anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamację z tytułu niezgodności towaru z opisem --> problem ze zwrotem

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Kupiłem część do auta, używaną, miała być w idealnym stanie, niestety nie jest.

Sprzedający jest wyrachowanym manipulantem i tak odwraca kota ogonem, żebym

tylko dał sobie spokój ze zwrotem. Otworzyłem spór allegro, sprawa w toku. PYTANIE GŁÓWNE:

Jaką mam gwarancję, że odeślę Sprzedającemu towar, a on rozliczy się ze mną uczciwie?

Pierwsza opcja to boję się, że znowu nawymyśla, że towar wrócił w gorszym stanie jak wysłał i nie odda mi

kasy. I co wtedy? I nie będę miał ani części do auta, ani 300zł. Druga sprawa to w jaki sposób wysłać zwrot? za pobraniem? Co mogę doliczyć do 300zł (koszt odsyłki i np. koszt materiałów do zabezpieczenia i pakowania towaru) ?

 

Przepraszam za chaotyczny charakter wypowiedzi, ale z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi jak poradzić sobie z

nieuczciwym Sprzedającym.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

az1rael
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13 wklejaj w dyskusji i argumentuj ostatnio byl watek o mulinie co nowa miala byc a waliła stechlizną właśnie na AL skończyło sie na cześciowym zwrocie pok chyba 100zl z 246zl zapłaconych za towar i wkur.nym kupującym. Allegro pok oddaje lekką ręką od przedsiębiorców. Druga rzecz co z tego że on ci znajdzie kupca jak ten kupiec przywali sie o to samo co ty i ty się bedziesz bujał potem z problemem. Czasem warto odżałować ta 100 czy 200 na prawnika by ci wezwanie przedsądowe napisał i wysłać poleconym takiemu sprzedawcy prywatnemu może się wystraszy i odda. A tam poza tematem ile zapłaciłeś za te relingi a po ile używki chodzą?

oznacz moderatorów

MARIHUAN13
#7 Wielbiciel#

Zapłaciłem 300zł i po tyle chodzą mniej więcej.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@MARIHUAN13  Oczywiście dowody trzymaj i udostepniaj jesli ktoś będzie chciał dowodów.

Kupca może sobie szukać, ale to bedzie jego kupiec, nie wdawaj sie w żadne  łańcuszki szczęścia. To że on nie ma pieniedzy to jego problem, na pewno znajdzie pieniądze gdy zablokują mu konto.

Jeśli  założyłeś dyskusję,  pamietaj o przestrzeganiu 24 godzinnym  terminie odpowiedzi.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. To zalezy czy to taki sprzedawca co wywalil na lokalnie pare gratow na krzyz z garazu bo trza mu bylo kasy na gwalt to nawet sie nie przejmie zalozy se nowe konto na al i wio dalej np na tesciowa 

oznacz moderatorów