anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaraz po zakupie chciałem

yarec_2006
#1 Nowicjusz#

Witam, zaraz po zakupie przedmiotu chciałem anulować zakup, ale przez pomyłkę zrobiłem zwrot towaru.

Co w takiej sytuacji mam zrobić aby anulować zakup?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@yarec_2006  zwrot  też jest formą anulowania umowy kupna. Czyli nic nie musisz więcej robic

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@yarec_2006 W zasadzie to jest to samo, możesz tylko napisać do sprzedającego żeby nie wysyłał.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nic. Ewentualnie przeprosić sprzedającego. Nie wiem tego dokładnie, ale w przypadku np. SMART paczkomat sprzedający mógł ponieść koszt 1 lub 2 zł. Najlepiej skorzystać z opcji "anulowanie" zamówienia.

Na przyszłość proszę zapoznać się z zasadami dotyczącymi zwrotu (czyli zwrócenia odebranego towaru) i bardziej "rozsądne" klikanie myszką.

Pozdrawiam.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@maxr01 raczej tylko policzyli prowizje.  Jeżeli rozgarnięty sprzedawca to sobie już poradzi 😀

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne "pomylił się", tak napisał i czasem zdarza się. Trudno można wysłać przeprosiny sprzedawcy.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@yarec_2006 Zwrot i anulowanie to to samo, czyli odstąpienie od umowy, nie musisz niczego więcej robić, sprzedawca otrzyma informację o rezygnacji i towaru nie wyśle. Jeśli zapłaciłeś, odda Ci pieniądze. Masz prawo do rezygnacji, za nic nie musisz sprzedawcy przepraszać.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

 Wydaję mi się że trzeba przeprosić sprzedawcę, nie zależnie od tego czy się prawo do zwrotu ma, czy też nie. Z tym prawem do zwrotu to nic pewnego, bo zawiera szereg wyłączeń.

Dla pewności należy wystosować czynny żal, poszukaj w internecie wzorów takich pism.

oznacz moderatorów