anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Reklamacja do zakupu kosa spalinowa Demon

#7 Wielbiciel#

Zakupiona kosa spalinowa przysłana uszkodzona zadam zwrotu gotówki lub wysłania nowej uszkodzona odeśle oczywiście na koszt sprzedawcy.

Highlighted

Odp.: Reklamacja do zakupu kosa spalinowa Demon

#12 Orędownik#

@Rysiorek-7 Więc napisz to sprzedawcy, bo tu jest forum użytkowników, którzy udzielają porad innym użytkownikom;]

Highlighted

Odp.: Reklamacja do zakupu kosa spalinowa Demon

#18 Luminarz#

@Rysiorek-7 złóż reklamację sprzedawcy a nie nam 🙂

Pierw skontaktuj się ze sprzedawcą, poda kolejne kroki, wyślij z pismem reklamacyjnym i czekaj na jej rozpatrzenie 🙂

Kwestia czy uszkodziło się w transporcie czy było wysłane uszkodzone i jak zapakowane bo przy odbiorze kupujący też ma obowiązki ( protokół szkody )

Art. 545. Sposób wydania i odebrania rzeczy sprzedanej  § 2. W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju; jeżeli stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.

________
Κώστας
Highlighted

Odp.: Reklamacja do zakupu kosa spalinowa Demon

#21 Demiurg#

@Rysiorek-7 Bardzo dobrze, ale taką reklamację wyślij sprzedawcy na przykład mailem lub listem poleconym, powołując się na 2-letnią rękojmię. Gdyby sprzedawca w ciągu 14 dni nie rozpatrzył reklamacji, zostaje ona na mocy odpowiednich przepisów uznana za zasadną. Pamiętaj, że sprzedawca nie może rozpatrzenia reklamacji warunkować sporządzeniem protokołu szkody z momentu odbioru paczki. Jeśli będziesz miał problem, napisz tu ponownie, dowiesz się, co robić dalej.