anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamację z tytułu niezgodności towaru z opisem --> problem ze zwrotem

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Kupiłem część do auta, używaną, miała być w idealnym stanie, niestety nie jest.

Sprzedający jest wyrachowanym manipulantem i tak odwraca kota ogonem, żebym

tylko dał sobie spokój ze zwrotem. Otworzyłem spór allegro, sprawa w toku. PYTANIE GŁÓWNE:

Jaką mam gwarancję, że odeślę Sprzedającemu towar, a on rozliczy się ze mną uczciwie?

Pierwsza opcja to boję się, że znowu nawymyśla, że towar wrócił w gorszym stanie jak wysłał i nie odda mi

kasy. I co wtedy? I nie będę miał ani części do auta, ani 300zł. Druga sprawa to w jaki sposób wysłać zwrot? za pobraniem? Co mogę doliczyć do 300zł (koszt odsyłki i np. koszt materiałów do zabezpieczenia i pakowania towaru) ?

 

Przepraszam za chaotyczny charakter wypowiedzi, ale z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi jak poradzić sobie z

nieuczciwym Sprzedającym.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedający prywatny nie musi przyjmować zwrotów, od 1 stycznia nie istnieje już mozliwośc reklamowania towaru z tytułu niezgodności z opisem, za pobraniem nie odbierze paczki ba normalnej paczki też może nie odebrać. Zostaje dyskusja i pok 

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Jak to nie musi? To jeśli ja wystawie na sprzedaż np. laptop teoretycznie w idealnym stanie za 2 tyś zł i Ty go kupisz, a to okaże się uszkodzony laptop to co, nie masz możliwości zwrotu jeśli wcisnąłem Ci bubel ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13 kolego doczytaj KC UK i inne ustawy 🙂

Zwrot to zwrot konsumencki do firm 

Reklamacja z tytułu rękojmi do firm i osób prywatnych 

Ty nie masz zwracać tylko reklamować !!!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Ok, czyli mam w dyskusji allegro napisać, że: Chcę dokonać reklamacji z tytułu rękojmi.

I co dalej?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13   Reklamacja z tytułu rękojmi dotyczy przede wszystkim wad ukrytych których w momencie transakcji nie mozna było stwierdzić, a które uniemożliwiają dalsze korzystanie z przedmiotu zakupu.

Więc  załozmy kupiłeś alternator niby dobry  a po zamontowaniu okazuje się że nie działa. W tym momencie zgłaszasz rekojmię,  Ale to wcale nie znaczy że sprzedawca cię chciał oszukac.

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Przepraszam, mogłem na początku napisać, że nie chodzi o część mechaniczną/techniczną tylko o część ozdobną, bo o chromowane relingi dachowe. Przed wysyłką zapytałem czy występują utlenienia bądź pęknięcia chromu, facet oznajmił, że jego są w super stanie i nic podobnego nie występuje. Co okazało się nie prawdą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję, Ci tu odpisują sprzedajacy i będą Ci robić "wodę z mózgu", uważaj!

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Dyskusja allegro w toku, dzięki za ostrzeżenie. Chciałem na przód się zorientować jakie są szanse wygranej tej reklamacji. Najbardziej się obawiam, że odeślę mu te relingi, a ja zostanę bez towaru i bez kasy, bo gość wymyśli sobie, że towar jest np. w gorszym stanie niż był. Myślę czy nie porobić zdjęć podczas wysyłki i pakowania plus jakieś wideo ze świadkiem. Potem będzie chociaż zabezpieczenie w razie sądu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13 masz od tego sąd i proces cywilny, a teraz udowodnij sprzedającemu że jak wysyłał to był zepsuty a nie uszkodzony zostal w transporcie. Prywatny sprzedajacy na AL odpowiada za paczke do momentu wydania przewoźnikowi, nie przyjmuje zwrotów chyba że zapewnia smarta i ma wypelniona zakładkę zwrot oraz jak odrzuci reklamacje to allegro nie ma możliwości podwazenia jego decyzji - zostaje sąd, ponad to uokik wypowiedzial się jasno ze zakup od osoby prywatnej nie podlega ochronie z ustawy konsumenckiej a podlega tylko pod kodeks cywilny

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

facet sprzedał mi relingi chromowane do auta, które miały być w idealnym stanie.

Jeszcze przed wysyłką zapytałem czy nie mają oznak utlenienia lub pękania, załączyłem mu nawet zdjęcia (takich czyli moich obecnych). Sprzedający oznajmił mi w wiadomosci messenger, że jego są w stanie idealnym i nic takiego nie wystepuje. Potem wysłałem mu fotki jak odebrałem paczkę, pokazałem kilka miejsc gdzie warstwa chromu się unosi i pęka z powodu utlenienia/rdzy. Gość zaproponował mi ze mi znajdzie na to kupca, bo kasy mi nie odda, bo juz nie ma tych pieniędzy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13  Jeżeli sprzedający potwierdził że te relingi są jakie sa to masz problem rozwiązany,  po prostu potwierdził on twoje zastrzeżenia.

To dobrze że nie chce przyjąć zwrotu,  może sobie szukać kupca a ty domagaj si tylko zwrotu pieniedzy. Relingi mogą sobie lezeć.  Jeżeli w ciągu 14 dni nie zwróci ci kasy wystapisz do Allegro Protect o rekompensatę.  Potem Sprzedający będzie sie rozliczał z Allegro, to nie będzie już twój problem

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13 i dlatego przy zakupach na AL robi sie filmik z unpackingu paczki i np 1 włączenia sprzętu żeby miec dowód że był z towarem problem od razu bo tak masz słowo przeciw słowu tzn on będzie twierdził że wysłał część nówka sztuka ty że to jakiś szrot, on że na aukcji były zdjecia stanu towaru a ty tak montowaleś że część ma teraz ślady montażu nieprawidlowego z twojej winy reasumując najlepsze co tu idzie ugrać to wniosek o rekompensate z pok jak sie oczywiście uda ale znając podejście allegro do allegro lokalnie i olewactwo bo to takie niechciane dziecko gdzie wywalili wszystkich malych prywatnych sprzedawcow i napisali patologiczny regulamin do tego to nie wróżę ci dużych sukcesów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli część przyszła niezgodna z opisem w ofercie to się ją reklamuje i to najlepiej z tytułu rękojmi-odpowiada sprzedajacy i ma 14dni na rozpatrzenie reklamacji. Robiąc zwrot to po odesłaniu sprzedajacy może obniżyć wartość zwrotu o tyle o ile obniżyła się jego wartość. Kolejne pytanie-zakup od osoby prywatnej to zwrot za jego zgodą i odesłanie jest po stronie kupującego-jego koszt, jak się sprzedający zgadza na zwrot a tobie odpowiada to sfilmuj go podczas pakowani(jakiś dowód jest). reklamuj przez założenie dyskusji, masz pomoc Allegro, zwykłe Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  Allegro Lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13  Może daruj sobie te określenia jakoby sprzedawca był  nieuczciwy bo sprzedał część używaną.

Mogłeś kupić część nową, zainstalować w fabrycznym serwisie,  miałbyś wtedy jakąś gwarancję, chociaż też niewielką bo nawet fabryczne części zamienne też mogą być odrzutami z kontroli techn,  nie trzymają parametrów ale jako część zamienna mogą służyć.

Kupiłeś część używaną, świadomie więc nie wymagaj żeby to była część nowa lub lepsza od nowej,  wystarczy żeby nadawała się do montażu i posłużyła jeszcze jakiś czas do kolejnego remontu.

To czy część jest mocno zużyta czy  prawie idealna to bardzo subiektywne stwierdzenia.  Część używana jest  na pewno częściowo zużyta, więc niepotrzebnie szukasz dziury w całym.  W używanym całym... 😂

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

To nie jest część mechaniczna, bardziej wizualna/estetyczna --> chromowane relingi dachowe.

Przed wysyłką zapytałem czy występują utlenienia bądź pęknięcia chromu, facet oznajmił, że jego są w super stanie i nic podobnego nie występuje. Co okazało się nie prawdą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13 żeby mu to w sądzie udowodnić to musialbys wykazac że facet ma pojecie o tym co sprzedaje np jako mechanik sprzedałby ci auto z usterka silnika jako sprawne, ale jeśli wkleisz korespondencję na ten temat i zdjecia w dyskusji argumentując odpowiednio że towar nie okazal się stanem idealnym to masz dużą szansę na zwrot z pok przynajmniej cześciowy 

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Po odbiorze paczki zrobiłem fotki jeszcze w domu. Pokazałem mu, że towar ma jednak wady, których miał nie mieć ( o których pisaliśmy na messenger). On nawet nie zaprzeczał tylko od razu zaproponował, że poszuka mi na to kupca gdzieś na grupach internetowych.

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Jakie są mniej więcej koszta założenia takiej sprawy cywilnej? Jakie koszta poniosę tak +- jeśli nie wygram sprawy? A jeśli wygram to sprzedający będzie musiał za wszystko zapłacić?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13 koszta sądowe to będzie parę stówek pewnie 1000 do 1500 max plus dolicz sobie prawnika przegrany zwykle placi koszta sądowe ale sąd może je też scedowac na skarb państwa ale jak pisalem często wystarczy przedsądowe wezwanie by gość zmiękł a to max 200 będzie a nawet darmo jak mieszkasz w mieście z uniwerkiem w wydzialem prawniczym to takie wydzialy prowadza bezplatne porady prawne i stude ci pod okiem wykladowców ci pismo napiszą

oznacz moderatorów