anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja używanego towaru

Pierek99
#7 Wielbiciel#

1 listopada kupiłem stację dokującą od firmy na allegro. Była objęta miesięczną gwarancją oraz rokiem reklamacji. Niestety stacja po ponad 3 miesiącach się zepsuła, nie działa. Byłem dzisiaj w sklepie sprzedawcy (osobiście też odbierałem stację) i sprzedawca powiedział mi, że produkt miał miesiąc gwarancji i nic z tym nie zrobi, nie wymieni mi jej ani nie odda pieniędzy. Czy można coś z tym zrobić? Co z rękojmią? Kiedyś była widoczna przy produktach, teraz jej nie widzę.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

@Pierek99 Masz zakup na Allegro? sprzedający może Cię wprowadzać w błąd, gwarancja gwarancją a na używane towary jest na reklamację 2lata. Opisz szerzej o zakupie.

oznacz moderatorów

Pierek99
#7 Wielbiciel#

Zakup zrobiony przez allegro z odbiorem osobistym. Stacja Lenovo, sprzedawana jako używana, działa dobrze aż do wczoraj, gdzie wczoraj po prostu przestała reagować na zasilanie. 
Otworzyłem dyskusję ze sprzedawcą, że chcę zwrot kasy albo wymianę na działający towar. Sprzedawca napisał, że gwarancja była miesięczna i minęła i mogę podjechać do sklepu w celu sprawdzenia stacji. Przyjechałem, sprawdziliśmy, nie działa. Sprzedawca powiedział, że gwarancja miesięczna minęła i nic mi nie pomogą, nie zwrócą pieniędzy ani nie wymienią towaru.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prowadź dyskusję, poproś o pomoc Allegro, napisz mu że nie ma takiego czegoś jak miesiąc na reklamację jest 2lata, pamiętaj żeby w razie czego po 14dniach odznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

Pierek99
#7 Wielbiciel#

Pierek99_0-1708448018011.png

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazek jest dla nas niewidoczny.

oznacz moderatorów

Pierek99
#7 Wielbiciel#

Aj, nie wiedziałem. Link do oferty nie działa już, zapiski pozakupowe informują jedynie o miesięcznym terminie gwarancji oraz roku czasu na reklamację za występujące wady.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pierek99 że chcę zwrot kasy albo wymianę na działający towar.

Chcieć to se możesz 🙂 olej gwarancje, a rękojmi już nie ma 😄

Sprzedawca odpowiada za towar do 2 lat, złóż reklamację na niezgodność z umową i poczekaj 14 dni 🙂 zgodnie z prawem to sprzedawca wybiera czy naprawi, wymieni czy odda kasę, jak minie 14 dni złóż wniosek do protect 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Pierek99 wchodzisz w zakladka moje zakupy, znajdujesz ta stację lenovo klikasz zgłoś problem z zakupem  / załóż dyskusję. W treści dyskusji napisz że cyt z dniem (data) zgłaszam reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową - nazwa towaru i opis co nie działa. Oczekuję zgodnie z ustawą konsumencką w terminie 14dni naprawy / wymiany / zwrotu środków. Na odpowiedź sprzedawcy pt gwarancja się skończyła odpisz że nie korzystasz z uprawnień gwarancji  tylko reklamujesz z tytulu niezgodności z umową i masz na to 2 lata od dnia zakupu zgodnie z zapisami ustawy konsumenkiej ponieważ zakup był od firmy 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Pierek99 czy zakupiłeś towar od firmy? Czy od osoby prywatnej? Pokaż ofertę

oznacz moderatorów

Pierek99
#7 Wielbiciel#

Zakup od firmy, niestety już nie działa link do towaru, jedynie przekierowuje na oferty z tym samym modelem stacji dokującej od innych sprzedających.

oznacz moderatorów