anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja produktu

jonatande78
#8 Zapaleniec#
  • Witam. Mam pytanie. Kupilem w styczniu lampę za 500 zl , niestety przetwornica padła. Zgłosiłem do sprzedającego i oczywiście przyjmie w ramach reklamacji ale chcę dowod zakupu. Nie mogę go znaleźć ale przecież w panelu moje zakupy widnieje zapis iz zakupiłem. Wydaje mi się że to wystarczy.

Co o tym sądzicie 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

oczywiście, że według prawa wystarczy, natomiast na allegro dzieją się różne rzeczy, które opisywane są przez kupujących, niezgodne z prawem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, nie musi to być paragon ani Fv wystarczy np: dowód przelewu jak inny. Jak sprzedajacy robi problemy to napisz tu a pomogą: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Składaj reklamację z tytułu rękojmi, odpowiada za towar sprzedajacy

Wg prawa:

Pismo reklamacyjne konsument może przekazać sprzedawcy bezpośrednio (za potwierdzeniem na osobnej kopii) lub wysyłać listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.




Ważne!

Paragon fiskalny nie jest konieczny do zareklamowania produktu. Niemniej trzeba pamiętać, że znacznie ułatwia złożenie reklamacji. Paragon to jeden z wielu dowodów nabycia rzeczy w danym sklepie i w danej cenie. Inne to: świadkowie, wydruki z karty płatniczej czy kredytowej, e-maile. Sprzedawca nie może uzależniać przyjęcia reklamacji od dostarczenia paragonu fiskalnego.

oznacz moderatorów