anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rękojmia / zwrot po zerwaniu plomby gwarancyjnej

MAMY ROZWIĄZANIE!
kacper-z
#7 Wielbiciel#

cześć,

zakupiłem tablet, który po 2 miesiącach użytkowania przestał się ładować, urządzenie posiadało plombę naklejoną częściowo na ekran i lekko zdrapaną, dlatego już jej nie ma - sprzedawca prosi o wysyłkę urządzenia wraz z plombą - zgodnie z treścią karty gwarancyjnej. Jakie mam opcje?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
krejzole
#14 Krzewiciel#

Nie spotkałem się nigdy z plombą na tablecie a wiele ich używam i różne modele.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kacper-z 
Zgłoś reklamację z tytułu rękojmi (nie z gwarancji).
Zapisy w karcie gwarancyjnej nie regulują zasad rękojmi.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kacper-z Nie powołuj się na gwarancję, tylko na rękojmię. Przy rękojmi, która twa 2 lata, sprzedawca nie może uzależniać naprawy lub wymiany towaru od żadnych plomb. Rękojmia jest dla kupującego zazwyczaj lepszą opcją od gwarancji, masz wtedy więcej praw. Do rękojmi nie potrzebujesz karty gwarancyjnej, ponadto sprzedawca nie może zmuszać do korzystania z gwarancji, to kupujący o tym decyduje. 

oznacz moderatorów
kacper-z
#7 Wielbiciel#

tylko, że w odpowiedzi na reklamację - zgłoszenie awarii otrzymałem instrukcje, żeby wysłać produkt (na koszt sprzedawcy) i po prostu info o tym, żeby wypełnić formularz reklamacyjny i że urządzenie musi mieć plomby

czyli rozumiem w takim razie mam sam napisać i dołączyć informacje, że jest to z tyt. rękojmi? czy najpierw mailowo lepiej to załatwić i dopiero potem przesłać towar? może rozpocząć konwersacje przez allegro - zgłoś problem z zakupem - otwórz dyskusje

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz przesłać mailowo, możesz otworzyć dyskusję, ale powołuj się na rękojmie: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia-czy-gwarancja/ i nie daj się naciągnąć że czas reklamacji będzie zależy od czasu naprawy przez serwis, sprzedający ma na to 14 dni i jeżeli nie dotrzyma terminu, reklamacja jest uznana.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kacper-z 
Złożyć reklamację z tytułu rękojmi możesz niezależnie od tego czy urządzenie ma plomby czy ich nie ma.
Sprzedawca nie może odrzucić reklamacji z tytułu rękojmi tylko z tego powodu, że nie ma plomb. Ciężar wykazania ew. związku pomiędzy brakiem plomb, a zgłaszaną przez Ciebie usterką w ramach rękojmi spoczywa na Sprzedawcy jeżeli chciałby uwolnić się od odpowiedzialności.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kacper-z Nie musi być żadnych plomb, sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Otwórz Dyskusję, w niej zgłoś reklamację powołując się na RĘKOJMIĘ. Przy rękojmi określasz wady, podajesz swoje żądania i odsyłasz towar na adres do reklamacji podany w zakładce Reklamacja na aukcji. 

W Dyskusji możesz poprosić o pomoc Allegro - wtedy sprzedający nie będzie Cię zwodził. 

oznacz moderatorów