zrobił... tylko ładnie napisał że zrobi , ticket zamkneli a 21:00, po aktualizacji bazy wirusów w Avast wciąż Trojan rządzi i brak możliwości realizacji zamówień a weekend i pewnie nie ruszy się nic do przodu 🙂

oznacz moderatorów
urszula_as
#7 Wielbiciel#

u mnie to samo , wysłałam info do Avasta zgodnie z zaleceniami administracji allegro . Mam Avasta nie darmowego i ufam mu bo mnie nie zawiódł. Czekam na usunięcie awarii obojętnie gdzie ona jest . Muszę dodać że nie zamierzam wprowadzać wyjątku w avascie ponieważ są też opinie , że to nic nie pomaga i tak na dobrą sprawę nie mam 100 % pewności , że tego trojana tu nie ma a nie chcę sobie narobić na kompie kłopotów.U mnie zaczęło się od tego , że do koszyka sama wskoczyła mi książeczka elementarza za 13 zeta z groszami i nie można było tego usunąć . Potem było już tylko gorzej . Teraz żeby się zalogować użyłam opcji ,,nie pamiętam hasła,, bo tylko tak da się teraz wejść .Czekam na naprawę bo mimo komunikatów że wszystko działa , to tak naprawdę nie działa nic.

oznacz moderatorów
PewelBeam
#8 Zapaleniec#

u  mnie to samo 

oznacz moderatorów
Klaus69
#8 Zapaleniec#

Lledrogo ściemnia temat zaczął sie pojawiać w formie komunikatów x dobry tydzień temu... zastanawia mnie czy dostanę zwrot oplat za aukcje które kończymy sid dzisiaj..

oznacz moderatorów
KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

@Klaus69maila od Avasta też spreparowali? 🤣

oznacz moderatorów
MUKUMA
#7 Wielbiciel#

Ale jaja, krzepki radek to nasz administrator msniezek- jak mi odpisywał bym nie siała dezinformacji- parę postów wyżej- to pierwsza wiadomość od krzepkiego radka, ja zaczęłam odpisywać, krzepki usunął, zamiast tego tą samą odpowiedź opublikował administrator msniezek- tak było, nie ściemniam. No to są dopiero smaczki!!!

oznacz moderatorów
Client:98736270
#7 Wielbiciel#

Kiedy włączam VPN'a, dopiero w tedy pojawiają się te komunikaty od avasta Capture.PNG

oznacz moderatorów
LEPROSY88
#8 Zapaleniec#

aktualizacja bazy wirusów i programu nic nie dała i co teraz ? a co z płatnościami allegro pay pytam się?

oznacz moderatorów
tomaswoj7
#8 Zapaleniec#

Aktualna baza Avast, a przez syfa dalej nie można się zalogować. Codziennie kilka maili z allegro dawali, a teraz cisza i spokój. Ktoś dał **piiip** i nie chcą się przyznać, najlepiej na antywirusy zwalić. SLOPPY SHOULDERS

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Przyznam się, że na chwile dodałem do wyjątków stronę allegro i nic. Problem dalej występował, komunikat nie pojawiał się ale strona była nie do użytku.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@tomaswoj7 Avast potwierdził, że Allegro było i jest bezpieczne, a komunikat to ich błąd. Spójrz:

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

Jeżeli - zgodnie z ich prośbą - pokażesz aktualny (zrobiony teraz) komunikat o trojanie oraz aktualną bazę wirusów (Menu > About) - przekażemy do Avasta do dalszego wyjaśniania sprawy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów