anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
LEPROSY88
#8 Zapaleniec#

 mam tak samo Od wczoraj nie mogę się zalogować do allegro przez firefoxa  avast  pokazuje trojana    w chrome tez nie działa sprawdzane na 2 komputerach.

obraz_2023-02-24_145821539.png  

Dodanie do wyjątków wywala strone  nic nie poprawia

oznacz moderatorów
Firma_jewelery
#7 Wielbiciel#

 Nie mogę w pełni korzystać z konta, rano nie mogłem sie zalogować, teraz  nie mogę pisać wiadomości, proszę zobaczyć zrzut ekranu: Trojan na Waszej stronie Allegro.

Proszę coś z tym zrobić i  jak najszybciej przywrócić   wszystkie funkcje  na moim koncie , bo nawet nie mogę kontaktować się z klientami.  Czytałem że inni mają ten sam problem. I to nie wina programu antywirusowego.  Bo dużo ludzi ma ten sam problem....

Zrzut ekranu (236).png

oznacz moderatorów
Misiek386
#1 Nowicjusz#

Zrzut ekranu 2023-02-24 154202.png

Problem ciągle występuje, proszę zająć się sprawą niezwłocznie, bo do **piiip** z takimi zakupami...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Mam wrażenie ,że problem przygasa bo rano kilkukrotne przejście pomiędzy funkcjami allegro powodowało u mnie całkowitą blokadę przeglądarki pomagał na krótko restart komputera.... dobrze ,że przesyłek mało bo bym spazmów dostał jakby trafiło na poniedziałek  , pewnie i klienci mają problemy , teraz hasam tu i tam i hula , od czasu do czasu pokaże się okno Avast -a .

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

U mnie to samo, gdy wchodzę na allegro AVG blokuje stronę przez trojana. JS:Includer-BJD [Trj]

Nie mogę zapłacić za zakupy ani zmienić ilości danej rzeczy w koszyku.

Mobilna wersja antywirusa nie wykrywa nic na stronie tylko na PC

Zrzut ekranu 2023-02-24 155923.png

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Czyżby podejrzane narzędzia zostały w końcu wyłączone? Ochrona antywirusowa już ich nie widzi od jakiegoś kwadransa.

EDIT. A nie - jednak cały czas są. Choć przez jakieś 15 minut były chyba wyłączone.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Barzy_TPI u mnie ciągle antywirus się denerwuje...

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Niestety to nie tylko antywirus, mimo wyłączenia antywirusa lub dodania wykluczenia problem dalej występuje. Nie można m.in. realizować zamówień.

oznacz moderatorów
SantaaClauss
#7 Wielbiciel#

Prawdopodobnie masz włączonego defendera windowsa lub jakąś zaporę Ogniowa i dlatego nie otwiera Poprawnie.

 

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Czasem to coś co wykrywane jest jako wirus się ukatywnia a czasem nie. Wczoraj wieczorem zauważyłem że na głównej stronie allegro nie było problemu tylko na podstronach ale to przez ok5min 

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

mam to samo ale AVG antywirus, w drugiej połowie dnia się to pojawiło, przez to uniemożliwiło mi jeden zakup, na androidzie działa normalnie

oznacz moderatorów
Adam221213
#9 Pomysłodawca#

Aplikacja działa normalnie, ale strona internetowa na androidzie też. Mam na telefonie zainstalowanego antywirusa AVG i gdy skanuje on stronę allegro nic niewykrywa.

Problem jest po stronie allegro tylko na komputerowej wersji strony.

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

Pewnie tak, bo na PC występuje to zarówno na chrome, jak i na edge. Po wyłaczeniu antywirysa wszystko się ładuje normalnie.

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

jak znowu spróbujesz, to ponownie się pojawi, 

chyba wyłączę ten antyvirus, bo to wygląda na akcję naciągania na ich abonament

sam windows defender wystarczy, przynajmniej tyle pamiętam, jak rozdawali tytuły inż. IT, to ustawiłem się w kolejce

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Ja mam abonament avasta z ochroną telefonu i na telefonie nic nie znajduje, normalnie allegro działa, tylko na laptopie

oznacz moderatorów
haze688
#9 Pomysłodawca#

Tomasz_Torun1 - chyba wyłączę ten antyvirus, bo to wygląda na akcję naciągania na ich abonament

POPIERAM - już dawno to zrobiłem hehe.

oznacz moderatorów
Firma_jewelery
#7 Wielbiciel#

ja mam dokładnie to samo wyskakuje wirus  Trojan i nie mogę pisać z  klientami ani edytować  pewnych działów dla sprzedawcy, a rano nie można było się zalogować. Allegro  twierdzi że to wina antywirusa....Zrzut ekranu (236).png

oznacz moderatorów
1atryda
#8 Zapaleniec#

To nie wina antywirusa. Chyba faktycznie coś wymodzili programiści alle... . Jak to się ładnie nazywa "przesadzili w drugą stronę". Żaden antywir nie będzie się wydzierał bez powodu. Pomyślcie który z moderatorów czy konsultantów jakiejkolwiek firmy przyzna się do błędów z ich strony. Zawsze odpowiedź jest typu: "wicie rozumicie ... ". Po prostu muszą się wziąć do roboty i poprawić bubla. Zeby to napisać logowałem się i restartowałem stronę 4x. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Dziubus66
#8 Zapaleniec#

Napisałem do ALLEGRO i do AVASTa, w obu przypadkach winę zwalają na siebie nawzajem.

Dalej TROJAN istnieje tyle, że nie pojawia się w płatnościach a teraz na stronie głównej. 

Czuję tu próbę wyłudzenia chronionych prawem informacji, Jeśli do jutra nie zniknie problem trzeba powiadomić CSIRT NASK. - Może nie zamkną sklepu.

Allegro2.png

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@1atryda a jak wyjaśnisz to, że żaden inny z kilkudziesięciu programów antywirusowych nie zgłasza na Allegro niczego podejrzanego?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów