anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja -garnków

MAMY ROZWIĄZANIE!
jadwiga503
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam świadomość tego, że minął termin na "otwarcie dyskusji" , ale bardzo proszę  o pomoc. Chodzi o reklamację garnków  Zestaw Garnków KOMPLET 10 el Garnki Indukcja GAZ

Sprzedawca: [edycja]

Faktura VAT 423/04/2022 z dnia 13 kwietnia 2022 r.

Przedmiotowe garnki nie nadają się do użytku, ponieważ wewnątrz korodują  (ślady korozji), którą nie można zmyć. Prawdopodobnie dochodzi do reakcji chemicznej w trakcie gotowania.  Ponadto w kolejnym garnku doszło do mikro pęknięcia przy uchwycie (nie jest  to wynik uszkodzenia mechanicznego). 9 lipca br. zamieściłam negatywną opinię na temat tych garnków.   Złożyłam reklamację 14.10.2022 r. (8.10.2022 r.  poinformowałam  Sprzedawcę o złożeniu reklamacji ).  Wcześniej ich nie użytkowałam, ponieważ traktowałam je jako rezerwę.

Sprzedawca wymienił uszkodzone garnki (w ten sposób uznał reklamację jako uzasadnioną) i dzisiaj odsyła te garnki z powrotem do mnie, dołączając ulotkę nt. użytkowania tych przedmiotów. Gotowanie w garnkach ze stali nierdzewnej jest proste, więc ulotka jest dla mnie bezsensowna.   Nie zgadzam się z takim wynikiem rozpatrzenia reklamacji, ponieważ boję się gotować w tych garnkach, bo dochodzi do reakcji chemicznej w trakcie gotowania i naraża mnie na szkodliwe działanie dla mojego zdrowia. Prosiłam Sprzedawcę, aby nie odsyłał mi tych garnków, ponieważ uszkodzenia się powtórzą i będę narażona na kolejne koszty związane z zwrotną przesyłką (26 zl.) Proszę o pomoc.

Nadmieniam, że na Allegro te garnki mają niepochlebne opinie.

Pozdrawiam

[edycja]

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
jadwiga503
#7 Wielbiciel#

Sorry, ale za garnek prawie 42 zł., a nie 20 zl. ale to i tak tanio. Te garnki zaczęłam użytkować dopiero w lipcu, trzymałam je jako rezerwę. W lipcu  wyraziłam swoją ocenę na temat tych garnków w opinii. Dopiero jak  zauważyłam kolejną usterkę (mikro pęknięcie przy uchwycie) zdecydowałam się na złożenie reklamacji. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@jadwiga503 no to w końcu co kupiłaś @kostas11 wskazał tą ofertę i potwierdziłaś -https://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-garnkow-komplet-10-el-gaenki-indukcja-gaz-i11754743617.htm...

Zestaw Garnków KOMPLET 10 el Gaenki Indukcja GAZ (11754743617)

Sprzedano przez "Kup teraz" za 209,00 zł

czyli 20,90zł za 1sztukę ?😁

oznacz moderatorów
jadwiga503
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca liczy elementy razem z pokrywkami. A garnków jest 5 sztuk plus pokrywki. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@jadwiga503 pokrywka też ma swoją wartość ... chyba nie zardzewiala ?

oznacz moderatorów
jadwiga503
#7 Wielbiciel#

Garnek bez pokrywki (przynajmniej dla mnie) nie stanowi wartości użytkowej z pokrywką  stanowi komplet. Pokrywki nie skorodowały, bo nie miały bezpośredniego kontaktu z potrawą. 

Sprzedawca podaje 10 elementów, bo lepiej to wygląda, niż 5 elementów, ale to nie ważne, bo jakość jest kiepska. Dzięki za dyskusję. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@jadwiga503 tak , masz rację , zgodnie ze staropolskim przysłowiem ,, każdy garnek ma swoją pokrywkę ,, ... tylo prosze bez skojarzeń . 

Jadwisiu ... masz rację REKLAMUJ !!!  tylko w ten sposób możemy chronić swoje środowisko przed napływem śmieci , jak jednen z drugim biznesmen popłynie na partii to następnym razem zastaniwi się 2 razy przed zakupem . A teraz historyjka o garnkach ... dawno daaawno temu zaraz po ślubie zakupiliśmy na bazarku komplet garnków , nie pamiętam ile elementów ,ale żona wie jak chcesz to podpytam , ale nie w tym rzecz. Jako ,że nie od zawsze handluję przez 10 lat pracowałem przy obróbce właśnie stali kwasowej i stąd dobrej jakości materiał rozpoznam na pierwszy rzut oka , oglądaliśmy kilkanaście kompletów ,ale uparłem się wbrew woli małżonki na jeden z Rosji / kurcze zaraz się LEF odezwie / i mamy go do dzisiaj ... w przyszłym roku będziemy obchodzić perłowe gody .

oznacz moderatorów
jadwiga503
#7 Wielbiciel#

A, teraz rozumiem skąd ta Twoja fachowa wiedza na temat procesów związanych z korozją. Szkoda, że nie możesz być moim doradcą, może bym uniknęłam takiej wpadki z zakupem badziewia. Reklamację będę kontynuowała i nie odpuszczę, chociaż mam już za sobą 3-letni sądowy proces ze sprzedawcą mebli (badziew, jakiego świat nie widział), ale wygrałam. Kolejnego procesu wolałabym nie przechodzić, chociaż ceny reklamowanych towarów  nieporównywalne.  Eh, kiedyś kupowało się solidne towary, po kilkanaście lat służyły ale to już przeszłość.  Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@jadwiga503 spokojnego weekendu 😀

oznacz moderatorów
jadwiga503
#7 Wielbiciel#

Dzięki i również Tobie i  Rodzince życzę miłego odpoczynku w weekend🙂

oznacz moderatorów