anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja po upływie 180 dni

Client:35048485
#8 Zapaleniec#

Witam. Na wiosnę kupiłam sadzonki drzewek-przyszły w fatalnym stanie sprzedający kazał posadzic i poczekać do wiosny jeżeli się nie przyjmie oczywiście wyślę nowe. Nadeszła wiosna drzewka nie dają oznak życia a z kupującym nie mogę się z kontaktować. Co teraz?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jak sprzedający jeszcze istnieje na All - zakładaj dyskusję - jak możesz.

Jak nie - pisz do sprzedawcy reklamacje i zgłaszaj sprawę do Allegro przez formularz kontaktowy.

Ja w podobnej sytuacji też jestem kilkaset zł w plecy. Kupiłem drzewka "kolumnowe" - niestety, nie przez Allegro, tylko w jakimś sklepie internetowym (nawet nie wiem już w jakim) - cena praktycznie "przez pół". I takie są drzewka - przez pół, czyli przyszły zwykłe drzewka, obcięte do "kolumnowych", teraz mają już  po 4m., rozrośnięte i poszły do wycięcia. 400 zł w plecy - to efekt "promocyjnych" cen.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:87869341
#7 Wielbiciel#

Nie zakładaj dyskusji, bo to zbędne narzędzie, trwa to kilka tygodni, czasem około miesiąc a wypowiedzi Allegro odwracają się o 180*. Pod koniec zazwyczaj trzymają stronę Sprzedającego. 
Można skorzystać z POK, ale też nie miałbym wielkich nadziei. Często odmawiają bez podstawy prawnej lub na 'widzimisię'. Jak masz paragon to udaj się do Rzecznika Praw Konsumenta, przygotowuje za darmo pisma i trzeba bezpośrednio wysłać do Sprzedającego. Jeśli to nie pomoże Rzecznik wskaże, co dalej robić.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:35048485 Po upływie 180 dni nie otworzysz Dyskusji, dlatego poproś o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Zadziała podobnie, sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat i powinien się zająć Twoją reklamacją. Gdyby tak się nie stało, pisz do Allegro ponownie w tej samej korespondencji.

oznacz moderatorów

Client:35048485
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź napisałam wiadomość czekam na odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:35048485  pierwsze pytanie : 

czy masz jakieś potwierdzenie (kopie widaomości /smsa/ czy cokolwiek) ze sprzedający kazal czekac ?

Drugie pytanie:

Czy istnija jakiekolwiek potwierdzenia np. w komentarzu który wystawiałaś ( ile jeszcze istnieje) że zgłaszałas od początku słabą jakośc sadzonek ??

Jełsi nie bedziesz miala tycho dokumentów bedze Ci bardzo trudno zareklamowac. Minał rok. Drzewka  to jednak żywe rośliny które przez ten czas były pod Twoją opieką i wystawione na działanie warunkwo atmosferycznych.

W tym momencie sprzedawca moze powiedzieć że otrzymałaś dobry towar który z niewiadomych powodów zacząl chorować i obumarł.

Oczywiście próbuj reklamowac lecz bedzie to trudne.

oznacz moderatorów

Client:35048485
#8 Zapaleniec#

Witam, tak mam zdjęcia i wiadomości które pisałam że sprzedajacym.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od wiosny minęły 180 dni, na co było czekać,zaraz się zwraca i tyle.

oznacz moderatorów

Client:35048485
#8 Zapaleniec#

Nic Pan nie wnosi ta odpowiedzią! 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:35048485  super. Mam nadzieje że Ci sie uda w sumie czekałaś z reklamacją według wskazówk sprzedającego wiec moim zdaniem powinien teraz Ci pomóc jesl jego wskazówki nie były skuteczne

Powodzenia .

oznacz moderatorów