anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja produktu, a adres reklamacji zagraniczny

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lukaszo99
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

mam pytanie jak wygląda kwestia reklamacji towaru, w przypadku, gdy sprzedający ma podany zagraniczny adres reklamacji np. Chiny lub Filipiny?

Nie ukrywam, że chciałem zakupić ostatnio rower elektryczny, ale te, którymi byłem zainteresowany w zakładce reklamację miały podane zagraniczne adresy reklamacji. Jak to dokładnie wygląda ze strony Allegro w przypadku reklamacji? Obstawiam, że wysyłka może wynieść mnie połowę cenę roweru. Przykładowa aukcja, w której reklamacja ma podany zagraniczny adres - https://allegro.pl/oferta/yoloway-c10-rower-elektryczny-miejski-meski-damski-350w-12-5ah-55km-26-154...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#

adres do reklamacji nie ulegnie zmianie po zakupie , obowiązują takie same zasady .

oznacz moderatorów
Lukaszo99
#8 Zapaleniec#

Domyślam się, chodziło mi bardziej o to, co by było gdyby rower się uszkodził, jakiś jego element i chciałbym go zareklamować. Wychodzi na to, że mam go wysyłać np. na Filipiny?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niestety może tak być, możesz zażądać odebrania towaru, w takiej sytuacji zakładasz dyskusję i tam wyjaśniasz sprawę, ale kupujący jak wysyła to na własny koszt a po rozpatrzeniu reklamacji sprzedający zwraca.

oznacz moderatorów
Lukaszo99
#8 Zapaleniec#

Ok, czyli gra niewarta świeczki, lepiej szukać czegoś, z adresem reklamacji na terenie Polski. Dzięki za wyjaśnienie.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Lukaszo99  Generalnie wychodzi na to że tak powinieneś go odesłac pod wskazany adres i teraz mam dwie wiadomosci dobrą i złą:

1) dobra - po uznanej reklamacji sprzedający powinien zwrócić Ci wszystkie poniesione  koszty

2) zła jest taka że ze sprzedajacymi z poza unii bywa różnie no bo jak zmusić przyjaciela z dalekiego wschodu aby przestrzegał polskiego prawa? Raczej mu sprawy w sądzie nie założysz.

Teoretycznie jest ochrona allegro i alleggro protect ale wypłaty tego typu ochrony przy reklamacjach to już wyłącznie sprawa uznaniowa allegro

Generalnie. Wolałbym dołożyc i kupic w polskiej firmie z wysyłka z Polski z reklamcją w kraju i z możliwościa sprawdzenia firmy zarówno na allegro jak i poza nim

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Tam jest błąd w kraju. Adres reklamacji to Świecko w Polsce.

 

oznacz moderatorów
Lukaszo99
#8 Zapaleniec#

No tutaj może tak, bo wysłałem 1 lepszy link, ale tu już są Chiny 😄

oznacz moderatorów